Úvod » MS 2018 Andamany

Semifinále - Barma opět ve finále

publikováno 27.06.2018 (aktualizováno 01.07.2018)

Středeční semifinálové zápasy byly očekávany s velkým napětím a nebylo divu, že o vstupenky byl velký zájem. Z Barmy byla vypravena loď s dalšími fanoušky, a tak v utkání v Garacharamě, kde se obhájce titulu utkal v repríze minulého finále s Moravou, měli hráči Barmy takřka domácí prostředí. A možná i tento faktor pomohl Barmě k vítězství a postupu do finále. Vyprodáno bylo i na Národním stadionu, kde domácí Andamany jasně přehrály Mauritius a vybojovaly si postup do finále.

Barma - Morava 3:1 (1:1)

18. Kyauk Lhat 1:0
  19. Krasík ŽK
  42. Šára  (Zemek) 1:1
69. Kyauk Lhat  (Lap Top) 2:1
80. Su Wan  (Swi Nya) 3:1

Rozhodčí Atatonga (KIR) /0/, Chola Centre, 2300 diváků.

Barma: Ehm Su 7 - Kyauk Lhat 8, So Hak Luen Pak 6, Po Srath 7, Ha Shan 6 - Su Mo 7, Wu Hnja Ja 6, Ma Kchwei 5 (72. Ohm Lou) - Na Pij 5 (86. Ma Do Kchan), Lap Top 5 (72. Su Wan), Swi Nya 8

Morava: Medvídek 6 - Rákosník 5 (80. Skočdorži), Dvořáček 5, Zemek 6, Zesírka 6 - Krasík 5, Vosel 7, Hovadík 5 (65. Hušbák) - Šára 6 (82. Masálek), Hůlka 5, Brouzdal 7

Vyprodané hlediště v Garacharamě vidělo jeden z nejlepších zápasů dosavadního průběhu MS. Přičinily se o to oba týmy i fakt, že přálo počasí a utkání se odehrálo na velmi slušném terénu. Hned od úvodu bylo vidět, že taktika Barmy se poněkud změnila - Asiaté soupeře zaskočili rychlou kombinační hrou a moravská obrana měla hodně práce. Několikrát museli řešit situace nedovolenými zákroky, ale Barma ani jeden ze série přímých kopů nevyužila. V 18. minutě se ale odražený míč dostal ke Kyauk Lhatovi, který krásnou střelou z 25 metrů otevřel skóre. Moravané poprvé zahrozili v 25. minutě, kdy se po rychlé akci dostal míč až k volnému Hůlkovi, který však ztroskotal na Ehm Su. Tato akce jakoby Moravany probudila, hráči přidali na důrazu a zlepšili pohyb. Barma naopak hrozila z nebezpečných rychlých protiútoků, ale v koncovce chyběla jak Na Pijovi v 34. i Swi Nyaovi v 38. minutě přesnost. V závěru poločasu Morava soupeře zmáčkla a Ehm Su opět prokazoval, že má na šampionátu skvělou formu. Zejména při střele Šáry se vyznamenal, když akrobaticky vyrazil jeho hlavičku mimo tyč. Aktivní Šára se dočkal ve 42. minutě, když doklepl hlavičku Zemka za záda Ehm Su a Morava se dočkala zaslouženého vyrovnání.

Do druhého poločasu oba týmy nastoupily mnohem opatrněji a tempo hry už nebylo takové. Obě mužstva se snažila více klást důraz na pozornou obranu, přesto mohla Barma zahrozit, když po chybě Krasíka měla možnost jít do přečíslení, Na Pij byl ale v momentě přihrávky v těsném ofsajdu. Po hodině hry přece jen Barma získala více ze hry a stále více se tlačila do nebezpečných prostorů a obrana Moravy měla dost práce. Výborný Swi Nya motal hlavu zejména Hovadíkovi, který byl nakonec rád, že ho nahradil Hušbák. V 69. minutě byl Swi Nya u zrodu gólové akce, když vysunul Lap Topa, který zpětnou přihrávkou našel nabíhajícího Kyauk Lhata. Ten prokázal střeleckou formu a přesnou střelou k tyči nedal Medvídkovi šanci. Moravané měli dvacet minut na to, aby se zápasem ještě něco udělali, ale chyběly síly. Barma celkem v poklidu kontrolovala vývoj utkání, a když deset minut před koncem po rychlé akci do rozložené obrany pronikl Su Wan po přesném pasu Swi Nya a podél Medvídka skóroval potřetí, bylo o výsledku rozhodnuto. Barma v závěru postup pohlídala a po dvou letech si opět zahraje o titul. Velký zápas odehrál Swi Nya, který byl u všeho podstatného, v první půli při tlaku Moravy podržel mužstvo Ehm Su. Skvělý byl i autor dvou gólů Kyauk Lhat. V dresu Moravy byla nejvíce vidět dvojice záložníků Vosel - Brouzdal, v první půli hrál dobře i Šára na hrotu, po změně stran se však vytratil. Morava tak opět na kýžený titul nedosáhne, naopak Barma bude v nedělním finále bojovat už o páté prvenství.

