Sikkimská liga 9. kolo

publikováno 15.05.2018 (aktualizováno 16.05.2018)

Předposlední kolo určilo pořadí mužstev na 4. až 6. místě tabulky. O záchranu bojující Geyzing měl po vysoké výhře v minulém kole nad Namchi opět výhodu domácího prostředí, a také zvýšenou motivaci zabojovat o téměř ztracenou naději. Jenže soupeř Geyzingu Sherpa stále bojuje o pohárové příčky, a tak se dal čekat tuhý boj. Domácím ale vůbec nevyšel úvod. Už v 6. minutě pronikl obránce Solopholok až na dostřel a skákavou střelou vstřelil svůj první ligový gól v dresu Sherpy. O pár minut později se prosadil i druhý stoper Sherpy Antonín Zemek, jehož střelu Deva podcenil a domácí už prohrávali o dvě branky. Studená sprcha přece jen pomohla ke zvýšení aktivity a po půlhodině převahu Geyzingu zužitkoval Pupook, když využil přesný pas Bharatiho. Krátce po změně stran Pupook opět zaúřadoval a po čtyřgólovém vystoupení v minulém kole si připsal už šestý zásah v posledních dvou zápasech a vyrovnal. Domácím svitla naděje, kterou však brzy uťal mladý Solopholok, když si naběhl na Surmanův centr a nikým nehlídán uklidil míč do sítě. Hra poté upadla do podprůměru, domácí kupili chybu na chybu a brankář Sherpy Ganchheng už si na míč prakticky nesáhl a Sherpové celkem v poklidu uhájili těsné vedení. Pro Geyzing znamená porážka jistotu baráže, Sherpové zůstali na druhém místě.

O 2. místo bojuje i Namchi, které by rádo opět zopakovalo účast v Poháru FIFAC. V minulém kole utržilo výprask od Geyzingu, který dokázalo odčinit vysokým vítězstvím nad Dikchu. To sice začalo lépe, když v 21. minutě Timche otevřel přesnou placírkou skóre, ale to bylo ze strany Athletics vše. Po půlhodině hry se konečně střelecky probral Timbochhe a vyrovnal, když využil zmatku v obraně soupeře a pohotově dorazil míč do sítě. Po změně stran už byla hra zcela v moci Namchi. Hodně tomu pomohl rychlý vedoucí gól Choklaye, na který navázal Nordup, když využil chytrou přihrávku Timbochheho mezi obránce. Nejlepší hráč na hřišti Timbochhe pak ještě přidal další dva góly a Namchi tak zůstalo na 3. místě se stejným bodovým ziskem, jako Sherpa. Dikchu se zachránilo, ale pomohla mu porážka Geyzingu, vzájemný souboj obou týmů v posledním kole tak už bude postrádat napětí.

Vedoucí Icemans mohli v případě výhry v derby nad FC slavit titul, a tak na Phuncchog Namgyal Stadium zavítala letošní nejvyšší návštěva. A téměř dvě tisícovky diváků viděly utkání dvou odlišných poločasů. V tom prvním domácí Icemans jednoznačně kralovali a zaslouženě šli do poločasové přestávky s tříbrankovým náskokem a s vidinou titulu v kapse. A jako by slavili již o přestávce: druhou půli totiž začali velmi laxně a soupeř vycítil šanci. Nejdříve Ordup a po něm Saikuri brzy snížili na 2:3, a když se deset minut před koncem trefil z přímého kopu Bhangutta a vyrovnal, začali se domácí třást o výsledek. Hráči FC ale soupeře nedorazili, i když k tomu měli dost šancí. Remíza tak znamená, že stále jsou Icemans velmi blízko titulu, díky podstatně lepšímu skóre. V posledním kole zajíždějí na stadión Sherpy, která by na zisk titulu musela zvítězit pětibrankovým rozdílem. Už jen v rovině pusté teorie se pohybují naděje Namchi, které se může ještě s oběma týmy bodově srovnat, ale skóre má výrazně horší.

