Originál kolekce na Zoot.cz

Úvod » Fotbal » ostatní ligy

Liga Barmy 8. a 9. kolo

publikováno 11.05.2018

Už dvě kola před koncem se rozhodlo o novém mistru Barmy. Po 18 letech se jím stalo mužstvo Shwebo Pyas, které celou soutěží prošlo bez výrazného zaváhání a vylepšilo tak loňské druhé místo. V 8. kole si Pyas poradili na hřišti v Yenangyaungu s místními Žlutými psy, a protože druhý Akyab zaváhal, když doma nedokázal neporazit Laputtu, bylo rozhodnuto. Tabulka nedoznala změn ani po bezgólové remíze Falamu na hřišti Tararingapatamu.

V předposledním kole se Shwebo loučilo s domácími diváky, když přivítalo tým Laputty. Domácí svou mistrovskou oslavu začali výborně, když už ve 3. minutě skóroval Ma Kchun. Laputta ale dokázala odpovědět po přesné střele Ronalda, ale o pět minut později Su Mo opět poslal Shwebo do vedení. Druhá půle už moc krásy nepřinesla. Kwok Sin brzy vyrovnal a pak už oba týmy hrály spíš na půl plynu. 2. místo si vítězstvím v Tararingapatamu zajistil Akyab, který svou převahu v první půli korunoval slepenými góly Muin Khou Tha a Ohm Lou. Domácí sice po změně stran snížili, ale ve výborné formě hrající levý bek Akyabu Po Srath v závěru pečetil vítězství svého mužstva. V posledním zápase se hrálo o spodek tabulky. Domácí Falam nepotvrdil vzestup formy, a i když nad Yenangyaungem po poločase vedl po rychlé brance Ongera, hosté skóre otočili a vítězstvím se odpoutali ode dna tabulky.

6. FC Tararingapatam 9 1 4 4 11:18 7

Kuriozitou je, že první čtyři týmy nastřílely tolik branek, kolik posbíraly bodů.

Poslední kolo:

Akyab - Shwebo
Laputta - Falam
Yenangyaung - Tararingapatam

Střelci:

Wan Wan v posledních dvou kolech neskóroval, přesto to vypadá, že obhájí prvenství v tabulce střelců, maje stále dvougólový náskok.

6 - Wan Wan (SHW)

4 - Su Mo (SHW), Po Srath (AKY), Kyauk Lhat (FAL), Lan Doh (TAR)

Pohár

Los semifinále svedl proti sobě první dva týmy tabulky. Shwebo začínalo na hřišti Akyabu a do odvety si přivezlo slibnou remízu. Jenže na domácí půdě nedokázalo vzdorovat tlaku Akyabu ve druhém poločase a nečekaně vypadlo a přišlo o možnost získat double. Soupeřem Akyabu ve finále bude Yenangyaung, který zvítězil v prvním souboji proti Tararingapatamu na domácím hřišti a v odvetě mu pak stačila remíza.

Akyab - Shwebo  3:3 (1:0), Shwebo - Akyab 1:3 (1:1), postupuje Akyab.

Yenangyaung - Tararingapatam 3:2 (1:1), Tararingapatam - Yenangyaung 2:2 (1:1), postupuje Yenangyaung.

Finále se hraje 25. května v Tararingapatamu.