67. Devalakuram (Netutakaam) 5:2

Rozhodčí Khambe (Sikkim)  /1/, 3450 diváků.

Andamany: Jaragoor 6 (86. Seru) - Kottamalupattna 7, Mupopo 5, Brihavidra 6, Trichupandraswamy 7 - Jejego 5 (69. Prachundrapathi), Trawindraswamy 6, Uddamalakolabundy 8 (86. Swinshahshahan) - Onger 5, Devalakuram 7, Netutakaam 6

Mauritius: Parkinson 6 - Aywarsturba 5, Lumbaba 4 (46.  Bouvain 5), Kewele 5, Manhari 5 (67. Mani) - Crawley 5, Ramzasharee 5 (56. Jos. M´bubu 4), Porto 6 - Bonanga 6, Maliha 6, Hu 5

Druhé semifinále na vyprodaném Národním stadionu přineslo zajímavý, oboustranně ofenzivní fotbal a zasloužený postup domácích do finále. Už od začátku byla převaha Andaman více než zřejmá. Jeden útok za druhým se valil na Parkinsonovu branku a bylo jen otázkou času, kdy padne první gól. Stalo se tak v 16. minutě, kdy aktivní Kottamalupattna prošel po křídle, odcentroval a sám si naběhl na odražený míč, který poslal za Parkinsonova záda. Převaha Andaman pokračovala a přesně za 15 minut po prvním gólu přišel i druhý. Lumbaba špatně odkopl míč, Brihavidra jej snadno získal a po několika krocích vypálil pod břevno. Parkinson nedosáhl a Andamany vedly o dva góly. Rozhodčí Khambe pak kuriózně potrestal žlutou kartou Manhariho, který velmi hrubě a hlasitě vynadal Lumbabovi. Nicméně do poločasu se podařilo Mauritiu snížit. Mupopo podcenil náběh Malihy, který jej lehce obešel a překvapil Jaragoora lobem zdálky. Také druhý poločas začal převahou Andaman, ale v 50. minutě unikl Ramzasharee, našel nabíhajícího Bonangu a bylo nečekaně vyrovnáno. Gól však domácí hráče probudil. Zvýšili tempo a brzy se ujali vedení. A když po chvíli přidal Trichupandraswamy čtvrtý gól, bylo prakticky rozhodnuto. V těch chvílích hráči Mauritiu vůbec nestačili reagovat na chytrou a účinnou hru domácího útoku a jen nepřesnosti v zakončení uchránily Mauritijce od debaklu. Když Devalakuram přidal pátý gól, bylo vše jasné. Andamanci sice začali hrát na krásu a přestali myslet na defenzivu, ale Mauritijci toho nedokázali využít. Závěr zápasu byl dost bláznivý, do otkryté domácí obrany létal jeden míč za druhým a Mauritius měl v posledních minutách několik vyložených šancí ke zkorigování nepříznivého stavu. Ale bylo až neskutečné, co všechno dokázali hráči zahodit. Korunu všemu nasadil Maliha, který obešel i Jaragoora, ale trefil břevno prázdné branky. Dorážku pak poslal do tyče a od ní se míč odrazli k Jaragoorovi a zranil jej na nose. Jaragoor se musel nechat vystřídat, ale do nedělního finále bude v pořádku. Také domácí měli několik dobrých šancí, ale už se tolik nesnažili o přesnější zakončení, takže zápas skončil jejich vítězstvím 5:2. Mužem zápasu se stal Uddamalakolabundy, u něhož začínala většina domácích akcí a až do vystřídání v 86. minutě byl tahounem mužstva. Dobře hráli i oba krajní obránci, až na poněkud laxní přístup k bránění v posledních minutách. Líbil se i Devalakuram. U Mauritiu nikdo zvlášť nevynikl. Obrana se dopouštěla řady chyb, které vedly k nebezpečným situacím i brankám. Dopředu se oba forvardi snažili a dostali se i do dobrých šancí a oba dali po gólu, ale na postup to bylo málo. Andamany se tedy k velké radosti všech příznivců mohou těšit na finále.