Bhútánská liga - 6. kolo

publikováno 27.03.2018

27. ročníku Bhútánské fotbalové ligy překvapivě vládne Bjakar Rangers. Mužstvo, které v posledních dvou letech skončilo vždy až předposlední, dosud ztratilo body v jediném zápas, kdy v 5. kole prohrálo v Paru. V odvetě ale Rangers svému soupeři nedali šanci a s přehledem zvítězili 3:0. Mužstvo je zajímavě složené: devět hráčů už překročilo třicítku a vedle nich získávají zkušenosti hráči, kterým ještě nebylo 21 let. Toto spojení celkem funguje a v Bjakaru vládne se sezónou spokojenost. Navíc Rangers zvýšili na čele tabulky náskok už na čtyři body, protože ve vzájemném utkání nejbližších pronásledovatelů Raidaku a Yetties se zrodila remíza, stejně jako v podzimním zápase. Obhájce titulu Raidak Chhukha sice po gólu Badrinatha z první půle vedl, ale ve druhém poločase Yetties přidali a deset minut před koncem zaslouženě vyrovnali zásluhou Ranjeeta. Raidak nehraje v takové pohodě jako loni a na další zisk mistrovského poháru to moc nevypadá.
Nedaří se ani Hatisaru, jehož kádr by měl bojovat o víc, než o aktuální čtvrté místo. Hatisar sice na domácím hřišti udolal poslední Phuenccholing 3:2, ale hrou nijak nepřesvědčil Pozitivem je alespoň střelecké probuzení barmského reprezentanta Na Pije, který k vítězství přispěl dvěma góly. Na 5. místo kleslo Paro, které po loňské vydařené sezóně, kdy si zahrálo v Poháru FIFAC, letos tápe a pokud budou Druks chtít opět do Poháru, bude třeba vyhrát domácí pohár. Tam Paro v 1. kole vyřadilo Phuenccholing, ale v semifinále je čeká Raidak.