Úvod » MS 2018 Andamany

5. kolo kvalifikace

publikováno 10.10.2017 (aktualizováno 14.10.2017)

Předposlední dějství kvalifikačního cyklu určilo prvního postupujícího na MS 2018. Ve skupině A stačila Mauritiu remíza v utkání s týmem Bermud k jistotě prvního místa. V dalších skupinách se bude ještě bojovat. Může se stát, že ani 12 bodů na druhém místě nemusí stačit na postup. Ve třech skupinách mají možnost týmy na druhých místech dosáhnout na metu 12 bodů, ale ze druhých míst postupují jen dva. V posledním kole tedy bude o co hrát.

90. Davids ŽK

Rozhodčí Lauf (MOR)  /1/,   1153 diváků. Hráno 6. 10. v Port Louis.

Mauritius: Parkinson 5 - Aywarsturba 8, Bouvain 5, Kewele 6, Ukmawi  5 (89. Davids) - Crawley 4 (56. Hurst 6), Nasri 5, Porto  6 - Olomey 5, Jawwan 4 (64. Maliha), Jaccob M´bubu 6

Bermudy: Jenkins 6 - Kelvin 6, Charleston 5, Pittkin 5 (71. Hopkirk), Black 6 (84. Watson) - Kurtweil 7, Roonie 5, Davidson 6 - Bradley 6, Grappy 4 (77. Biggs), Devonish 6

Domácí si byli vědomi, že jim stačí k postupu neprohrát, přesto je od začátku svazovala nervozita. Hosté to vycítili a snažili se tuto situaci využít. Také se ujali brzy vedení, zcela zaslouženě. Mauritius se však ořece jen vzpamatoval a ještě do přestávky vyrovnal díky velmi aktivně hrajícímu Aywarsturbovi. Druhá půle přinesla tlak domácích, ale byla vidět opatrnost zejména v zadních řadách. Přesto se podařilo Aywarsturbovi dostat Mauritius do vedení. V závěru se domácí už jen soustředili na udržení vedení. Zcela vyklidili pole a Bermudy měly v závěru dost příležitostí k vyrovnání. Podařilo se jim to až v samotném závěru. Pak v nervózní koncovce Mauritius už remízu udržel i za cenu dvou žlutých karet za zdržování. Ale to už nic nezměnilo na skutečnosti, že Mauritius se do Andaman příští rok podívá.

Guadeloupe - Vanuatu 3:0 (2:0)

16. Brennax (Occana) 1:0
37. Brennax 2:0
84. Merenguez (Marchand) 3:0

Rozhodčí Pasqualini (SMR)  /0/, 1243 diváků. Hráno 6. 10. v Basse Terre.

Guadeloupe: Mognian 5 - Brennax 7, Balniérre 5 (80. Barelli), Potomac 6, Ballon 5 - Merenguez 6, Marchand  5 (84. Chiron), Occana 5 - Lefebre 4, Jennais 5, Bartholomey 4 (72. Huachipata)

Vanuatu: Leovani 6 - Olema 4, Malisini 4, Kilili 3 (64. Pivo), Capadoc 5 - Kipalam 3 (46. Militi 5), Lebo 4, Kelekele 4 - W. Robson 4, Fuliha 5, Kalafuna 3 (84. Harnell)

Zápas nepřinesl fotbal dobré úrovně. Na hráčích Vanuatu bylo vidět, že už o nic nehrají a zápas doslova odevzdali. Jedině Leovani v brance se snažil a pochytal několik gólových střel domácích hráčů. Ti se ale brzy přizpůsobili hře soupeře a tak zápas probíhal ve volném tempu, bez většívo vzruchu. Stálou mírnou převahu využili Guadeloupané ke třem brankám, v plném nasazení ale mohli odevzdanému soupeři nadělit podstatně vyšší příděl. Diváky tak nejvíce potěšily výpady Brennaxe a jeho dvě branky, jinak to byly vesměs jen průměrné výkony. Pokud Guadeloupe vyhraje v posledním kole na Bermudách, může se na MS ještě dostat.

