Úvod » Fotbal » liga Moravy

Jarní část ligy odstartovala

publikováno 11.03.2019

Po zimní přestávce se naplno rozběhly fotbalové soutěže na Moravě. V první lize došlo k několika nečekaným výsledkům. Vedoucí Potůčník začal porážkou v Klepáčově a přišel tak o vedení v tabulce. Poslední Pekařov získal své první ligové body, když po zlepšeném výkonu ve druhém poločase rozstřílel Bukovice. Nejlepší zápas se hrál na Rejvízu. Zápas plný zvratů skončil těsnou výhrou domácích nad Vikanticemi. A Sparta Temenice snadno zdolala Pobučí.

Klepáčov - Potůčník 1:0 (1:0)

Domácím chyběli hned tři hráči středu pole a nastoupili v rozestavení 5-3-2. V zápase rozhodně nebyli favoritem, ale díky bojovnosti dokázali těsně zvítězit. Jediný gól padl už v 10. minutě, kdy skoroval Salieri po centru Bušínského. Pak se zatáhli do obrany a soupeř musel tvořit. Ale Lokomotiva přijela s příliš malým množstvím páry. Její akce končily vesměs ještě před domácím vápnem. Chyběl moment překvapení, nedařily se přihrávky do vápna, které končily buď na kopačkách domácích, nebo míče létaly do autu. Druhá půle byla o něco pohlednější, ale ani jeden tým se nedostal k výraznějšímu ohrožení soupeřovy branky. Na vině byl i silný vítr, který odnášel míč často mimo hřiště. V závěru došlo ke kuriozní situaci, když v krátkém sledu zmizely všechny míče mimo stadion a utkání muselo být na několik minut přerušeno, než se podařilo najít aspoň jeden míč, se kterým se zápas dohrál.

Gól: 10. min. Salieri (Bušínský). Rozhodčí Držka  /0/, 227 diváků. Hráno 9. 3. v Klepáčově.

Temenice - Pobučí 4:1 (2:1)  /+1/

Na umělce v Temenici se hrál rychlý fotbal, ale na úkor přesnosti. Domácí začali lépe, už v 7. minutě vedli. Když po chvíli Tomas přidal druhý gól, zdálo se, že se soupeř položí. Ale hráči Pobučí nesložili zbraně a začali bojovat. Po půl hodině snížili na 2:1 a velkou šanci k vyrovnání měl Hůlka, ale zblízka zbrkle přestřelil nejen branku, ale i ochrannou síť. Ve druhé půli už hosté neměli tolik sil a Temenice dominovala. Přidala další dvě branky a zápas v pohodě dovedla k vítěznému konci. Rozhodčí Lauf byl na hosty dost přísný, nešetřil kartami a hráči se na něj často zlobili. Avšak všechny tři karty byly oprávněné. Naopak ušetřil od karty Čajníka, protože si nebyl jistý, který hráč se dopustil faulu. Výhra Temenice však byla zcela zasloužená.

Góly: 7. min. Matěj Kozlík (Tomas) 1:0, 12. min. Tomas 2:0, 30. min. Hůlka 2:1, 64. min. Švaříček 3:1, 69. min. Hamáček 4:1. Rozhodčí Lauf  /1/, ŽK M. Aňátko, H. Aňátko, Rákosník, 311 diváků. Hráno 9. 3. v Temenici.

Pekařov - Bukovice 4:1 (0:1)

Pekařov se až v 8. kole dočkal prvních bodů, když po zlepšené hře vysoko zdolal Bukovice. Přitom první poločas tomu nijak nenasvědčoval. Pekařovští pokračovali v chaotické hře, kterou předváděli na podzim a jediným štěstím bylo, že ani Bukovice nepatří k nejlepším mužstvům ligy a v Pekařově toho moc nepředvedly. Jediný gól v prvním poločase dal po čtvrthodině Honzík. Po změně stran však jakoby vyběhlo na trávník zcela jiné mužstvo v domácích dresech. Najednou bylo domácích plno po celém hřišti, začali běhat, dařila se i kombinace a výsledek se dostavil. Skočbaba v 59. minutě vyrovnal a o tři minuty později přidal vedoucí gól Pekařova. Skočbaba byl ústřední postavou zápasu, dokázal na sebe vázat skoro celou obranu a když v 73. minutě dovršil hattrik, diváci mu uspořádali ovace. Mezitím skoroval ještě Skočdorži, takže o výsledku bylo již rozhodnuto a Bukovice zbytek zápasu už odevzdaly. Další gól ale už nepadl, protože ani domácím se už nechtělo honit a spokojili se se ziskem prvních tří bodů v letošním ročníku. K záchraně mají stále hodně daleko, ale první krok byl učiněn.

