Sikkimská liga - 9. kolo

publikováno 07.05.2019

V předposledním kole se vůbec nedařilo domácím týmům, které všechny body odevzdaly soupeřům. Nečekaný výsledek se zrodil v Dikchu, kde domácí tým podlehl poslednímu Namchi, které tak vykřesalo teoretickou naději na záchranu. V Gangtoku se hrály dva zápasy - Icemans doma nestačili na vedoucí Sherpu a po druhé porážce v řadě je téměř jisté, že v příštím roce nejúspěšnější sikkimský klub v Poháru FIFAC neuvidíme. Sherpové naopak učinili rázný krok k zisku mistrovského titulu. Podruhé za sebou prohrál také FC Gangtok, tentokrát vyloupil Sichey Ground výborně hrající Geyzing. Ten na jaře šlape ve výborné formě a už jako jediný může Sherpům vzít mistrovský titul.

Dikchu Athletics - Namchi Storm  1:3 (1:1)

Domácím stačil bod na jistotu setrvání v 1. lize, ale utkání na zaplněném Teesta Stadiu nezvládli. V první půli se oboustranně hrálo dost opatrně, ale Dikchu postupně získalo převahu a Soplay po půlhodině hry po pěkné kombinační akci vstřelil vedoucí gól. Namchi ale ještě v první půli vyrovnalo a po změně stran už bylo lepším týmem. Domácí nezopakovali výkony z posledních kol, kdy sebrali body Icemans i FC Gangtok, tentokrát hráli hodně nervózně a spoustu míčů ztráceli díky nepřesnostem. Trpělivě hrající Namchi po rychlém gólu z úvodu druhé půle kontrolovalo hru a v závěru ještě pojistil první ligové vítězství mladý obránce Rao, který skóroval podruhé za sebou. Namchi tak ještě může uniknout baráži, pokud v posledním kole porazí FC Gangtok a vedoucí Sherpa zvítězí nad Dikchu. Rozdíl ve skóre je šestigólový, a tak bude Namchi spoléhat i na gólovou pomoc Sherpy.

Branky: 27. Soplay (Champal) 1:0, 40. Choklay 1:1, 48.Tsangel (Chorba) 1:2, 84. Rao 1:3 . Rozhodčí Payokle /1/, ŽK Laptlahyatalang (DIK), Dikchu, Teesta Stadium, 966 diváků - vyprodáno.

Gangtok Icemans - Sherpa Club Gangtok  1:3 (0:2)

Rekordní návštěva sezóny, příznivé počasí, to vše mělo nahrát Icemans k tomu, aby ještě zdramatizovali boj o titul. Jenže vše bylo jinak - než se domácí rozkoukali, prohrávali 0:2. Už ve 4. minutě zazmatkoval Majubhar, když místo malé domů odhlavičkoval míč na opačnou stranu, kde číhal Chombey, který pohodlně skóroval. O chvíli později pronikl po pravé straně nejlepší střelec Sherpy Pratnesh, který přesně přihrál nabíhajícímu Lapchukovi a bhútánský reprezentant bombou pod břevno přidal druhý gól. Hráčům Icemans se sice brzy podařilo hru vyrovnat, ale Sherpové i když zvolnili tempo, hráli takticky velmi dobře, zahušťovali střed hřiště a moc toho soupeři nedovolil. Po změně stran Icemans přidali, ale jejich snaha většinou končila u pokutového území Sherpy, které ovládal Bhumel, jenž si poradil se všemi centry a vůbec si počínal velmi jistě. V době největšího tlaku Icemans utekl výborný Pratnesh a podobně jako v první půli připravil svou sedmou asistencí v sezóně gólovou pozici pro Shutru, který přízemní střelou zaskočil Lamachheho. Icemans se dočkali až v závěru, kdy se mezi obránci prosmýkl zkušený Šára a s přehledem našel skulinu mezi nohama Bhumela. Gól už ale nic neřešil, Icemans porážkou šanci na obhajobu titulu definitivně ztratili.

