Bhútánská liga - 9. kolo

publikováno 11.05.2018 (aktualizováno 13.05.2018)

Největší pozornost byla upřena bezesporu na utkání v Bjakaru, kde se vedoucí Rangers střetli se svým nejbližším pronásledovatelem Thimphu Yetties. Yetties pro udržení naděje na titul potřebovali vyhrát, ale před vyprodaným hledištěm nezačali dobře. Už v 5. minutě totiž rozjásal zaplněné tribuny bývalý sikkimský reprezentant Turbo Lepcha, který se v sezóně trefil poprvé. Yetties ale ještě do poločasu dokázali vyrovnat, když se prosadil další Sikkimec Rumbat. Po změně stran měli hosté více ze hry, ale zkušený domácí tým remízu nakonec ubojoval a může slavit titul. Teoretickou šanci na trofej měl i obhájce Raidak, ten ale padl na hřišti Hatisaru a boj o 2. místo tak už nemá ve svých rukou. Hatisar po tragickém podzimu na jaře podstatně zlepšil hru a ještě neprohrál, nicméně na celkové 3. místo to už asi stačit nebude. Utkání s Raidakem přineslo zajímavý fotbal, kde se rozhodovalo až v samotném závěru. Domácí dlouho vedli 2:1, ale tlak soupeře přinesl vyrovnání šest minut před koncem. Hatisar ale boj nevzdal a v poslední minutě rozhodl o vítězství svým druhým gólem obránce Lamdan. V souboji mužstev z konce tabulky se poprvé na jaře radovalo z výhry Paro, když zdolalo poslední Phuenccholing 2:0.

Výsledky:

Hatisar Chillies - Raidak Chhukha  3:2 (1:1)

16. Dikpo 0:1, 35. Lamdan 1:1, 54. Linzian 2:1, 84. Bhushel 2:2, 90. Lamdan 3:2.

Bjakar Rangers - Thimphu Yetties  1:1 (1:1)

5. Turbo Lepcha 1:0, 32. Rumbat 1:1.

Paro Druks - FC Phuenccholing  2:0 (1:0)

30. Longrisha 1:0, 57. Zidang 2:0.

Finále Poháru

Raidak Chhukha - Thimphu Yetties 0:5 (0:2)

Finále se hrálo na půdě loňského vítěze Thimphu Yetties, soupeřem byl loňský mistr Raidak Chhukha, a tak se očekával vyrovnaný boj. Prognózy se ale nenaplnily. Už v 13. minutě poslal domácí do vedení Rimbochhe, který využil špatného postavení brankáře Ringweho a přesným lobem z 38 metrů poprvé rozjásal tribuny. Převahu Yetties pak ještě v závěru poločasu korunoval pěkným gólem mladý středopolař Rongdrup. A když krátce po změně stran přidal třetí gól Wangyak, bylo prakticky rozhodnuto. Raidak toho moc nepředvedl a šance si ani nevytvořil, naopak v závěru ještě dvakrát inkasoval, když Ringweho překonal podruhé Rongdrup a krátce před koncem i Rumbat. Ten mohl ještě v nastavení přidat šestý gól, ale nedal penaltu.

Branky: 13. Rimbochhe 0:1, 41. Rongdrup 0:2, 53. Wangyak 0:3, 80. Rongdrup 0:4, 87. Rumbat 0:5