15. den MS - zápasy o 7. a 5. místo

publikováno 22.12.2017

O 7. místo

Nepál - Morava 122:102 (32:21, 71:42, 100:73) /6-6/

Bezstarostně hraný zápas skončil po přestřelce jednoznačným vítězstvím Nepálu. Byl to zápas hraný v tempu, ale bez obran. Skore narůstalo rychle, po 5 minutách vedl Nepál 16:12, po deseti 32:21 a střelecký koncert pokračoval i ve druhé čtvrtině, kdy dosáhli Nepálci 39 bodů. Skvěle hrál zejména Panjarg, který byl k nezastavení a jen za poločas nastřílel 23 bodů. Dobře jej doplňoval i Pradeshi. U Moravanů se nejvíce dařilo Holasickému a Práskalovi. Druhá půle se vyrovnala a body přibývaly rovnoměrně na obou stranách. Po třetí čtvrtině dosáhli Nepálci stovku, pak ale polevili a Morava částečně skore zkorigovala. V závěru se rozstřílel Jeřábek a měl velkou zásluhu na tom, že poslední vystoupení Moravy neskončilo debaklem. Porážka o 20 bodů je sice přijatelná, ale přiznejme si, Moravané po dobré hře ve skupině určitě pomýšleli na lepší, než osmé místo.

Body: Panjarg 25, Bírandavathi 18, Pradeshi 17 -  Jeřábek 17, Netopýr 15, Holasický 14. Nejlepší hráči: Panjarg 5,33 - Jeřábek 4,5. Celkem 32,5 (16,5:16), 2634 diváků.

O 5. místo

Nauru - Zanzibar  87:62 (14:22, 43:41, 59:49) /5-5/

Zanzibarci zahájili zápas dobře a díky dobré střelecké produktivitě Warwanzy a Yaksiho vyhráli první pětiminutovku 19:8. Pak ale na obou stranách přišla hluchá místa, kdy střelci trefovali mimo obroučku, a tak dalších pět minut skončilo tenisovým skórem 6:3 pro Nauru. Druhá čtvrtina přinesla oboustranné zlepšení hry, kdy diváci mohli vidět několik pohledných akcí na obou stranách. Nauřané začali uplatňovat svoji výškovou převahu, rozestřílel se Akwibwanwrz a na konci poločasu skóre otočili. Jestliže první půle nenabídla žádný atraktivní basketbal, druhý poločas začal ještě hůře - za prvních pět minut padl jediný koš po střele Mbabiho. Pak začali úřadovat naurští pivoti i v útoku a náskok Nauru pomalu narůstal. Zanzibarci se potýkali s žalostnou střelbou, navíc často chybovali i v rozehrávce, takže když ve 33. minutě Ematenang zvýšil na rozdíl dvaceti bodů, bylo rozhodnuto. Nauřané v poklidu dokráčeli k jasnému vítězství. Oproti minulému MS, kdy vůbec nepostoupili do čtvrtfinále, je 5. místo velkým zlepšením, přesto měl tým, který suverénně v posledních letech vládne Mistrovství Oceánie, větší ambice. Pro Zanzibar po stříbru z roku 2013 a loňském 4. místě  znamená 6. místo mírný ústup ze slávy, nicméně světová špička je velmi vyrovnaná a je stále těžší opakovaně se prosazovat na jejím vrcholu.

Body: Daotenawu a Akwibwanwrz 14, Ematenang 13 - Warwanza 14, Yaksi 10, Wagwuma 9. Nejlepší hráči: Akwibwanwrz 3,5, Warwanza 3,5. Celkem 23 (13,5:9,5), 2816 diváků.