Bhútánská liga po 7. kole

publikováno 07.04.2019

S postupem dvou klubů do semifinále Poháru FIFAC vzrostl zájem diváků i o domácí ligovou soutěž. A první dvě jarní kola nabídla velmi zajímavé zápasy se spoustou gólů.

V. 6. kole padl střelecký rekord ligy, padlo celkem 20 branek a nejvíce v tom nejočekávanějším zápas mezi vedoucími týmy tabulky. Druhý Hatisar hostil vedoucí Phuenccholing, který je největším překvapením ligy, a utkání nabídlo strhující podívanou. Domácí sice brzy prohrávali, ale třemi góly otočili skóre. Krátce před koncem poločasu sice Thagore snížil, ale když na začátku druhé půle zvýšil Bohush na 4:2, zdálo se, že Hatisar utkání už nepustí. Phuenccholing ale předvedl nevídaný závěr. Čtvrt hodiny před koncem vykřesal střídající Rajavanji naději a deset minut před koncem vyrovnal Brihadeva. V závěru měli hosté ještě dost sil, aby nejlepší hráč zápasu Thagore, který se vysunul na hrot, zajistil Phuenccholingu vítězství a posun na 1. místo v tabulce.
První vítězství konečně zaznamenal Bjakar, který na jaře chytil formu a po výborných výkonech v Poháru FIFAC s přehledem porazil Paro. Už tolik se nedařilo Yetties, kteří s posledním Raidakem zachraňovali bod až v poslední dvacetiminutovce.

Hatisar Chillies - FC Phuenccholing  4:5 (3:2)

7. Choptuling 0:1, 14. Lhodrang 1:1, 28. S. Mandardanjan 2:1, 39. Sunar 3:1, 42. Thagore 3:2, 48. Bohush 4:2, 75. Rajavanji 4:3, 81. Brihadeva 4:4, 87. Thagore 4:5

Bjakar Rangers - Paro Druks  4:1 (1:0)

19. A Pham Dok 1:0, 60. Goncchog 1:1, 67. Zhong 2:1, 78. Miresh 3:1, 84. Praldzong 4:1

Thimphu Yetties - Raidak Chhukha  3:3 (1:2)

3. Wangyak 1:0, 22. Samchuk 1:1, 36. Samchuk 1:2, 49. Ganchheng 1:3, 71. Peshung 2:3, 81. Wangyak 3:3

V 7. kole se oba vedoucí celky představily na hřištích soupeřů a oba dokázali vyhrát. Hatisar napravil domácí prohru z minulého kola a nečekaně snadno vyhrál na stadiónu Yetties. Ti působili po úspěšném utkání v Poháru FIFAC v Akyabu přece jen unaveně a už po poločase prohrávali o tři góly, kdy se v dresu hostí blýskl Sunar. Druhý poločas byl vyrovnanější, ale Yetties příliš Devu v brance Hatisaru neohrozili. Jedinou větší šanci, kterou měl Rumbat, nová sikkimská reprezentační brankářská jednička zlikvidovala včasným vyběhnutím. Na druhé straně naopak uspěl opět Sunar, který zaznamenal svůj první hattrick v lize.
Vedoucí Phuenccholing měl v Paru mnohem více práce. Sice už po 27 sekundách překonal domácího brankáře Yaumujeho Rajavanji, ale Paro v dalším průběhu hodně zlobilo. Rampa ještě před koncem poločasu ale poslal Phuenccholing do dvougólového vedení. Ve druhé půli mělo Paro mnohem více ze hry, využívaje výhody vysokohorského prostředí, na které mužstvo z jihu Bhútánu přece jen není tolik zvyklé. Ale obranu Phuenccholingu překonal pouze Omuri, a tak Phuenccholing první místo v tabulce uhájil.
Bjakar bojoval na hřišti posledního Raidaku a ve vyrovnaném utkání nakonec mohli být Rangers spokojeni s bodem, protože domácí měli mnohem více příležitostí. Jediný bod pak Bjakaru stačil na posun na 3. místo, na vedoucí dvojici ale ztrácí.

Thimphu Yetties - Hatisar Chillies 0:4 (0:3)

29. Sunar 0:1, 32. S. Mandardanjan 0:2, 43. Sunar 0:3, 77. Sunar 0:4

Raidak Chhukha - Bjakar Rangers  2:2 (1:1)

8. Do Ho Wen 1:0, 21. Dikpo 1:1, 56. Dorjee 2:1, 62. Longrisha 2:2

Paro Druks - FC Phuenccholing  1:2 (0:2)

1. Rajavanji 0:1, 42. Rampa 0:2, 64. Omuri 1:2

1. FC Phuenccholing 7 4 3 0 15:10 15
2. Hatisar Chillies 7 4 2 1 15:8 14