Góly: 14. min. Honzík 0:1, 59. min. Skočbaba (Koloc) 1:1, 62. min. Skočbaba 2:1, 64. min. Skočdorži 3:1, 73. min. Skočbaba (Martin Kaňák) 4:1. Rozhodčí Řitník  /1/, ŽK René Šavrda (BUK), 177 diváků. Hráno 10. 3. v Pekařově.

Rejvíz - Vikantice 4:3 (2:3)

Zápas na Rejvízu ovlivnila hustá mlha, ale na kvalitě hry se to nijak nepodepsalo. Jen diváci měli zhoršený výhled a ti, kteří stáli na tribunce za brankou, neviděli dobře na opačnou stranu hřiště. Zápas měl dramatický průběh, byl plný zvratů. Do vedení šli jako první hosté už v 7. minutě. Ale Rejvíz brzy dokázal odpovědět a posléze se dostal do vedení. Avšak ještě do poločasu se podařil další obrat Vikanticím, které dvěma brankami v závěru poločasu získaly vedení na svou stranu. Druhá půle už nebyla tak otevřená, na obou stranách se zodpovědněji bránilo a šancí už bylo poskrovnu. Rejvíz vyrovnal v 63. minutě a pak se boj odehrával víc ve středu hřiště. Obě strany jakoby vyčkávaly, až soupeř udělá chybu. Když už se zdálo, že utkání skončí smírem, domácí se přece jen dočkali. Venoušek II. obešel váhajícího Loužeckého, dostal se na hranici vápna ke střele, která zaplavala a skončila v síti nepříliš jistého Přibyla. Vítězství 4:3 domácí oslavili náležitě. Věděli už, že Potůčník ztratil body a do čela tabulky se tak dostal právě Rejvíz.

Góly: 7. min. Točník (Masálek) 0:1, 23. min. Venoušek I. 1:1, 32. min. Vorálek 2:1, 36. min. Kundera (Porto) 2:2, 43. min. Kundera 2:3, 63. min. Venoušek I. 3:3, 82. min. Venoušek II. 4:3. Rozhodčí Králík  /1/, 359 diváků. Hráno 10. 3. na Rejvízu.

Příští kolo:

Rejvíz - Klepáčov, Vikantice - Pekařov, Bukovice - Temenice, Pobučí - Potůčník.

Vikantice čeká v sobotu první řtvrtfinále Poháru FIFAC, ve kterém se střetnou se sanmarinským týmem Calcio Fiorentino. V San Marinu ještě liga nezačala, Fiorentino však hrálo semifinále poháru, ve kterém zvítězilo na hřišti Faetana 2:1. Další zápas v Západní zóně se hraje v pátek, Flacq hostí silného soupeře z Andaman Rutland Snakers. Ve Východní zóně hraje Bjakar s Garacharamou a Thimphu s Akyabem.

Druhá liga.

V úvodním kole druhé ligy vedoucí dvojice Nedvězí - Přemyslov vyhrála a upevnila si postupové pozice. Na dalších místech ale došlo k větším posunům v tabulce. Na třetí místo se již dostal Crhov, který byl ještě po šesti kolech na barážové sedmé příčce. Také Krásné po vítězství poskočilo o tři místa na čtvrtou pozici. Nejhůř je na tom Štolnava, která po další porážce má ma nesestupové pozice již hrozivou ztrátu 5 bodů.

Výsledky:

Ramzová - Nedvězí 1:2 (1:0)

15. Škába 1:0, 66. Střihavka 1:1, 77. Střihavka 1:2. Rozhodčí Koblih /1/, 143 diváků.

Přemyslov - Rejhotice 4:2 (2:0)

36. Mann 1:0, 42. Mann 2:0, 55. Klanica 3:0, 75. Vachůn 3:1, 78. Pivarský 3:2, 86. Chlupatý 4:2. Rozhodčí Harapes /1/, 252 diváků.

Štolnava - Crhov 2:3 (0:1)

35. Horký 0:1, 50. Kořenec 1:1, 57. min. Auri 1:2, 80. Auri 1:3, 85. Bolek 2:3. Rozhodčí Podsvinný /1/, 79 diváků.

Krásné - Vernířovice 3:0 (1:0)

33. Grubauer 1:0, 69. Štaflík 2:0, 74. Pohanka 3:0. Rozhodčí Třéska /0/, 150 diváků.

8. Štolnava 8 0 4 4 11:16 4

Příští kolo: Krásné - Ramzová, Vernířovice - Štolnava, Crhov - Přemyslov, Rejhotice - Nedvězí.