Liga Barmy - 6. kolo

publikováno 27.03.2018

I v šestém zápase si neporazitelnost udrželo vedoucí Shwebo, když dokázalo vyhrát na hřišti posledního Falamu až díky zlepšenému výkonu ve druhém poločase. Někdejší mnohonásobný mistr ligy a vítěz Poháru FIFAC Falam se už druhou sezónu potýká se špatnými výkony a okupuje samotné dno tabulky. Tigres mají nejhorší obranu a ukazuje se, že odchod zkušených borců Thou Swina a Ha Shana spolu s brankářem Prdivadirou, se nepodařilo nahradit, i když mužstvo doplnil veterán Ohn Pok. Nedaří se ani v útoku - z pětice ofenzivních hráčů skóroval pouze jednou Onger, a to je málo. Překvapivě je tak zatím nejlepším střelcem pravý obránce Kyauk Lhat. Naopak Shwebu se střelecky daří. Jako jediné zaznamenalo více než dvě branky na zápas a opět mužstvo drží loňský sedmigólový král střelců Su Wan, který i letos zatím s pěti góly vede střeleckou tabulku. Ve Shwebu tak věří, že se po osmnácti letech konečně dočkají mistrovského titulu.
Nejbližším pronásledovatelem Shweba je loňský mistr Akyab. Ten v šestém kole zdolal Yenangyaung nejtěsnějším rozdílem 1:0 a stále se tak drží jen dva body od prvního místa. O třetí místo přišel Tararingapatam po domácí prohře 1:2 s Laputtou. Ta svého soupeře v tabulce přeskočila, ale na druhý Akyab ztrácí čtyři body. Tararingapatam podává dost nevyrovnané výkony a spíš než na útok na pohárové příčky to vypadá na boj o dno tabulky. O Falamu už byla řeč, podobně se nedaří ani Yenangyaungu, který rovněž vstupoval na podzim do soutěže s pohárovými ambicemi. Zatím ale získal pouze 4 body, což je daleko za očekáváním.

Výsledky 6. kola:

Akyab Sailors - Yenangyaung Myan Myins  1:0 (0:0) /+1/

47. Po Srath 1:0

FC Tararingapatam - Ywei Laputta  1:2 (1:1)

7. Ahn Sehn 1:0, 25. Po Tok 1:1, 53. Si Hnya 1:2

Falam Tigres - Shwebo Pyas  1:3 (0:0) /-1/

53. Su Wan 0:1, 58. Su Mo 0:2, 65. Devalakuram 1:2, 73. Su Wan 1:3

1. Shwebo Pyas 6 4 2 0 12:6 14
2. Akyab Sailors 6 3 3 0 10:6 12
3. Ywei Laputta 6 2 2 2 8:9 8
4. FC Tararingapatam 6 1 3 2 10:11 6
5. Yenangyaung Myan Myins 6 1 1 4 6:8 4