Branky: 4. Chombey 0:1, 12. Lapchuk (Pratnesh) 0:2, 61. Shutra (Pratnesh) 0:3, 82. Šára (Lamey) 1:3. Rozhodčí Lingyam /1/, Phuncchog Namgyal Stadium, 2288 diváků.

FC Gangtok - Geyzing Glaciers  0:3 (0:1)

Geyzing si připsal do své série vítězství další zářez. V utkání o 2. místo v tabulce ukázali Glaciers, v jak dobré pohodě na jaře hrají. Přitom zápas byl dlouho vyrovnaný zejména co se týče držení míče, Geyzing ale dokázal využít šance, zatímco soupeři nedovolil, aby si nějaké vážné vůbec vytvořil. Tu první využili Glaciers po půlhodině hry, kdy se už pošesté v sezóně trefil pravý obránce Birandra. Naopak domácím střelcům se nedařilo, jak Onger, tak Tshering Lepcha se proti výborné obraně Geyzingu nedokázali prosadit. V závěru, kdy domácím hráčům ubývaly síly, ještě Geyzing přidal dlaší dva góly a zaslouženě se posunul v tabulce před svého soupeře. Oba týmy se s největší pravděpodobností utkají ve finále Sikkimského poháru.

Branky: 30. Birandra (Raswin) 0:1, 75. Nyinchol 0:2, 86. Riberi (Kalafas) 0:3. Rozhodčí Chopyal /2/, Gangtok, Sichey Ground, 1217 diváků.

10 - Tshering Lepcha (FCG)

6 - Pratnesh (SHE), Pupook, Birandra (GEY), Onger (FCG), Šára (ICE)

2. liga

Dvě kola před koncem je rozhodnuto o prvenství Singtamu. Ten dokázal vyhrát na hřišti Manganu, a protože Black Hats neuspěli na stadiónu Himalaye, může se už Singtam těšit na baráž. Z posledního místa se odlepilo Pemayangtse po výhře nad Lachenem, když se hattrikem blýskl Polden.

8. kolo:

Real Mangan - Singtam Wilds  1:2 (0:1)

5. Lamling 0:1, 49. Chakragor 1:1, 58. Chendai 1:2

Himalaya Gangtok - Black Hats  1:0 (0:0)

63. Arunavarun

Pemayangtse Red Monks - FC Lachen  3:1 (2:0)

Pohár

Už první semifinálové zápasy prakticky rozhodly o obou finalistech. Oba prvoligové týmy jasně dominovaly, i když FC Gangtok v Manganu po poločase prohrával. Do druhého poločasu ale trenér hostů John Karman Mantarakkihuaraoi poslal na hřiště kanonýra Tsheringa Lepchu, který brzy vyrovnal a přidal ještě další gól. Obrana Manganu na sehranou dvojici útočníků FC nenašla recept, a tak hattrikem se blýskl také Onger. Gezing proti Singtamu nastoupil v kombinované sestavě a brzy prohrával po hlavičce vysokého stopera Lamkualchamgdugoronga, ale jesště v první půli skóre otočil. Druhý poločas už byl zcela v režii Geyzingu a pětigólový náskok do odvety v Singtamu by měl pohodlně stačit.

Geyzing Glaciers - Singtam Wilds 6:1 (3:1) /+1/

7. Lamkualchamgdugorong 0:1 (Zircon), 10. Answari 1:1, 35. S. Landip (M. Landip) 2:1, 42. Kalafas 3:1, 62. Answari (S. Landip) 4:1, 75. Chakragurung 5:1, 89. Chakragurung 6:1.

Real Mangan - FC Gangtok 2:7 (2:1) /-1/

12. Onger (Shresti) 0:1, 37. Pakor (Rai) 1:1, 44. Unthapi (Chakragor) 2:1, 48. Tsh. Lepcha (Bharati) 2:2, 62. Kalimapattane (Ratnakulay) 2:3, 67. Saikuri (Onger) 2:4, 73. Tsh. Lepcha 2:5, 77. Onger (Ratnakulay) 2:6, 82. Onger (Lepkolakhyat) 2:7.