Sikkimská liga 2. a 3. kolo

publikováno 30.09.2018

Po třech kolech zůstává jediným týmem bez ztráty bodu FC Gangtok, který profituje zejména z nově sestaveného útkoku Onger - Tshering Lepcha. Andamanský reprezentant Onger velmi rychle zapadl do nového týmu a vedle něho neskutečně vyrostl Tshering Lepcha, který zaznamenal už sedm branek.

2. kolo

Magnetem bylo derby mezi FC Gangtok a Sherpou. Ve vyrovnaném zápase šli domácí zaslouženě po půlhodině do vedení, kdy Tshering Lepcha využil přesný Bhanguttův centr. FC byl v té chvíli lepší a mohl přidat i další góly, ale Sherpu podržel několikrát Ganchheng v brance. Po změně stran začali lépe hosté a během čtvrthodiny otočili skóre. Domácí ale bojovali dál, zápas nabral velmi slušnou úroveň, bylo se na co dívat. Větší vůli po vítězství prokázali domácí. Nejprve se prosadil po samostatné akci chytrou střelou Onger a brzy nato Tshering Lepcha zajistil FC vítězství i vedení v tabulce. Nečekaný výsledek se zrodil v Geyzingu, když domácí Glaciers rozdrtili Namchi 7:1. Skvělý výkon předvedl pravý obránce Birandra, autor dvou gólů, který nastoupil ke svému prvnímu zápasu po přestupu z Himalaye, soupeře mátl svou rychlostí, změnami pohybu i nečekanými střelami. V brance Namchi prožil asi svůj nejčernější ligový den zkušený Mukerdjee, který měl prsty nejméně ve třech gólech. Roli favorita pak potvrdili Icemans, když celkem lehce zdolali Dikchu 4:0. Dikchu bude opět asi nejvážnějším kandidátem baráže, po dvou kolech zůstává bez bodu i bez vstřelené branky.

Geyzing Glaciers - Namchi Storm  7:1 (3:0)

11. Nyinchol (Pupook) 1:0, 17. Birandra (Taipchung) 2:0, 33. Birandra (Nyinchol) 3:0, 53. Nyagmo (př.kop) 3:1, 66. Pupook (Riberi) 4:1, 69. Lingey (Baburajee) 5:1, 79. Raswin (Chungpok) 6:1, 89. S. Landip (Chungpok) 7:1. Rozhodčí Lingyam /2/, ŽK Tsangel, Lhotspa, Lu Shin Shin, Thimbochhe (NAM), Geyzing, Kanchenjunga Stadium, 943 diváků.

FC Gangtok - Sherpa Club Gangtok  3:2 (1:0)

29. Tsh. Lepcha (Bhangutta) 1:0, 57. Lapchuk 1:1, 61. Nangapar (Pratnesh) 1:2, 71. Onger 2:2, 75. Tsh. Lepcha (Ringdup) 3:2. Rozhodčí Khumbochhe /1/, ŽK Bharati, Surman (FCG), Sichey Ground, 1541 diváků.

Gangtok Icemans - Dikchu Athletics 4:0 (2:0) /+1/

16. Prakottri 1:0, 22. Lamyen (Majubhar) 2:0, 54. Chungwal (Tripuri) 3:0, 78. Šára (Majubhar) 4:0. Rozhodčí Chopyal /1/, Phuncchog Namgyal Stadium, 1414 diváků.

3. kolo

Událostí kola se stal hattrick Tsheringa Lepchi, který tak velkou měrou přispěl svému FC Gangtok k vítězství na hřišti nevyzpytatelného Geyzingu. Ten po demolici Namchi v minulém kole tentokrát narazil na soupeře mnohem koncentrovanějšího a zejména mnohem nebezpečnějšího v ofenzívě. Na vedoucí gól Lepkolakhyata ještě domácí brzy odpověděli přesnou střelou nově zrozeného kanonýra Birandry. Ten však zaspal po půlhodině hry, když dobře nepokryl Tsheringa Lepchu a FC šel opět do vedení. Ještě do konce poločasu opět zafungoval spolupráce mezi útočníky FC a Tshering Lepcha po akci šikovného Ongera zvýšil už na 3:1. Po hodině hry přidal Lepcha další gól a bylo rozhodnuto. Domácí už jen korigovali stav přesnou střelou Nyinchola z přímého kopu.
Očekávané derby mezi Sherpou a Icemans vyšlo lépe domácím, kteří šli brzy do dvougólového vedení. Icemans ale hru vyrovnali a měli i šance. V brance Sherpy ale opět stál Ganchheng, který na podzim chytá ve výborné formě a Bhumela do branky zatím nepustil. Přesto v 39. minutě nestačil na lehce tečovanou střelu Chungwala, kterou Icemans vykřesali naději na obrat. Ve druhé půli ale domácí naděje soupeře brzy pohřbili dvěma rychlými góly, na které už Icemans nedokázali odpovědět - po vyčerpávající pohárové odvetě v Chhukce nebyly síly.
V Namchi se hrál souboj mužstev, kterým se na začátku sezóny nedaří a utkání podle toho vypadalo. Dikchu poslal do vedení už v 9. minutě Swinshahshahan, pak už se prakticky nebylo na co dívat. Domácí Namchi nedokázalo rozvinout kloudnou akci, hráči si nerozuměli a dělali spoustu chyb v rozehrávce, takže hrotový hráč Timbochhe, loňský král střelců, se prekaticky k míči nedostal. Dikchu stačilo pozorně bránit, což na první body proti jalovému soupeři stačilo.

Namchi Storm - Dikchu Athletics 0:1 (0:1)

9. Swinshahshahan 0:1. Rozhodčí Khumbochhe /3/, ŽK Lattey (DIK), Guru Padmasambhava Stadium 1212 diváků.

Sherpa Club Gangtok - Gangtok Icemans  5:2 (2:1)

9. Dhurbu 1:0, 25. Tashakor 2:0, 39. Chungwal 2:1, 50. Nangapar 3:1, 57. Tashakor (Pratnesh) 4:1, 72. Lamyen 4:2, 80. Prandholing (Zemek) 5:2. Rozhodčí Khambe /0/, ŽK Nangapar - Lamyen, Prakottri, Majubhar, Lamachhe. Sherpa Stadium, 1178 diváků.

Geyzing Glaciers - FC Gangtok  2:4 (1:3)

11. Lepkolakhyat 0:1, 19. Birandra 1:1, 30. Tsh. Lepcha 1:2, 39. Tsh. Lepcha (Onger) 1:3, 61. Tsh. Lepcha (Bharati) 1:4, 72. Nyinchol (př. kop) 2:4. Rozhodčí Lingyam /1/, ŽK Riberi (GEY), Kanchenjunga Stadium, 979 diváků - vyprodáno.

1. FC Gangtok 3 3 0 0 11:4 9
2. Sherpa Club Gangtok 3 2 0 1 10:6 6