Závěr fotbalové sezóny v Sikkimu

publikováno 29.08.2018

Závěrečným kolem ligy sezóna zdaleka nekončila. Na pořadu byly ještě pohárové zápasy a také baráž, o jejichž účastnících bylo jasno po 9. kole, kdy Geyzing podlehl Sherpě a neměl tak už šanci na přímou záchranu. Právě Geyzing Glaciers byl nejvytíženějším týmem na konci sezóny. Mužstvo totiž dokázalo dokráčet až do finále domácího poháru. V semifinále  překvapivě po domácí remíze se Sherpou Gezing vyhrál na hřišti soupeře 3:1 a vybojoval nečekané finále. Tím musela být baráž posunuta až na začátek června, což poněkud komplikovalo situaci s klíčovým hráčem Geyzingu  Pupookem, který byl v nominaci Malediv na MS. Nakonec po dohodě mohl Pupook nastoupit v obou barážových zápasech a vlastně Geyzingu zachránil účast v nejvyšší soutěži i pro příští rok.

Ve finále Sikkimského poháru Geyzing nastoupil na stadiónu Sherpy v Gangtoku proti čerstvému mistru Icemans a vůbec si nevedl špatně, když byl favorizovanému soupeři důstojným protivníkem až do konce utkání. Icemans brzy vedli po gólu Chettriho, ale Pupook po osmi minutách vyrovnal. Když pak Pupook připravil gólovou pozici pro Lingeye, zdálo se, že by se mohlo zrodit překvapení. Icemans ale ještě do konce poločasu třemi góly stav otočili.Druhá půle přinesla opět vyrovnanou hru. Geyzing ještě na chvíli zdramatizoval zápas, když po hodině hry snižoval Mandip Landip, ale už o tři minuty později obrana neuhlídala Šáru a moravský střelec opět zajistil Icemans dvougólový rozdíl. Stav se do konce utkání už nezměnil, i když na obou stranách byly příležitosti na další góly. Icemans tak získali ceněný double a oddychlo si také Namchi, které tak z třetího místa postoupilo do Poháru FIFAC.

V baráži hrané na dva zápasy Geyzing začínal v souboji s vítězem 2. ligy Himalayou Gangtok na domácím hřišti. Před vyprodaným hledištěm se nehrál příliš pohledný fotbal, domácí působili mnohem nervózněji, než v pohárových utkáních, navíc od 14. minuty prohrávali po brance Kamila Lepchi . Po půlhodině hry ale hosté zazmatkovali v obraně a Mandip Landip vyrovnal. Do druhé půle vstoupili domácí mnohem sebevědoměji a vytvořili si tlak, který korunoval vedoucím gólem kanonýr Pupook. Himalaya pak sice hru vyrovnala, ale díky nepřesnostem se nedostávala do vyložených příležitostí. Ani domácí však další gól už nepřidali, takže do odvety v Gangtoku se šlo s poměrně vyrovnanými ambicemi.

Na odvetu v Gangtoku zavítalo přes 1300 diváků, kteří věřili, že Himalaya dotáhne ztrátu a po dvou letech se vrátí do ligy. Naděje domácích příznivců však brzy začal pohřbívat maledivský snajpr Pupook, který hned v 8. minutě krásnou střelou otevřel skóre. A to nebylo všechno. V závěru poločasu Pupook přidal další dva góly a naděje domácích se ocitly někde v oblasti pusté teorie. V 56. minutě ale Birandra snížil, a když v 70. minutě přidal druhý gól domácích D. J. Praskal, obecenstvo ožilo a hnalo své hochy za vyrovnáním. To na sebe nenechalo dlouho čekat, o tři minuty později přidal do rozhozené obrany Geyzingu třetí gól Birandra a zdálo se, že Himalaya není daleko od senzačního obratu. Geyzing byl totálně mimo hru a šancí před Dévou přibývalo. Hostům se ale i s notnou dávkou štěstí dařilo odolávat až do 90. minuty, kdy si dal vlastní gól Lingey a domácím chyběl jediný gól k postupu. V hektickém závěru ale kýžený gól nepadl a Himalaya si tak bude muset na další šanci k návratu do ligy počkat minimálně rok.

Výsledky:

Pohár - semifinále:

Real Mangan - Gangtok Icemans  2:2 (0:2) /-1/

22. Lamey 0:1, 41. Majubhar (Tripuri) 0:2, 59. Sunday 1:2, 87. Sunday (Pupkal) 2:2

Gangtok Icemans - Real Mangan  8:1 (4:0) /+2/

3. Sittarne (Mishra) 1:0, 18. Šára (Pradhan) 2:0, 24. Ranival (M. Mallingh) 3:0, 44. Šára 4:0, 56. Tchemba (Pupkal) 4:1, 63. Mizoram 5:1, 69. Mizoram (N. Lhendup) 6:1), 76. Šára (Ma Kchwei) 7:1, 79. Mishra (Ma Kchwei) 8:1.

Geyzing Glaciers - Sherpa Club Gangtok 1:1 (0:0)

6O. Lattam (Prandholng) 0:1, 87. Raswin (Lingey) 1:1

Sherpa Club Gangtok - Geyzing Glaciers  1:3 ((0:0) /+1/

54. Raswin (Nyinchol) 0:1, 60. Trankore (Pupook) 0:2, 76. Bharati (Chungpok) 0:3, 86. Pratnesh 1:3

Finále:

Geyzing Glaciers - Gangtok Icemans  3:5 (2:4) /-1/

10. Chettri 0:1, 18. Pupook 1:1, 24. Lingey (Pupook) 2:1, 32. Mishra (Tripuri) 2:2, 41. Ma Kchwei (Chettri) 2:3, 43. Tripuri 2:4, 64. M. Landip (Shutra) 3:4, 67. Šára (Chungwal) 3:5.

Baráž:

Geyzing Glaciers - Himalaya Gangtok  2:1 (1:1)

14. K. Lepcha (Lompak) 0:1, 27. M. Landip (Shutra) 1:1, 53. Pupook (Shutra) 2:1

Himalaya Gangtok - Geyzing Glaciers  4:3 (0:3)

8. Pupook 0:1, 33. Pupook (M. Landip) 0:2, 41. Pupook 0:3, 56. Birandra (Hanarvarjee) 1:3, 70. D. J. Praskal 2:3, 73. Birandra (Polden) 3:3, 90. Lingey vlastní 4:3. Postupuje Geyzing.