10. den MS

publikováno 18.12.2017

Poslední kolo skupiny B určilo čtvrtého postupujícího do čtvrtfinále. Stal se jím přece jen obhájce titulu Tahiti, který výrazně porazil Guadeloupe a odsoudil jej do boje o 9. - 10. místo. Ještě se ale muselo čekat, jestli Zanzibar nevypustí zápas s Bahrajnem a nepomůže mu do čtvrtfinále. Zázrak se ale nekonal, Zanzibar rozdrtil Bahrejnce rozdílem 50 bodů a dokonce se dostal na první místo ve skupině. Morava sice po zlepšené hře v závěrečné čtvrtině zdolala Nauru, ale díky horšímu skore skončila na druhém místě.

Morava - Nauru 100:86 (25:29, 50:51, 77:71)  /5-5/

Moravané si už byli jisti postupem, proto nastoupili s menším zaujetím. Skore se od začátku měnilo dost rychle, Nauřané měli zpočátku navrch a vedli brzy o  deset bodů. Vedení si Nauřané udržovali až do 15. minuty, kdy se podařilo Moravanům otočil skore a poprvé se dostat do vedení. Nicméně poločas vyhrál opět tým Nauru. Druhá půle ale vyzněla lépe pro Moravu. V závěru třetí čtvrtiny se podařilo díky Gemrově pohotovosti získat menší náskok, který už Nauru nedokázalo zlikvidovat. V pohodě hrající Moravané dovedli zápas do vítězného konce. Poprvé se ukázal v zápase Náserka namísto Ruprechta, v závěru o sobě dal vědět a osmi body se přičinil o vítězství.

Body: Jeřábek a Šoustalík 19, Netopýr 15 - Hobart 22, Narogomodu 14, Ematenang 13. Nejlepší hráči: Jeřábek 4,5 - Hobart 4,5. Celkem 28 (15:13), 3431 diváků.

Tahiti - Guadeloupe 119:84 (29:24, 56:46, 93:62)  /6-6/

Tahiťané potřebovali porazit Guadeloupe nejméně o 11 bodů a spoléhat, že Bahrajn nevyhraje se Zanzibarem. A to se podařilo. Od začátku bylo vidět, že Tahiťanům jde o všechno, hráli s daleko větším nasazením a postupně si budovali náskok. Po deseti minutách vedli o pět bodů a v poločase už vedli o deset. Ústřední postavou byl Jean Gauguin, kterému to až neuvěřitelně padalo ze všech pozic. Jen za poločas dosáhl neuvěřitelných 27 bodů a k nejlepším patřil i po přestávce. Skvělou práci odvedl i Moha a ve druhé půli Apetaapaate. Guadeloupané se snažili, ale postupně ztráceli ve skore i v sebevědomí. Rozhodující byla třetí čtvrtina, kterou Tahiťané vyhráli 37:16. A pak už zápas dovedli v pohodě do vítězného konce. U Guadeloupu se zpočátku dařilo Janézovi, ale ve druhé půli odešel střelecky a s ním i celé mužstvo.

Body: Jean Gauguin 39, Moha 27, Apetaapaate 17 - Janéz 16, Depardieux 15, Besonac 11. Nejlepší hráči: J. Gauguin 6,5 - Janéz 4,5. Celkem 30 (16:14), 3662 diváků.

Bahrajn - Zanzibar 76:126 (18:34, 38:55, 57:85)  /5-6/

Bahrajnci se zpočátku drželi, ve 4. minutě se dostali do vedení 11:8. Ale pak už začali úřadovat Zanzibarci, zejména Yaksi a Warwanza a skore rychle začalo narůstat ve prospěch Zanzibaru. Po čtvrtině to bylo o 16 bodů, v poločase o 17. Zanzibarci postavili druhou pětku a udržovali si náskok. Ve druhé půli náskok Zanzibarců začal opět narůstat, zejména když si uvědomili, že mohou na skore předstihnout Moravu. V poslední čtvrtině  Bahrajn zcela odpadl v obraně a skore se rychle zvyšovalo. Králem druhé poloviny byl zejména Mamutti, kterého nedokázala obrana Bahrajnu udržet, Mamutti nastřílel za poločas 22 bodů. Bahrajnci se už smířili s tím, že ve skupině skončí poslední, naopak Zanzibar dokázal přeskočit Moravu a stal se vítězem skupiny.

Body: Jahrab 24, Mashraq 10, Boulami, Rouhani a Kamel 8 - Yaksi 30, Mamutti 23, Wagouma 17. Nejlepší hráči: Jahrab 6,5 - Yaksi 8. Celkem 31,5 (13,5:18), 3742 diváků.