89. Motomoto ŽK

Rozhodčí Tsabalya (LES)  /2/, 717 diváků. Hráno 7. 10. ve Vikanticích.

Morava: Medvídek 5 - Parník 5, Prášilík 5, Zemek 6 (83. Zesírka), Masař 7 - Krasík 6, M. Aňátko 5, H. Aňátko  5 (65. Hovadík) - Šára 8, Skočdorži 7, Brouzdal  6 (79. Zuzánek)

Kiribati: Boti 6 - Rowewa 4, Kabutaro 5, Trapatani 5,  Morawa 3 (57. Boitokokorua 4) - Mafuriare 5 (77. Ekameni), Motomoto 4, Rakotofarupukiti 5 - Krkbrk 4, Natinimate  5 (88. Borabababuara), Riberi 5

Moravané nezačali dobře, než se dostali do pořádné šance, už prohrávali. Ale tentokrát se výpadek nekonal. Brzy vyrovnal Skočdorži a ještě do poločasu získal pro domácí vedení skvěle hrající Šára, který si přivezl ze Sikkimu dobrou formu. Po změně stran Šára zvýšil na 3:1 a zdálo se být rozhodnuto. Jenže hosté se ještě nevzdali. Snížili na 3:2 a diváci si opět vzpomněli na výpadky Moravanů v předchozích zápasech. Naštěstí tentokrát  krize nepřišla. Masař zakončil svůj výpad na polovinu soupeře krásným gólem zdálky a vše dokonal  krátce před koncem Skočdorži. Hostím pak vzplanuly emoce a nepříliš zkušený rozhodčí Tsabalya měl co dělat, aby rozvášněné hráče Kiribati uklidnil. Morava má sice 12 bodů, ale jede ještě na Špicberky a případná porážka může způsobit pád na druhé místo a ani 12  bodů nedává stoprocentní jistotu postupu z druhého místa.

Nauru - Špicberky  0:2 (0:1)

16. Helerup (Simondsen) 0:1
16. Mayayo ŽK
17. Papoyo ŽK
17. Pamuwagir ŽK
  54. Helerup 0:2

Rozhodčí Opalena (VAN) /1/, 1377 diváků. Hráno 6. 10. v Anabaru.

Nauru: Bobbut 7 - Moluk 6, Garibawu 5, Abyiam 6, Kuriwasiwa 5 - Nuru 5, Mayayo 5, Gwarunayawa 6 (75. Yenamol) - Pamuwagir 5, Parasty 5 (46. B. Plinegh 6), Papoyo 5 (46. J. Plinegh 6)

Špicberky: Skansen 7 - Baerlund 6, Leonidsen 6, Moen 6, Byggdoy 7 - Skardal 7, Jacobsen 5 (77. Hjalmarsen), Ybde 6 - Svalbeige 5 (69. Budakov), Helerup 7, Simondsen 6

Špicberky potřebovaly k naději na postup vyhrát co největším rozdílem, a také od úvodu byli hosté aktivnější. Zaslouženě se také dostali do vedení po hlavičce Helerupa. Nauřané nedokázali navázat na střelecky poměrně úspěšný dvojzápas s Moravou. Tentokrát byli v útoku málo nebezpeční a nedařila se jim hra středové formace. Jen díky dobrým zákrokům Bobbuta prohráli poločas jen o gól. Hned v úvodu druhé půle přidal Helerup druhý gól a teprve potom se domácí osmělili a začali častěji ohrožovat Skansenovu branku. Špicberčané ale bránili velmi pozorně a Skansen branku nepustil, i když měl při střele střídajícího Yenamola štěstí, když míč zastavila tyč. Další branka už nepadla, což znamená, že Nauru zůstane pravděpodobně opět na konci tabulky. Špicberky si to v posledním kole na domácím hřišti rozdají s vedoucí Moravou o přímý postup. Budou ale muset zvítězit čtyřgólovým rozdílem.

66. Abenate 4:1

Rozhodčí Uttrum (ANM) /0/, 674 diváků. Hráno 7. 10. v Talafofu.

