Sikkimská liga 7. kolo

publikováno 15.04.2018

V 7. kole jednoznačně dominovaly domácí týmy, které vyhrály všechny zápasy s celkovým skóre 15:1.
Důležitý zápas mezi týmy bojujícími o čelo se hrál v Namchi, kde domácí Storm po dvou porážkách od Icemans chtěli opět navázat na vítěznou vlnu a v souboji se Sherpou se jim to podařilo. První poločas byl ale hodně vyrovnaný. Domácí sice poslal do vedení v 18. minutě Namgyal Sharma, ale více příležitostí si nevytvořili. Sherpové sice ve středu hřiště měli častěji míč na kopačkách, ale chyběl kvalitnější přechod do útoku. Po změně stran brzy zvýšil vedení domácích Phuncchog, když využil chytré přihrávky nejlepšího střelce ligy Timbochheho. Ten se sice podruhé za sebou neprosadil střelecky, ale nemuselo ho to mrzet, protože po hodině hry povedenou střelou skóroval Mukeshi a bylo prakticky rozhodnuto. Danand sice ještě snížil, ale víc Sherpové i přes velkou snahu nedokázali a po porážce tak ztrácejí na čelo už pět bodů. Namchi udrželo kontakt s vedoucími Icemans, kteří podle předpokladů porazili poslední Geyzing 7:0. Jednoznačné vítězství se zrodilo až po změně stran, v první půli byl Geyzing více než vyrovnaným soupeřem. Domácí už ve 3. minutě poslal do vedení Šára, ale pak se spíš museli bránit a jen díky několika dobrým zákrokům veterána Lamachheho v brance šli do kabin s těsným vedením. Po změně stran ale už favorit jednoznačně dominoval. V poslední dvacetiminutovce Geyzing totálně odpadl a po sedmigólovém debaklu už může přemýšlet o tom, jak zvládnout baráž. Také v posledním utkání kraloval domácí tým. FC Gangtok hostil Dikchu a utkání bylo až nečekaně jednostrannou záležitostí. Domácí hráli s chutí a soupeře přehrávali v nasazení, rychlosti i přesnosti a po půlhodině vedli 3:0. Dikchu nic nevymyslelo a mladý Birami v domácí brance řešil jen několik nepovedených centrů. Za celý zápas nemusel zasahovat proti jediné střele. Po změně stran hráči FC trochu zvolnili, přesto ještě dokázali přidat další dva góly a podruhé za sebou na jaře vyhráli 5:0, čímž se definitivně zachránili. Dikchu má na poslední Geyzing náskok sedmi bodů, ale při současné formě je ještě předčasné hovořit o záchraně. Oba týmy se střetnou ve vzájemném zápase v posledním kole.

Výsledky 7. kola:

Namchi Storm - Sherpa Club Gangtok  3:1 (1:0)

18. N. Sharma 1:0, 53. Phuncchog (Timbochhe) 2:0, 60. Mukeshi 3:0, 69. Danand 3:1. Rozhodčí Chopyal /1/, ŽK Lattam (SHE), Guru Padmasambhava Stadium, 1576 diváků.

Gangtok Icemans - Geyzing Glaciers  7:0 (1:0) /+2/

3. Šára 1:0, 51. Chungwal 2:0, 67. Norgay 3:0, 73. Ranival (Tripuri) 4:0, 75. Majubhar (Chettri) 5:0, 78. Chettri 6:0, 82. Mishra (Lamyen) 7:0. Rozhodčí Lingyam /1/, ŽK Nyinchol, Lazuluk, M. Landip, Prakottri, Lingey (všichni GEY), Phuncchog Namgyal Stadium, 1686 diváků.

FC Gangtok - Dikchu Athletics  5:0 (3:0)

12. Ratnakulay 1:0, 19. Tshering Lepcha (Bhangutta) 2:0, 29. Kilili (Cheporai) 3:0, 48. Bhangutta 4:0, 83. Chombey 5:0. Rozhodčí Payokle /0/, ŽK Getchering, E. Shari (DIK). Sichey Ground, 986 diváků.

2. liga

Vedoucí Himalaya nezaváhala a míří do baráže. Tentokrát si s přehledem poradila s Manganem, který tak opět klesl na poslední místo. Nejbližší pronásledovatel Himalaye Black Hats také nezaváhal, když si poradil s loňským vítězem 2. ligy Pemayangtse. Black Hats ztrácejí šest bodů a už jsou jediným týmem, který může Himalayu připravit o boje o návrat do ligy. Devět bodů ztrácí třetí Lachen, když dokázal vyhrát na hřišti Singtamu, ale negativní skóre i při případném shodném bodovém zisku by hrálo ve prospěch Himalaye.

Black Hats - Pemayangtse  2:1 (1:0) /+1/

1. Lachenpa 1:0, 69. Rajmani 2:0, 90. Nyagmel 2:1

Singtam - Lachen 1:2 (0:2)

11. Shilling 0:1, 39. Shilling 0:2, 54. Rapkotti 1:2

Himalaya - Mangan 3:0 (2:0) /+1/

15. Lompak 1:0, 42. Lall 2:0, 88. Emboy Sheba 3:0

1. Himalaya Gangtok 7 6 0 1 21:7 18
2. Black Hats 7 3 3 1 11:11 12