Úvod » Basketbal

4. den MS

publikováno 12.12.2017

2. kolo skupiny B

Druhý hrací den skupiny B přinesl zajímavé souboje. Celková úroveň zápasů byla vyšší, než v prvním kole, mužstva se již plně aklimatizovala a předvedla pěkné výkony. V prvním zápase, ve kterém se střetli oba zástupce Oceánie, se opět nedařilo obhájci titulu Tahiti. První čtvrtina sice vyzněla pro Tahiti, ale v dalším průběhu se již prosadili Nauřané a získali první vítězství. Ve druhém zápase Bahrajn nedokázal navázat na skvělý výkon proti Guadeloupu a podlehl Moravě, která se zatím představuje v nečekaně dobrém světle. Druhou porážku si připsal Guadeloupe, po vyrovnané první půli vysoko podlehl Zanzibaru. Zanzibar tak spolu s Moravou kralují skupině B se dvěma vítězstvími.

Tahiti - Nauru 87:93 (24:17, 36:53, 65:76)  /6-6/

Utkání začali lépe Tahiťané, po třech minutách vedli díky výborné obraně 5:0. Pak ale našel střeleckou mušku Hobart a skore se na chvíli otočilo. Závěr čtvrtiny však přinesl další obrat a po deseti minutách vedli opět Tahiťané 24:17. Do druhé čtvrtiny nastoupil na Nauru Akwibwanwrz a podařilo se mu strhnout spoluhráče k velkému obratu. Po čtyřech minutách byl stav už 29:38 a Akwibwanwrz měl na kontě za tuto chvíli 11 bodů. Vedení už Nauřané nepustili a poločas vyhráli o 17 bodů. Druhá půle přinesla snížení rozdílu. Hlavním strůjcem byl Aratohaahana, hlavně jehož zásluhou prohrávali Tahiťané po šesti minutách jen 63:67. Trenér Nauru pak po oddechovém čase poněkud pozměnil systém hry, když tým začal hrát kombinovanou zónu a náskok Nauru se opět zvýšil. Závěr pak přinesl drama. Tahiťané se opět zvedli a ztrátu postupně snižovali Dvě minuty před koncem se dokonce dostali do vedení 86:85, ale to vydrželo jen chviličku. Roben otočil stav opět pro Nauru a po taktickém faulu přidal proměněné šestky. Vedení už Nauřané nepustili, po dalších proměněných trestných hodech navýšili svůj náskok na konečný šestibodový  rozdíl. Tahiti tak zůstává i po dvou odehraných kolech bez vítězství.

Body: Moha 16, Papaahaava 15, Atarohaahana a Phillipe Gauguin 13 - Akwibwanwrz 20, R. Hbart 15, Deniwani 14. Nejlepší hráči: Papaahaava 3,5 - Akwibwanwrz 5,5. Celkem 27,5 (13,5:14), 2819 diváků.

Bahrajn - Morava 78:105 (26:26, 49:45, 63:74)  /5-6/

Zpočátku byl zápas vyrovnaný. Oběma týmům vycházela střelba i rychlé protiútoky a skore bylo prakticky stále vyrovnané. Za Moravu se nejčastěji prosazoval Práskal, který v prvním utkání nebodoval. Tentokrát už za poločas dosáhl 13 bodů. V dresu Bahrajnu byl vidět nejvíce Suleyman, který měl díky několika doskokům i přesným střeleckým pokusům zásluhu na tom, že po prvním poločase vedl Bahrajn o čtyři body. Ve druhé půli se objevil v základu Moravy Šoustalík a jeho přesná střelba vynesla Moravanům vedení o 11 bodů po třech čtvrtinách. V poslední části hry už byla dominance Moravy jednoznačná. K Šoustalíkovi se přidal pivotman Deblín, který k 17 bodům přidal i 11 doskoků, hodně svými trojkovými pokusy pomohl i Holasický. Bahrajnci postupně odpadli, za poslední čtvrtinu přidali jen 15 bodů proti 31 bodům Moravy. Morava se po dvou kolech dostala do čela skupiny.

Body: Saber 17, Kamel 12, Fayed 11 - J. Práskal 20, Šoustalík 18, Deblín 17. Nejlepší hráči: Saber 3,5 - Šoustalík 4,5. Celkem 28,5 (13,5:15), 3773 diváků.

Zanzibar - Guadeloupe 117:86 (18:27, 51:51, 81:65)  /6-6/

Úvod zápasu napovídal, že Guadeloupe se vzpamatoval z nečekané porážky s Bahrajnem a brzy získal desetibodový náskok. Zanzibarci se nemohli dostat do tempa, nedařila se jim střelba a dopouštěli se zbytečných ztrát. Jejich zmar pokračoval i ve druhé čtvrtině, v 13. minutě vedl Guadeloupe o 20 bodů 41:21 a zdaálo se, že v utkání bude i nadále dominovat. Jenže na hřišti se objevil Hammani a skore se začalo pomalu, ale jistě převracet. Ještě tři minuty před koncem poločasu vedl Guadeloupe o deset, ale poločas nakonec skončil nerozhodně. Hammani a Warwanza se postarali o srovnání skore. Do druhé půle měl Zanzibar raketový nástup, prakticky stoprocentní střelba znamenala, že po čtyřech minutách vedli Zanzibarci o 20 bodů. Pak se sice Guadeloupe částečně vzpamatoval, ale zanzibarská mašina už se nadala zastavit. K Hammanimu se přidal svými trojkami i maličký Mahdari. Poslední část přinesla otevřený basketbal, ve kterém dominovaly útoky, a to zejména ten zanzibarský. V poslední části dosáhl Zanzibar 36 bodů a zvítězil tak celkově o 31 bodů. Dominovali další hráči vítězného týmu Mbabi a Yaksi, celkem tak dvouciferného počtu bodů dosáhlo šest hráčů Zanzibaru. Guadeloupe se po dvou porážkách zařadil na chvost skupiny B, jen těsně o skore před Tahiti.

Body: Hammani 23, Mbabi 22, Yaksi 16 - Chanoble 18, Depardieux 17, Laffitte 13. Nejlepší hráči: Mbabi 5 - Chanoble 4. Celkem 28,5 (15:13,5), 3944 diváků.