Úvod » Fotbal » Liga Mauritiu

6. kolo ligy Mauritiu

publikováno 28.03.2019

Po přestávce pokračovala první i druhá liga Mauritiu prvním kolem druhé poloviny. V první lize neztratil vedoucí Albion Black Aces body ani v 6. kole a stále vede bez ztráty bodu. Jeho soupeř Barlow United nekladl téměř žádný odpor a zůstává bez jediného bodu na chvostu tabulky. Flacq doma nečekaně vysoko podlehl týmu St. Piérre a klesl na čtvrté místo. Vacoas dokázal doma zdolat Chamarel a postoupil na druhé místo s šestibodovou ztrátou na vedoucím Black Aces.

Rozhodčí Mahenandra  /1/, 304 diváků.

Zápas posledního s prvním byl od začátku jednostrannou záležitostí. Trvalo jen něco málo přes čtvrt hodiny, než poprvé překonal obranu domácích pravý obránce Allan. Pak začal úřadovat Moravan Bradlík. Během šesti minut překonal po hrubých chybách obrany dvakrát domácího brankáře Beniteze. Také ve druhém poločase byla dominance hostí znát, i když už zvolnili tempo a hráli jen to, co potřebovali. Přidali ještě čtvrtou branku, u které opět asistoval Bradlík. Po jeho krásném centru pohodlně do prázdné branky skoroval Balik Pappan. Rozdíl mezi prvním a posledním týmem tabulky tak po šesti kolech vzrostl na úctyhodných 18 bodů.

FC Union Flacq - St. Piérre Sharks 1:5 (1:4)

Rozhodčí Ndahonem  /0/, 470 diváků.

Jen týden poté, kdy Flacq nadělil andamanskému Rutlandu bůra, dokázal v ligovém zápase, že po oslavě bývá kocovina. Od začátku jakoby ještě doznívaly dozvuky oslavy výtečného výsledku z Poháru FIFAC. Hráči Unionu působili velmi vlažně až ospale a soupeř trestal. Za necelou půlhodinu nadělil domácím čtyři branky a nebylo co řešit. Hlavně Bayonara, který příliš často nehrává v základu, byl k neudržení, spolu s Joe Zadanim si dělali z domácí obrany trhací kalendář. Pak se sice Burnesimu podařilo potrestat bohorovnost brankáře Arnou, který na jeho dalekonosný pokus vůbec nereagoval, ale  náskok hostí byl stále dostačující. Druhý poločas se v podstatě jen dohrával. Bylo rozhodnuto, hráči Flacqu už mysleli na odvetu na Andamanech a Žraloci se s vedením také spokojili. Přesto přidali ještě jeden gól a to, co nadělil Flacq Rutlandu, dostal od St. Piérre zpátky.

Vacoas Boys - Olympique Chamarel 2:0 (1:0)

4. Vardy (Drake) 1:0
53. Ponnac (Vardy) 2:0

Rozhodčí Shariyani  /1/, 435 diváků.

Ve Vacoas se hrál jen průměrný fotbal. Diváky sice navnadil už ve 4. minutě pěkným gólem Vardy, který se po delší době objevil v základu, ale to bylo za celý první poločas všechno. Hrálo se převážně mezi vápny, když se někdo odhodlal k průniku, brzy přišel o míč svou váhavostí. Jedině střela Ponnaca trochu vzrušila diváky, protože se odrazila od zadní upevňovací tyče za brankou zpět do pole a Vardy odražený míč poslal do branky. To už však bylo odpískáno a část diváků se radovala zbytečně. Druhý poločas měl podobný scénář. Brzy po začátku Vardy našel nabíhajícího Ponnaca, který prostřelil Poulaina a pak už se nedělo prakticky nic. Domácí si udržovali mírnou převahu, ale na dostřel branky se ani nesnažili dostat. Nakonec tři body zůstaly ve Vacoas a znamenaly posun na druhé místo v tabulce, ale diváci moc spokojeni nebyli.

2. liga

Oba vedoucí týmy vyhrály a o pořadí i nadále rozhoduje skore. Flat vyhrál v Logo-Logo, North Lagoon doma zdolal Agalegu. K překvapení došlo v Tamarinu, který nestačil na poslední Porthos, třetí místo si však udržel.

North Lagoon - Agalega 2:0 (1:0)

35. Ngawarula 1:0, 81. Perlin 2:0. 323 diváků.

Tamarin - Porthos 1:3 (1:0)  /+1/

33. Mousele 1:0, 76. Budhiram 1:1, 81. Maverick 1:2, 86. Budhiram 1:3. 195 diváků.

Logo-Logo - Flat 1:2 (0:2)

30. Kabelele 0:1, 34. Badhar 0:2, 63. Buickland 1:2. 234 diváků.

1. Flat 6 5 0 1 16:7 15
2. N. Lagoon 6 5 0 1 15:7 15
3. Tamarin 6 3 0 3 11:16 9
4. Agalega 6 2 1 3 7:8 7
5. Porthos 6 1 1 4 7:14 4
6. Logo-Logo 6 1 0 5 9:13 3