Sikkimská liga - 8. kolo

publikováno 23.04.2019

Dvě kola před koncem se situace na čele tabulky dramatizuje. Do boje o titul se totiž zapojuje Geyzing, kterému jaro náramně vychází - vyhrál už popáté za sebou včetně pohárových zápasů a na čelo tabulky ztrácí jen tři body. Šlágrem kola bylo utkání mezi prvním a druhým týmem tabulky. Sherpové odčinili prohru s Geyzingem z minulého kola a vedoucímu FC Gangtok nedali šanci. Dostali se tak opět do čela. Naopak z boje o titul zřejmě vypadli Icemans, kteří v Dikchu nestačili na domácí Athletics a na čelo ztrácejí už pět bodů.

Namchi Storm - Geyzing Glaciers  1:3 (0:1)

Geyzing v Namchi pokračoval ve výborných výkonech. V prvním poločase svého soupeře jasně přehrával, ale svoji místy až drtivou převahu zužitkoval pouze jediným gólem. V brance Namchi po dvou zápasech opět stál zkušený Mukerdjee a dokázal několika skvělými zákroky, že ještě nepatří do starého železa. Po změně stran domácí dokonce vyrovnali, ale Geyzing v závěru opět zabral a nejlépe střílející obránce Birandra čtvrt hodiny před koncem povedenou střelou opět poslal svůj tým do vedení. To ještě v závěru podtrhl Pupook, na jehož dorážku po zmatku po rohovém kopu Mukerdjee nedosáhl. Namchi tak stále na první vítězství čeká a už jen teoreticky by se mohlo vyhnout baráži.

Branky: 34. Baburajee 0:1, 53. Rao (Nyagmo) 1:1, 73. Birandra (Baburajee) 1:2, 89. Pupook 1:3. Rozhodčí Khumbochhe /1/, ŽK Tsangel, Lattey - Basmathi. Namchi, Guru Padmasambhava Stadium, 1296 diváků.

Sherpa Club Gangtok - FC Gangtok 4:1 (3:0)

Derby v Gangtoku bylo zpočátku oboustranně opatrné s minimem šancí, nepočítáme-li nepovedenou malou domů Surmana, která skončila na břevně Biramiho branky. Defenzivní záložník Surman v dresu FC se špatně vyspal - v 27. minutě zbytečně ztratil míč nepovedenou kličkou, z čehož pramenil rychlý útok domácích a vedoucí gól Chombeye. Hned o tři minuty později Pratnesh ač v dobré pozici, místo střely nečekaně posunul míč na nabíhajícího Lattama, který pohodlně překonal padajícího Biramiho. Sherpové se pak rozehráli k výbornému výkonu a soupeř se jen bránil. Birami několikrát prokázal oprávněnost nominace do reprezentačního týmu, ale v 44. minutě už nestačil na Pratneshovu střelu z bezprostřední blízkosti. Druhá půle byla mnohem vyrovnanější, hosté po dvou střídáních přeskupili řady a byli mnohem častěji u míče, ale chyběla přesná muška. Ganchheng ani moc práce neměl, centry spolehlivě pochytal. V 68. minutě naopak po pěkné akci přidal čtvrtý gól Lapchuk. Hosté pouze snížili, když se po třech zápasech bez vstřeleného gólu prosadil nejlepší střelec ligy Tshering Lepcha, ale víc už FC nedokázali a přepustili vedení v soutěži svému soupeři.

Branky: 27. Chombey 1:0, 30. Lattam (Pratnesh) 2:0, 44. Pratnesh 3:0, 68. Lapchuk (Lattam) 4:0, 75. Tshering Lepcha (Ordup) 4:1. Rozhodčí Khambe /3/, ŽK Kilili, Bhangutta, Surman (FCG). Sherpa Stadium, 1288 diváků - vyprodáno.

Dikchu Athletics - Gangtok Icemans  3:2 (1:1)

Domácí proti favoritovi předvedli svůj nejlepší výkon v sezóně a podruhé za sebou v souboji s mužstvem z čela tabulky neprohrálo. Konečně začali Athletics střílet i góly, zatímco v šesti kolech dali jen dva, v posledních dvou zápasech skórovali už pětkrát. Poprvé překonal Lamachheho po dvaceti minutách Swinshahshahan táhlou střelou z rohu šestnáctky. Hosté brzy odpověděli Lamyenem, kterému se také rána zpoza velkého vápna náramně vydařila. Domácí ale bojovali a se soupeřem drželi krok, k vidění byla zajímavá partie. O osudu utkání se rozhodlo krátce po změně stran. Nejprve se vydařila kombinace oběma útočníkům, když vtipnou narážečku Champala proměnil Soplay a po chvíli si připsal premiérový gól také obránce Laypekhual, když prodloužil hlavou hlavičku Laptlahyatalanga. Icemans byli zaskočeni a nedokázali se prosadit kombinační hrou. Domácí dobře běhali, vynikající byl zejména andamanský dirigent hry Swinshashahan, další šance ale na domácí straně nepřicházely. Icemans postupně převzali iniciativu a vytvořili si převahu, ale domácí velmi dobře bránili až do konce zápasu. Minutu před koncem sice dezorientovaný Tsapkal usměrnil centr Lamyena prudkou ranou do vlastní banky, ale vyrovnat se Icemans nepodařilo. Dikchu udělalo krok k záchraně, v příštím kole hostí poslední Namchi a stačí mu bod.

Branky: 19. Swinshahshahan (Lapaling) 1:0, 26. Lamyan 1:1, 50. Soplay (Champal) 2:1, 56. Laypekhual (Laptlahyatalang) 3:1, 89. Tsapkal - vlastní 3:2. Rozhodčí Lingyam /2/. Dikchu, Teesta Stadium, 889 diváků.

10 - Tshering Lepcha (FCG)

6 - Pratnesh (SHE), Onger (FCG), Pupook (GEY)