6. den MS

publikováno 14.12.2017 (aktualizováno 16.12.2017)

3. kolo skupiny B

Třetí hrací den skupiny B přinesl zatím nejkvalitnější basketbal. Odpoledne Nauru porazilo Guadeloupe v kvalitním zápase. Guadeloupe zůstává bez vítězství a jeho postupové naděje se vzdalují. V souboji dvou neporažených Morava potvrdila svou skvělou formu a poradila si se Zanzibarem po excelentním výkonu. V posledním utkání dne se dočkali Tahiťané první výhry, ale Bahrajn bojoval až do posledních vteřin a vysloužil si za svou hru obdiv diváků.

Nauru - Guadeloupe 113:107 (34:23, 57:54, 87:78)  /6-6/

V zápase byl tým Nauru lepší a zvítězil zaslouženě. Guadeloupe sice několikrát dotáhl dvoucifernou ztrátu na rozdíl dvou nebo tří bodů, ale celkově v utkání dominoval tým z Oceánie. Už v první čtvrtině se dostal do 13bodového vedení, když opět kraloval Akwibwanwrz. Ve druhé čtvrtině se podařilo Guadeloupu na chvíli dokonce vyrovnat, ale v atraktivním závěru první půle si Nauru získalo opět těsné vedení. Ve druhé půli vedení Nauru vzrostlo až na 14 bodů, ale stále ještě nebylo rozhodnuto. Krátce před koncem třetí čtvrtiny Guadeloupané opět ztrátu stáhli, minutu před koncem třetí části to bylo o pět bodů. V závěru také díky spolupráci dvojice Deniwani, Daoteanavu vedení Nauru opět narostlo do dvouciferné výše a v ní zůstalo až téměř do závěru. Dvě trojky Marece celkový stav zkorigovaly, ale vítězství Nauru to už neohrozilo. Vedle skvělého Akwibwanwrze si zaslouží pochvalu i  Hobart a ve druhé půli Deniwani a Daoteanavu. U Guadeloupu zářil Janéz, s 32 body střelec zápasu, ale jen místy jej podpořili další hráči, jako Parin či Senguin.

Body: Akwibwanwrz 23, Hobart 17, Lennon, Nagoromodu, Roben 11 - Janéz 32, Parin 17, Senguin 13. Nejlepší hráči: Akwibwanwrz 4,5 - Janéz 7. Celkem 31,5 (15,5:16),  3011 diváků.

Morava - Zanzibar 106:89 (29:12, 53:43, 81:69)  /6-6/

Se zájeme očekávaný zápas dvou neporažených týmů byl od začátku jednoznačnou záležitostí. Už po třech minutách vedla Morava 10:2 a po první čtvrtině bylo její vedení 17bodové. Až ve druhé části se Guadeloupe probral a postupně začal dohánět ztrátu. Minutu před poločasem byl stav 47:42, ale díky výbornému Jeřábkovi náskok Moravy vzrostl na rozdíl deseti bodů. Třetí čtvrtina přinesla atraktivní útočný basketbal, ve kterém se sice moc nebránilo, ale právě takový basketbal mají diváci rádi. Moravané si stále udržovali 10 - 15 bodové vedení, které zůstalo až do konce a znamenalo, že Morava zůstává i po třech kolech neporažená. Úspěch byl především zásluhou týmu. Šest hráčů překonalo dvoucifernou hranici, jako nejlepší byl vyhodnocen Vymočil, který přidal k 13 dosaženým bodům i 11 doskoků, šest zisků a následný asistencí. Pochválit lze i Smejka a Netopýra. Zanzibar spoléhal hlavně na Hammaniho, ostatní mu pomáhali jen občas. Za zmínku stojí v první půli Babacar a Benhalem, ve druhé Warwanza.

Body: V. Smejk 17, Netopýr 16, Jeřábek a Vymočil 13 - Hammani 24, Benhalem 16, Warwanza 14. Nejlepší hráči: Vymočil 3,5 - Hammani 5. Celkem 29,5 (14,5:15), 4046 diváků.

Tahiti - Bahrajn 97:95 (31:36, 62:58, 81:66)  /6-5/

V posledním utkáni večera získal obhájce titulu Tahiti své první vítězství ale neměl to vůbec lehké. Bahrejnci si získali sympatie diváků svou atraktivní hrou doplněnou o technické kousky až na hranici ekvilibristiky. V první půli zápasu byl Bahrajn lepším týmem. svou atraktivní hrou zcela dominoval a jeho vedení 28:17  po šesti minutách bylo zcela zasloužené. Vedení udržel Bahrajn do 12. minuty, kdy se podařilo Tahiťanům konečně dostat do vedení. Náskok favorita sice vzrostl na 12 bodů, ale do poločasu byl jen čtyřbodový. Ve druhé půli se Bahrejncům přestala dařit střelba. Celých 7 minut nedokázali skorovat a vedení Tahiti narostlo na 18 bodů. Zdálo se být rozhodnuto, zvláště, když šest minut před koncem vedení Tahiti narostlo na 22 bodů. Ale Bahrejnci opět dokázali, že žádný zápas pro ně není ztracený. Vzepjali se k závěrečnému finiši a nakonec jim chyběl jediný koš k vyrovnání. Bylo však již příliš pozdě, Tahiťané vedení udrželi a zapsali si první vítězství na turnaji.

Body: Atarohaahana 27, Apetaapaate 17, Laealahe 14 - Jahrab 22, Suleyman 20, Saber 19. Nejlepší hráči: Atarohaahana 8 - Jahrab 5. Celkem 30 (15:15), 2816 diváků.