Úvod » Fotbal » Pohár FIFAC 2018 - 2019

2. kolo

publikováno 07.10.2018 (aktualizováno 08.10.2018)

Ve Východní zóně se všechny zápasy odehrály v pátek a pouze ve dvou zvítězili domácí. Největším překvapením je vysoká porážka barmského mistra Shwebo Pyas s andamanským Rutlandem. Ten se na začátku sezóny prezentuje ve výborné střelecké formě, což dokázal ve Shwebu už v prvním poločase, kdy Andamanci překonali svého krajana Jaragoora hned třikrát. Hned dvakrát se prosadil Ojebe, který pak ještě v závěru, když Shwebo tlačilo, přidal z brejku čtvrtý gól a svým hattrikem hodně pozvedl šance svého mužstva na postup do čtvrtfinále. Také druhý andamanský tým si vedl úspěšně. Garacharama narazila na sanmarinské Valdragone, které po senzačním vyřazení Nachuge v prvním kole chtělo potrápit i další andamanský klub. To se mu dařilo jen polovinu zápasu, kdy využil chyb až příliš laxně hrající domácí obrany. Po změně stran domácí zabrali a pěti brankami si vytvořili dobrou výchozí pozici pro odvetu. Ze dvou moravských klubů, které společně přes Kalkatu vyrazily za svými asijskými soupeři, si vedli lépe hráči Vikantic v Gangtoku. Ti domácí Icemans přehráli a zaslouženě půjdou do odvety s dvougólovým náskokem. O osudu utkání se rozhodlo na konci první  a na začátku druhé půle, kdy Vikantice dvakrát skórovaly a prakticky rozhodly. Hráči Icemans sice ve druhé půli měli více ze hry, ale přes snahu a bojovnost dokázali překonat pozorného Přibyla pouze jednou, kdy se trefil minutu před koncem Tripuri. Vikantice na zpáteční cestě do Kalkaty ještě musely využít letiště v Bagdogře, ale v době jejich pobytu v Gangtoku bylo konečně otevřeno letiště v Pakyongu,takže cesta do Sikkimu bude přece jen jednodušší. Druhý moravský celek musel cestovat až do jihobarmského Sittwe, kde hraje místní Akyab Sailors. Utkání nabídlo velmi kvalitní fotbal, více než dvě tisícovky diváků musely být spokojeny. Domácí Sailors brzy po akci Brouzdala a pohotové střele Kwaného prohrávali, ale po čtvrthodině vyrovnal Al-Fasol-lol-ahmed. Akyab měl více ze hry, ale pět minut před koncem 1. poločasu Rákosník nečekaně dlouhým autovým vhazováním zaskočil domácí obranu a Kwané opět poslal Pobučí do vedení. Ve druhé půli už dominoval Akyab, ale defenziva Pobučí hrála velmi koncentrovaně. Až dvacet minut před koncem se prosadil Lain Bam a o deset minut později korunoval svůj výborný výkon vítězným gólem Al Fasol-lol-ahmed. Odveta slibuje pěkný souboj o postup.

V Západní zóně se v pátek hrály dva zápasy. A ani jeden nepřinesl radost příznivcům fotbalu na Mauritiu. Vacoas Boys nečekaně nestačili na houževnatý tým z Bhútánu Bjakar Rangers. Porážka 2:3 se zrodila ve druhé půli, kdy hosté dokázali otočit nepříznivý stav a zajistit si do odvety dobrou pozici. Přitom Vacoas začali dobře. V první půli se prezentovali dobrou nátlakovou hrou a zaslouženě se dostali do vedení. Hosty však inkasovaný gól nabudil, vyrovnalli hru a větším důrazem se častěji dostávali do útočných akcí. V závěru poločasu pak zaslouženě vyrovnali, když Nyindrak využil svou individuální techniku a po sólu přes tři obránce nedal Parkinsonovi šanci. Druhý poločas začal opět lépe pro domácí. Stoper Květák potvrdil svou střeleckou formu a svým druhým gólem v zápase dostal Vacoas do vedení. Ale domácí se dlouho neradovali. Opět skvělý Nyindrak vyrovnal a Rimla dostal Bjakar do vedení. Z toho se již domácí nevzpamatovali a do konce zápasu se nedostali k pořádnému ohrožení soupeřovy branky. Kuriózní a nešťastný byl začátek zápasu. Při rozcvičování se rozběhli pro zatoulaný míč současně domácí Santi a hostující Zhong, srazili se hlavami a zápas pro ně skončil ještě dřív, než začal. Nutno říci, že zejména Nyindrak, který Zhonga nahradil, byl jedním z nejlepších hráčů zápasu. Druhý zástupce Mauritiu Albion Black Aces se představil v sanmarinském Fiorentinu a utrpěl krutou porážku. Domácí byli po celý zápas jasně lepší, vytvářeli si jednu šanci za druhou a nebýt Mitwaneho v brance Albionu, skore mohlo být ještě daleko vyšší, než konečnách 5:0. Dvěma góly přispěl k vyskokému vítězství Mancini, Pelletta si připsal gól a asistenci, prosadil se i obránce Spitalezzi a mladý Solaro. Mauritijci působili těžkopádně, u všeho byli pozdě a často jen přihlíželi kombinacím domácích, kteří mají velmi blízko k postupu mezi nejlepších osm týmů. V sobotu se představil i třetí zástupce Mauritiu Flacq. A jako jediný dokázal proti silnému soupeři z Barmy zvítězit. Domácí hráli dobře, začali ve vysokém tempu, čímž soupeře překvapili a brzy se dostali do vedení. Gól dal Sanmarinec Paolo de Roma. Téměř vzápětí se prosadil i Hu a poločas skončil 2:0. Na začátku druhé půle zvýšil de Roma na 3:0 a zdálo se být rozhodnuto. Ale to už hráčil Flacqu začali zaostávat v rychlosti, Myan Myins začali domácí tým přehrávat. Bylo zřejmé, že si domácí nerozložili dobře síly a začala se projevovat únava. Barmánci dvěma góly snížili a mohli i vyrovnat. V poslední minutě se řítil sám na domácí branku Nyam Nyam, ale bylo vidět, že tento hráč ještě nemá tolik zkušeností. Brankář Khardjah jeho sólo vychytal a má zásluhu na tom, že Flacq bude hájit za dva týdny v Barmě těsný náskok. Poslední zápas se hrál na Moravě. Domácí obhájce po hrůzném začátku ligy rozhodně nebyl proti Yetties z Bhútánu favoritem. Ale Pekařovští konečně zabrali a připsali si důležité vítězství. Oba góly zápasu padly v rozpětí pouhých dvou minut. Nejprve v 25. minutě proměnil Linec Kolocův centr ve vedoucí gól a za chvíli do otevřené obrany zaběhl Mahawatak, křižným pasem našel Skočdoržiho, který se krásně trefil z voleje. Pak ale hra poněkud ztratila tempo a do poločasu se už nic důležitého nedělo. Druhá půle byla vyrovnaná, ale žádně mužstvo si nevytvořilo gólovou šanci. Domácí drželi vedení, hosté jakoby neměli dost sil, a tak diváci na útulném pekařovském stadionku už nic světoborného neviděli. Výhra 2:0 dává Pekařovu do odvety dobré šance, ale všichni vědí, že v Bhútánu to nebude jednoduché a domácí se jistě o postup poperou.

Shwebo Pyas - Rutland Snakers  1:4 (0:3)