Zajímavě se vyvíjí i souboj o krále střelců. Na dva góly Maledivce Pupooka v dresu Geyzingu odpověděl Bhútánec Timbochhe reprezentující Namchi hattrickem a vzdálil se tak svému soupeři na rozdíl dvou branek. V každém případě ale letos ovládne tabulku střelců cizinec.

Geyzing Glaciers - Sherpa Club Gangtok  2:3 (1:2)

6. Solopholok 0:1, 15. Zemek 0:2, 32. Pupook (Bharati) 1:2, 52. Pupook 2:2, 60. Solopholok (Surman) 2:3. Rozhodčí Khumbochhe /1/, Kanchenjunga Stadium, 944 diváků.

Namchi Storm - Dikchu Athletics  5:1 (1:1)

21. Timche (Laptlahyatalang) 0:1, 32. Timbochhe 1:1, 49. Choklay (Phuncchog) 2:1, 52. Nordup (Timbochhe) 3:1, 59. Timbochhe (Lu Shin Shin) 4:1, 79. Timbochhe (Nyagmo) 5:1. Rozhodčí Khambe /1/, ŽK E. Shari, Lhendup (DIK), Guru Padmasambhava Stadium, 1369 diváků.

Gangtok Icemans - FC Gangtok  3:3 (3:0) /+1/

4. Ma Kchwei (Chungwal) 1:0, 32. Šára (Ma Kchwei) 2:0, 37. Tripuri (Majubhar) 3:0, 56. Ordup 3:1, 66. Saikuri (Chombey) 3:2, 80. Bhangutta (př. kop) 3:3. Rozhodčí Lingyam /0/, ŽK Tripuri, Chungwal, Lhotspa - Bhangutta, Saikuri, Phuncchog Nangyal Stadium, 1969 diváků.

2. liga

Himalaya už ladí formu na baráž a daří se jí. Naposledy prohrála v lize 1. října na domácím hřišti se Singtamem a se stejným soupeřem se utkala i v 9. kole. Tentokrát Singtam svůj výkon nzopakoval a s lídrem soutěže prohrál 1:3. Domácím celkům se vůbec nedařilo. Favorizovaný Lachen v přestřelce s Pemayangtse prohrál o gól a nečekala se ani porážka Black Hats na domácím hřišti s posledním Manganem. Týmy od druhého místa se tak hezky bodově srovnaly, ovšem Himalaya si hraje svou soutěž a kolo před koncem má rekordní dvanáctibodový náskok.

Lachen - Pemayangtse 3:4 (1:1) /+1/

39. Tadong 1:0, 45. Nyamgali 1:1, 57. Panday 1:2, 63. Ringla 2:2, 65. Shilling 3:2, 74. Polden 3:3, 90. Panday 3:4

5 - D. J. Praskal (HIM), Ringla (LAC)

4 - Yesheng (HIM), Laypekhual, Shilling (LAC), Ganantok (BLH), Suttree (SIN), Nyamgali (PEM), Lahapur (MAN)

Pohár - semifinále

V obou prvních semifinálových zápasech se zrodily remízy. Ta více překvapivá v Manganu, kde domácí Real dokázal ve druhém poločasu smazat dvougólové manko proti favorizovaným Icemans, kteří nastoupili v hodně kombinované sestavě. A už podruhé za sebou nezvládli druhý poločas, nicméně v odvetě se očekává jejich postup. Proti poslednímu celku 2. ligy ani není možné pomýšlet na jiný výsledek. Ve druhém zápase domácí Geyzing uhrál remízu proti Sherpě, když utkání postrádalo ligové parametry. Sherpa tak v odvetě bude usilovat o druhé finále v řadě.

Real Mangan - Gangtok Icemans  2:2 (0:2) /-1/

22. Lamey 0:1, 41. Majubhar (Tripuri) 0:2, 59. Sunday 1:2, 87. Sunday (Pupkal) 2:2. Rozhodčí Payokle /1/, 366 diváků.

Geyzing Glaciers - Sherpa Club Gangtok  1:1 (0:0)

60. Lattam 0:1, 87. Raswin (Lingey) 1:1. Rozhodčí Chopyal /0/, 446 diváků.