Bhútánská liga - 7. kolo

publikováno 16.04.2018

V letošním ročníku nečekaně kraluje Bjakar Rangers. Mužstvo, které má na soupisce devět hráčů nad třicet let, dozrálo, a zatímco v posledních dvou ročnících pokaždé obsadilo předposlední místo s osmi, resp. jedenácti body, letos jich už posbíralo osmnáct a jediné vítězství je prakticky dělí od zisku titulu. Na jaře Rangers neprohráli a jsou i střelecky produktivní. V 7. kole hostili obhájce mistrovského titulu Raidak Chhukha a mužstvu z jihu Bhútánu nastříleli čtyři góly. Raidak šel sice brzy po přesné střele Su Mronga do vedení, ale ještě do poločasu domácí třemi góly skóre otočili. Také po změně stran byli daleko aktivnější, ale po rychlé akci Langlang snížil a zdálo se, že ještě ze zápasu bude drama. Domácí ale nátlakovou hrou soupeře k další brance nepustili, naopak střídající teprve devatenáctiletý Praldzong svou první ligovou brankou pečetil vítězství. Raidak tak své 2. místo musel přepustit Yetties, kterým na posun v tabulce stačila remíza v Phuenccholingu. Yetties ale z utkání na hřišti posledního týmu čekali plný bodový zisk. Jenže po bezbrankovém poločase se překvapivě prosadili hráči domácího FC, když chybu v obraně soupeře potrestal Brihadeva. A když dvacet minut před koncem zvyšoval Drukpa na 2:0, začalo se rodit překvapení. Naštěstí pro Yetties Rimbochhe hned po třech minutách se štěstím překonal Tsheringa a Yetties soupeře začali konečně přehrávat. Také proto, že domácí začali bránit těsné vedení, což se jim nevyplatilo. V 81. minutě dotlačil Rumbat míč do sítě a vyrovnal. Závěrečný nápor hostí už domácí se štěstím přežili a přerušili sérii tří porážek. Yetties sice přeskočili Raidak, ale na vedoucí Bjakar ztrácejí už šest bodů. Také v zápase hraném na krásném stadiónu v Paru se zrodila remíza. Domácí Druks v průměrném utkání nedokázali přehrát Hatisar: po prohraném poločase se jim podařilo po změně stran vyrovnat, ale na tři body už nedosáhli, a tak vyhlídka na pohárové umístění se oběma mužstvům vzdaluje.

Výsledky:

Bjakar - Raidak  4:2 (3:1)

3. Su Mrong 0:1, 25. Rimla 1:1, 35. Geling 2:1, 42. Yaltsing 3:1, 61. Langlang 3:2, 80. Praldzong 4:2

Paro - Hatisar  1:1 (0:1)

40. Sunar 0:1, 55. Nyamgal 1:1

Phuenccholing - Yetties  2:2 (0:0)

48. Brihadeva 1:0, 69. Drukpa 2:0, 72. Rimbochhe 2:1, 81. Rumbat 2:2.

4 - Miresh (BJA)

3 - Rimla, Geling (BJA), Rongdrup (YET), Langlang (RAI), Na Pij (HAT)

Pohár

Semifinálový los svedl proti sobě první dva týmy tabulky. Domácí Yetties dokázali zdolat vedoucí Bjakar, ale dvakrát inkasovali, takže šance v odvetě jsou vyrovnané. Oba týmy navíc ještě čeká vzájemný souboj v 9. ligovém kole. Také ve druhém semifinále byli úspěšnější domácí, když Paro zdolalo těsným výsledkem Raidak.

Thimphu Yetties - Bjakar Rangers  3:2 (2:1)

Paro Druks - Raidak Chhukha  2:1 (2:1)