Bhútánská liga - 9. kolo

publikováno 11.05.2019

V předposledním kole si výborně vedli oba pohároví zástupci, kteří si vyšlápli na týmy, které usilují o titul. Bjakar na domácím hřišti sice s Hatisarem prohrával po brance Linziana, ale po třech minutách Miresh vyrovnal a ještě do poločasu Longrisha otočil skóre. Po změně stran domácí soupeře doslova rozebrali a ukázali, že na odvetu semifinále Poháru FIFAC jsou střelecky dobře naladěni. Zaskvěl se mladý Longrisha, který ve druhé půli zkompletoval hattrick. Hatisar na to, že vede tabulku, toho moc nepředvedl, ale soupeř mu výbornou hrou moc nedovolil.
Také Yetties předvedli střelecký festival a dalšímu adeptovi na titul Phuenccholingu nadělil dokonce celý půltucet. Vše podstatné se odehrálo už v první půli, Yetties hráli výborně a soupeři nasázeli čtyři góly. Ve druhé půli sice Phuenccholing zabral a dvěma góly se pokusil zdramatizovat zápas, ale v závěru už mužstvu z jihu země chyběly síly a Yetties ještě dvěma góly podtrhli svoje skvělé vystoupení.
V utkání týmů ze dna tabulky se zrodila remíza. Jak jinak, Raidak Chhukha remizoval v této sezóně už pošesté a stále čeká na první tříbodový zápas. Tentokrát to proti Paru vypadalo zpočátku nadějně, Raidak po brankách barmských legionářů Su Mronga a Do Ho Wena vedli po poločase o dva góly, ale druhá půle už patřila hostům a Paro i za gólového přispění sikkimského obránce Newsinga dokázalo vyrovnat.
Na čele tabulky se nic nezměnilo, o titulu se rozhodne mezi Hatisarem a Phuenccholingem. Hatisar je favoritem, má o bod více a hostí v posledním kole poslední Raidak, Phuenccholing hraje také doma, ale za soupeře bude mít rozjetý Bjakar. Tomu případné vítězství dokonce zaručí 2. místo na úkor právě Phuenccholingu.

Bjakar Rangers - Hatisar Chillies  5:1 (2:1)

17. Linzian 0:1, 20. Miresh 1:1, 45. Longrisha 2:1, 60. Longrisha 3:1, 71. Longrisha 4:1, 75. Yaltsing 5:1

Thimphu Yetties - FC Phuenccholing  6:2 (4:0)

16. Gyatchen 1:0, 19. Nemo 2:0, 27. Tsherdup 3:0, 44. Rumbat 4:0, 55. Sewok 5:1, 72. Choptuling 4:2, 78. Lamdan 5:2, 83. Tsherdup 6:2

Raidak Chhukha - Paro Druks  2:2 (2:0)

35. Su Mrong 1:0, 43. Do Ho Wen 2:0, 51. Tamang 2:1, 73. Newsing 2:2

1. Hatisar Chillies 9 5 2 2 18:14 17
2. FC Phuenccholing 9 4 4 1 19:18 16
3. Bjakar Rangers 9 3 4 2 20:15 13
4. Thimphu Yetties 9 2 4 3 16:17 10
5. Paro Druks 9 2 2 5 17:19 8
6.  Raidak Chhukha 9 0 6 3 13:20 6