Guam: Arrasco 5 - Abenate 6, Murray 5, Harris 6, Gakarisu 6 - Obalemi 5 (67. Mohawaha), Odény 7, Loyobuani 5 - Cecilio 7 (67. Aberdew), Ronaldo 6 (86. Garin), Omuri 5

Lesotho: Thomas 5 - Tupakosi 5, Olamahli 4, Kushunga 6, Moletsane 5 - Tungura 5 (69. Mayanapool), Siladze 4, Kakungele 5 - Buthanyambasi 4, Ntobo 4 (80. Mokhele), Malumalu 4 (69. Tsebonyame)

Papírový favorit utkání v pohodě zvládnul, Lesoťané nebyli těžkým soupeřem. Vývoj utkání poznamenaly rychlé branky Cecilia, po kterých domácí výrazně polevili, ale soupeř toho, i díky své neschopnosti udržet míč na více než tři přihrávky, nevyužil. Bohorovnost domácích byla potrestána hned v úvodu druhé půle, když nechali Kushungu proniknout přes celé hřiště a obránce Lesotha sólo zakončil elegantním obloučkem. Stačilo ale pět minut a domácí opět zvýšili zásluhou dobře hrajícího Odényho. Když pak přidal další gól Abenate, utkání se víceméně dohrávalo. Jediným vzrušujícím momentem tak bylo vniknutí smečky opic na hřiště v 84. minutě, kde odcizily několik míčů. Utkání muselo být na deset minut přerušeno, než se podařilo udělat pořádek a doplnit stav hracího náčiní a rozhodčí Uttrum pak už dovedl utkání do zdárného konce.

73. Madhoo-hadhoo) 4:2

Rozhodčí Atatonga (KIR) /1/, 1303 diváků. Hráno 7. 10. v Male.

Maledivy: Pawsundra 6 - Hasan-shal 6, Balele-em 5, Ghaizad 5, Al Lamal-lok 6 (76. Vadha) - Paluhadhoo 6, Al Fasol-lol-ahmed 7, Meshilhash 7 - Madhoo-hadhoo 8 (86. Susheel), Riti 5 (68. Pupook), Fisher 6

San Marino: Gianperi 5 - Roseti 5 (81. Paderta), Bompari 6, Polleno 6, Osli 4 - Pradi 5 (81. Somi), Giletti 6, Solferini 7 - de Roma 5, Salieri 4 (46. Paviarotti 7), Rossini 6

Maledivci měli výborný první poločas, kdy brzy vedli a aktivní hrou soupeře nutili hrát daleko od branky Pawsundry. Teprve ke konci poločasu ukázali Sanmarinci, že umí také zaútočit, kdy po pěkné akci protáhl Pawsundru pěknou střelou Solferini. Hned z protiútoku ale fauloval Fishera v blízkosti pokutového území Osli a nejlepší střelec kvalifikace Paluhadhoo přidal z trestného kopu už svůj šestý gól. Krátce po změně stran připravil výborný Madhoo-hadhoo třetí gól pro Fishera a zdálo se být rozhodnuto. Jenže Sanmarinci zabrali a střídající Paviarotti a krátce po něm Polleno utkání zdramatizovali. A to ještě ve stoprocentní šanci Rossiniho zabránil Pawsundra výborným zákrokem vyrovnání. Sanmarinci v době největšího náporu pak soupeři sami nabídli příležitost. Osliho nesmyslnou křížnou přihrávku vystihl Madhoo-hadhoo, který sólo zakončil blafákem mezi nohy Gianperiho. Maledivci si pak už závěr pohlídali a bodově se dotáhli na Guam. Ovšem díky vývoji v ostatních skupinách nemusí v případě porážky ani 12 bodů stačit, takže v posledním kole ještě půjde o hodně. Oba lídři zajíždějí na hřiště soupeřů - Maledivy do Lesotha a Guam do San Marina. Oba týmy tak určitě budou v posledním kole fandit Bermudám ve skupině A. V případě jejich výhry nad Guadeloupem by totiž bez ohledu na ostatní výsledky postoupil Guam i Maledivy.

