Originál kolekce na Zoot.cz

Úvod » Fotbal » ostatní ligy

Sikkimská liga 8. kolo

publikováno 24.04.2018

Dvě kola před koncem mají Icemans na dosah další mistrovský titul. Hodně jim k tomu pomohla nečekaná porážka Namchi na hřišti posledního Geyzingu. Ten poprvé v sezóně bodoval, když se střelecky zaskvěl reprezentant Malediv Pupook, který nasázel do Mukerdjeeho branky hned čtyři góly. Přitom Geyzing do zápasu nemohl nasadit vykartované opory Prakottriho a Nyinchola, navíc nebyl zdravotně v pořádku ani Kiribaťan Riberi, který zůstal jen na lavičce. Mužstvo se ale neuvěřitelně semklo a proti druhému mužstvu tabulky podalo výborný výkon. Namchi sice na dva góly Pupooka dokázalo ještě zareagovat brankou Namgyala Sharmy, ale po změně stran nejprve Gyorko zvýšil na 3:1 a v závěru pečetil vítězství domácích skvělý Pupook dalšími dvěma góly. Za Namchi se ani napotřetí na jaře netrefil vedoucí střelec tabulky Timbochhe, Pupook po svém galapředstavení už ztrácí jediný gól. Geyzingu se tak rázem otevřela cesta k záchraně, protože předposlední Dikchu doma podlehlo vedoucím Icemans a rozdíl mezi oběma týmy z konce tabulky je už jen čtyřbodový. Navíc se ještě Dikchu s Geyzingem střetne v posledním kole.

Přitom Dikchu proti Icemans začalo velmi dobře, první půlhodinu soupeře prakticky k ničemu nepustilo a zaslouženě šlo do dvoubrankového vedení. Zasloužili se o to oba forwardi, kteří toho letos moc nenahráli - T.R. Chepkoy nastoupil ke svému pátému zápasu, kdy většinou jen střídal, a Gangal vstřelil svůj první gól dokonce ve svém prvním zápase sezóny. Šancí si ale vytvořilo Dikchu více, Icemans opět podržel Lamachhe, který na jaře chytá ve výborné formě. Dikchu o náskok přišlo v závěru poločasu, kdy hosté dvěma slepenými góly skóre srovnali. Druhou půli už měl pod kontrolou favorit. Po necelé hodině hry zužitkoval přihrávku Ranivala zkušený Šára, který svou pátou letošní brankou rozhodl. Icemans už další komplikace nepřipustili a důležité utkání dovedli do vítězného konce. Znamená to, že dvě kola před koncem mají náskok pěti bodů a v příštím kole v derby s FC Gangtok můžou rozhodnout. Naopak hráčům Dikchu porážka zkomplikovala cestu za záchranou, navíc v příštím kole zajíždí Athletics na horkou půdu Namchi, které je stále ve hře o Pohár FIFAC.

Na 2. místo se posunula díky lepšímu skóre Sherpa, která v derby na domácím Sherpa Stadiu hladce porazila FC Gangtok, který nedokázal zopakovat výkony z úvodních dvou jarních kol, kdy ani jednou neinkasoval. Tentokrát lovil Birami míč ze sítě už po dvanácti minutách, kdy se prosadil bhútánský reprezentant ve službách Sherpy Lapchuk. Domácí byli lepší a zasloužené vedení ještě dvěma góly navýšili. Pro FC sice vykřesal naději v závěru poločasu Tshering Lepcha, ale zvrat se nekonal. Hned v úvodu druhé půle totiž zvýšil Danand na 4:1 a bylo rozhodnuto. Danand v 35 letech prožívá úspěšné jaro, dokázal skórovat potřetí v řadě a ze základní sestavy odsunul Soplaye i mladé konkurenty Bazarsangama a Tashakora.  Domácí nakonec s přehledem vítězství udrželi a mají dobrou šanci zabojovat o Pohár FIFAC. FC Gangtok tuto příležitost bude mít už jen přes domácí pohár, kde ovšem v odvetě čtvrtfinále opět potká Sherpu na jejím hřišti a bude muset na postup vyhrát.

Sherpa Club Gangtok - FC Gangtok  4:1 (3:1)

12. Lapchuk (Solopholok) 1:0, 19. Nangapar (Pratnesh) 2:0, 38. Prandholing 3:0, 44. Tshering Lepcha (Siwari) 3:1, 52. Danand (Lapchuk) 4:1. Rozhodčí Payokle /1/, ŽK Martam, Dhurbu - Tsh. Lepcha, Sherpa Stadium, 1076 diváků.

Dikchu Athletics - Gangtok Icemans  2:3 (2:2)

20. T. R. Chepkoy (Laptlahyatalang) 1:0, 26. Gangal 2:0, 36. Ma Kchwei 2:1, 39. Ranival (Chungwal) 2:2, 57. Šára (Ranival) 2:3. Rozhodčí Chopyal /1/, ŽK Lapaling - Ranival, Šára, Chettri, Teesta Stadium, 966 diváků, vyprodáno.

Geyzing Glaciers - Namchi Storm  5:1 (2:1)

12. Pupook (Bharati) 1:0, 22. Pupook 2:0, 28. N. Sharma (Timbochhe) 2:1, 69. Gyorko 3:1, 82. Pupook 4:1, 86. Pupook 5:1. Rozhodčí Khambe /2/. Kanchenjunga Stadium, 759 diváků.

5 - Šára (ICE), Pratnesh (SHE)

4 - Tsh. Lepcha (FCG), Chungwal (ICE), Zemek, Nangapar (SHE)

Příští kolo:

Geyzing - Sherpa
Namchi - Dikchu
Icemans - FC Gangtok /+1/

2. liga

Himalaya s předstihem vyhrála soutěž a jde do baráže o návrat do 1. ligy. Ani tentokrát celek z Gangtoku na jaře neprohrál a po vítězství na hřišti Pemayangtse může slavit. Jediný tým, který ještě mohl Himalaye zkomplikovat celkové prvenství, Black Hats, totiž prohráli v Lachenu a ztrácí už devět bodů. Lachen svého soupeře bodově dostihl a posunul se díky lepšímu skóre na 2. místo. Další kdysi slavný klub Real Mangan nezažívá dobré časy. Od svého sestupu dosud nikdy nedosáhl na baráž, v letošním ročníku se potácí na dně tabulky a pamětníci už jen vzpomínají na staré časy a vítězství v Poháru FIFAC. Tentokrát Real nestačil doma na Singtam a s pouhými šesti body uzavírá tabulku.

Výsledky:

Pemayangtse Red Monks - Himalaya Gangtok  0:2 (0:1)

19. Kamil Lepcha 0:1, 51. Deepak Josef Praskal 0:2.

Real Mangan - Singtam Wilds  1:3 (0:3)

4. Pema Lodro 0:1, 12. Suttree 0:2, 18. Sikhtar 0:3, 59. Kamel 1:3.

FC Lachen - Black Hats  4:2 (2:2)

4. Dhorbuling 0:1, 27. Ghosh 1:1, 30. Nyingdruptse 1:2, 42. Laypekhual 2:2, 65. Shilling 3:2, 69. Ringla 4:2.

1. Himalaya Gangtok 8 7 0 1 23:7 21
2. FC Lachen 8 3 3 2 15:15 12
3. Black Hats 8 3 3 2 13:15 12
4. Singtam Wilds 8 2 3 3 16:16 9
5. Pemayangtse Red Monks 8 1 3 4 8:14 6
6. Real Mangan 8 2 0 6 11:18 6