Sikkimská liga 4. kolo - Namchi uniká

publikováno 18.10.2017

4. kolo bylo dosud gólově nejbohatší, padlo celkem 19 branek, nejvíce do branek posledního Geyzingu a mistrovské Sherpy. Sherpové letos zatím formu hledají a nenašli ji ani v derby na hřišti Icemans. Na Phuncchog Namgyal Stadium našlo cestu více než sedmnáct stovek diváků, kteří viděli zcela jednoznačnou záležitost pro domácí mužstvo, které už po dvaceti minutách vedlo o tři branky a jednoznačně soupeře přehrávalo. Sherpové se sice do druhého poločasu zlepšili, hru vyrovnali a dokázali dvakrát překonat Lamachheho, ale zároveň také dvakrát inkasovali a propadli se v tabulce až na 4. místo. Icemans jako jeden ze dvou celků drží neporazitelnost, ale na vedoucí Namchi stále ztrácejí čtyři body. Namchi i ve 4. kole neztratilo, i když boj s FC Gangtok byl hodně vyrovnaný a do závěru nerozhodnutý. Domácí  měli sice v první půli více ze hry, ale střelecky se jim nedařilo, teprve v závěru poločasu se prosadil Timbochhe. Nejlepší střelec soutěže přidal krátce po změně stran svůj už šestý gól, ale FC se nevzdávali a zásluhou střídajícího Ordupa snížili dvacet minut před koncem. A v závěru mohlo být i srovnáno, ale domácí podržel proti svému bývalému týmu Mukerdjee v brance, když několikrát zachránil Namchi od pohromy. Bylo vidět, že hráči Storm už jsou hlavou v Pobučí, kde je čeká těžký zápas ve 2. kole Poháru FIFAC, nicméně důležité vítězství ubránili a prodloužili stoprocentní podzimní bilanci na šest zápasů.
Nejvíce branek padlo v Geyzingu, kam přijelo Dikchu. Domácí začali katastrofálně, kupili chybu za chybou a soupeř nemilosrdně trestal: ve 24. minutě už svítil na ukazateli skóre hrozivý stav 0:4 a zdálo se, že je po zápase. Nicméně ještě do přestávky maledivský reprezentant Pupook a po něm i střídající Raswin překonali Yatsa, a když krátce po změně stran přidal Pupook třetí gól, ožilo i domácí publikum a hnalo své hráče za vyrovnáním. Jenže do otevřené obrany po hodině hry skóroval chytrým lobem Swinshahshahan a Dikchu se uklidnilo. Když pak po zmatcích v domácí obraně doklepl míč za záda Devy Lattey, bylo rozhodnuto. Geyzing tak stále čeká na první body a je horkým kandidátem baráže. Dikchu naopak postoupilo už na 3. místo a snad je letos záchranářské práce nečekají. Zajímavé bude poslední podzimní kolo, ve kterém se utkají sousedi v tabulce.

Výsledky a branky:

Gangtok Icemans - Sherpa Club Gangtok  5:2 (3:0)

7. Ranival (Šára, př. kop) 1:0, 9. Mallingh (Ma Kchwei, př. kop) 2:0, 19. Norgay 3:0, 58. Zemek (Pratnesh) 3:1, 62. Chettri (Mallingh) 4:1, 70. Šára (Ranival) 5:1, 86. Pratnesh (Lattam) 5:2. Rozhodčí Khumbochhe /0/, ŽK Chettri (ICE). Namgyal Phuncchog Stadium, 1717 diváků. Nejlepší hráči: Chettri - Pratnesh.

Namchi Storm - FC Gangtok  2:1 (1:0) /+1/

42. Timbochhe 1:0, 50. Timbochhe 2:0, 69. Ordup 2:1. Rozhodčí Lingyam /0/, ŽK Prikhale - Ratnakulay. Namchi, Guru Padmasambhava Stadium, 1480 diváků. Nejlepší hráči: Timbochhe - Kilili.

Geyzing Glaciers - Dikchu Athletics  3:6 (2:4)

6. Laptlahyatalang 0:1, 11. S. Mandardanjan (Champal) 0:2, 14. Timche 0:3, 24. Swinshahshahan (Timche) 0:4, 35. Pupook (Basmathi) 1:4, 42. Raswin (Gyorko) 2:4, 49. Pupook 3:4, 61. Swinshahshahan (Champal) 3:5, 70. Lattey (Lapaling) 3:6. Rozhodčí Khambe /0/, ŽK Lattey (DIK). Geyzing, Kanchenjunga Stadium, 925 diváků. Nejlepší hráči: Pupook - Swinshahshahan.

4 - Pratnesh (SHE)

3 - Šára (ICE), Riberi (GEY), Laptlahyatalang (DIK)

Příští kolo:

Dikchu - Sherpa

FC Gangtok - Geyzing

Icemans - Namchi

2. liga

4. kolo mnoho gólové radosti nepřineslo, oproti rekordnímu záznamu v první lize druholigové celky jen paběrkovaly a nastřílely pouhých pět branek, o které se podělila pouze dvě mužstva, další čtyři branku nevstřelila.

Po zaváhání v minulém kole se opět vedoucí Himalaya představila ve výborném světle a zvítězila jednoznačně na hřišti Black Hats. Střelecky se zaskvěl Hanarvarjee, který vstřelil všechny branky. Na 2. místo se překvapivě posunul Lachen, který zvládl severské derby s Manganem a na vedoucí Himalayu ztrácí jen tři body. V příštím kole oba týmy narazí na sebe v Gangtoku, kde bude mírným favoritem Himalaya. Nadále se nedaří Pemayangtse, které ve slabém zápase uhrálo v Singtamu jen bezbrankovou remízu a na vítězství stále čeká. Singtam mohl jít na druhé místo jen dva body za Himalayu, ale střelecky to byla pro mužstvo, které dosud nastřílelo nejvíce branek, bída.

Singtam Wilds - Pemayangtse Red Monks  0:0

Black Hats - Himalaya Gangtok  0:3 (0:2)