Tabulka skupiny C

1. Guam 5 4 0 1 25:9 12
2. Maledivy 5 4 0 1 17:14 12
3. San Marino 5 1 0 4 9:18 3
4. Lesotho 5 1 0 4 5:15 3

Program posledního kola: Lesotho - Maledivy, San Marino - Guam.

77. Rumbat (Shresti) 3:1

Rozhodčí Ebony (BER)  /0/,  1817 diváků. Hráno 5. 10. v Mbabane.

Svazijsko: Tunguragu 7 - Balimwi 6, Bwluwi 7, Bebele 6, M. Mbweha 6 - Titlah 6 (77. Churandy), Tse-tse 7, Zulu 6 - Tomas 7 (80. Okwolo), Modloweni 7 (72. Dubleyt), T. Mbweha 6

Sikkim: Mukerdjee 6 - Lattam 5, Nyingtam 5 (68. Majubhar), Raswin 4, Shresti 6 - Prakottri 3 (46. Nyagmo 5), Lhotspa 5, Dhurbu 4 (46. Rumbat 6) - Taipchung 4, Linthi 5, Tripuri 5

Svazijci vstoupili do zápasu ve velkém stylu. Vytvořili si od začátku stálý tlak a obrana Sikkimu měla plno práce. Ve 13. minutě vysunul krásným pasem Modloweni Bwluwiho, který své sólo bezpečně proměnil. Hosté pak vehementně, ale marně protestovali, zdálo se jim, že Bwluwi byl v ofsajdu. Ale protesty byly marné, vynesly hráčům jen žluté karty, navíc video po zápase prokázalo, že gól byl regulérní. Ještě do poločasu přidal Tomas druhý gól. Sikkim v poločase dvakrát vystřídal a hra se poněkud vyrovnala. Přesto Thulani Mbweha přidal třetí gól a početní diváci byli u vytržení. Svazijci pak poněkud polevili a dovolili soupeři aspoň čestný úspěch. Na jejich vítězství to ale nic nezměnilo. Kolo před koncem je již skoro jisté, že z této skupiny postoupí jen vítěz. O něm se rozhodně v přímém souboji Bhútánu a Svazijska.

Aljaška - Bhútán 0:3 (0:3)

7. Lhomccho (Lapchuk) 0:1
  19. Linzian (Drondup) 0:2
  42. Wangyak (Linzian) 0:3

Rozhodčí Mortensen (SPI)  /2/,  546 diváků. Hráno 5. 10. v Barrow (v hale).

Aljaška: Cana 4 - Brandel 4, Catchman 5, Wahimanac 4 (74. Harley), Davidson 5 (89. Wahina) - Littlebison 4, Mahawatak 3, Yellowdog 3 - Perry 4, Blackfox 2 (46. Bigbird 4), Warwick 4

Bhútán: Ringwe 6 - Rao 5, Badrinath 6 (79. Wadzong), Gyatchen 5, Lhomccho 5 - Samchuk 5, Drondup 6 (82. Jigme), Lapchuk 6 - Linzian 7 (62. Nemo), Timbochhe 5, Wangyak 6

Na nejsevernější výspě Aljašky už napadl sníh, proto se hrálo v hale. Bhútánci se tím nenechali zaskočit. Od začátku byli pány na hřišti, brzy se dostali do vedení a když v 19. minutě přidal Linzian druhý gól, bylo prakticky rozhodnuto. Aljaška již není obávaným soupeřem, který dokázal vyhrát 13 zápasů v kvalifikaci za sebou. V domácím prostředí získala tentokrát jediný bod, stejně jako venku. Ani v zápase s Bhútánem nevybředla z nevýrazných výkonů. Ještě do poločasu inkasovali domácí potřetí a už nebylo o co hrát. Druhý poločas přinesl jen fotbalový odvar, nic podstatného se už neudálo, a tak si Bhútánci odvážejí cenné tři body a stále hrají o postup.