Sikkimská liga - 3. kolo

publikováno 03.10.2017

Po nepříliš povedených odvetách 1. kola Poháru FIFAC, kdy dva ze tří sikkimských zástupců nepřešli přes své soupeře, pokračovala liga zápasy třetího kola. Ty byly rozděleny do tří dnů vzhledem k návratu Icemans a Sherpy z Evropy.
Skvělou formu potvrdilo Namchi, které i svůj pátý soutěžní zápas v sezóně vyhrálo, a potřetí bez inkasované branky. Tentokrát vedoucí tým zajížděl do Dikchu, kde se na vyprodaném Teesta Stadiu střetly první dva celky tabulky. Průběh utkání byl vyrovnaný pouze poločas, kdy Prikhale poslal hosty do vedení, ale o něco více ze hry měli domácí Athletics. Obrana Namchi ale opět hrála bezchybně a jistý Mukerdjee za svá záda míč nepustil. Ve druhé půli se hráči Namchi zlepšili zejména ve středu pole a soupeře začali přehrávat. Zaslouženě se skupina fanoušků Storm, která vážila cestu na sever, dočkala druhého gólu, kdy se poprvé v dresu nového týmu trefil Phuncchog, v závěru se pak opět prosadil nejlepší střelec ligy Timbochhe, když přidal už svůj čtvrtý gól a krátce před koncem ještě přihrál na branku Nyagmovi. Výsledek je možná trochu krutý z pohledu domácích, ale vítězství Namchi je naprosto zasloužené.
Podruhé za sebou naplno bodoval i obhájce titulu Sherpa. Na hráčích nebyla znát únava z dlouhého cestování do Vikantic, svého soupeře, kterým byl poslední Geyzing, celkem s přehledem porazili. Geyzing tápe, po předchozích těsných prohrách a solidních výkonech tentokrát nic moc nepředvedl, jediný, kdo zaslouží pochvalu, je Kiribaťan Riberi, tahoun týmu a střelec vyrovnávací branky. Ostatní hráče ale svým výkonem nestrhl, a tak Geyzing i po třech kolech stále na první bod čeká.
Na nedělní derby FC Gangtok - Icemans zavítala na Sinchey Ground solidní návštěva, která viděla pěkný zápas. Domácí toužili konečně zabodovat a v první půli měli více ze hry a zaslouženě šli do vedení, když se opět prosadil aktuálně nejlepší střelec mužstva Ratnakulay, hrající na podzim v životní formě. Icemans ale v závěru první půle a v úvodu druhého poločasu skóre otočili po brankách výborného Chungwala. Ten skvěle dirigoval obranu, ale také se dokázal zapojovat do ofenzívy a dvěma hlavičkami překonal mladého domácího gólmana Biramiho, který po odchodu Mukerdjeeho do Namchi podruhé dostal přednost před zkušenějším Bhattrim. Domácí ale nesložili zbraně a v druhé půli mohli několikrát vyrovnat. Podařilo se to ale až deset minut před koncem, kdy výborného Lamachheho překonal ze skrumáže Kilili. Na víc už hráči FC neměli, ale ziskem prvního bodu se odlepili ode dna tabulky.

Sherpa Club Gangtok - Geyzing Glaciers  3:1 (1:0)

21. Pratnesh 1:0, 57. Riberi (Lingey) 1:1, 67. Nangapar (Pratnesh) 2:1, 84. Limbo 3:1. Rozhodčí Payokle /0/, Sherpa Stadium, 783 diváků.

Dikchu Athletics - Namchi Storm  0:4 (0:1)

19. Prikhale 0:1, 64. Phuncchog (Mukeshi) 0:2, 77. Timbochhe (Choklay) 0:3, 82. Nyagmo (Timbochhe) 0:4. Rozhodčí Chopyal /0/, ŽK Lattey, Getchering (DIK). Dikchu, Teesta Stadium, 966 diváků - vyprodáno.

FC Gangtok - Gangtok Icemans  2:2 (1:1)

30. Ratnakulay (Balsir) 1:0, 42. Chungwal (Ranival) 1:1, 48. Chungwal (Tripuri) 1:2, 80. Kilili 2:2. Rozhodčí Khambe /1/. Sinchey Ground, 1466 diváků.

2. liga

Ve třetím kole se nedařilo domácím týmům. Pemayangtse opět nedokázalo zvítězit, když na domácím hřišti pouze remizovalo s Lachenem. A to domácí ještě osm minut před koncem prohrávali o dva góly. Remízu vystřelil až v poslední minutě střídající Chokadri. Ještě hůře se dařilo Manganu, který doma podlehl Black Hats. Tým z Rumteku ještě neprohrál a nenápadně se posunuje tabulkou vzhůru, už se probojoval až na druhé místo. Nejvíce se ovšem nedařilo vedoucímu mužstvu. Himalaya totiž po dvou vítězstvích překvapivě doma ztratila všechny body se Singtamem po hodně špatném výkonu a připravila se o možnost jít do bodového trháku. Soutěž je tak hodně vyrovnaná, mezi prvním a posledním týmem jsou jen čtyři body.

Pemayangtse Red Monks - FC Lachen  2:2 (0:0)

51. Ringla 0:1, 57. Ringla 0:2, 82. Pitel 1:2, 90. Chokadri 2:2.

Real Mangan - Black Hats 2:3 (1:1)

1. Sunday 1:0, 30. Pratende 1:1, 60. Tepal 1:2, 65. Drukpal 1:3, 84. Nyima Phandup 2:3

Himalaya Gangtok - Singtam Wilds  2:4 (1:3) /+1/

33. Guma 1:0, 36. Pema Lodro 1:1, 41. Govindi 1:2, 44. Lamkualchandurgorong 1:3, 55. Zircon 1:4, 87. D.J. Praskal 2:4

1. Himalaya Gangtok 3 2 0 1 9:6 6
2. Black Hats 3 1 2 0 5:4 5
3. Singtam Wilds 3 1 1 1 9:9 4
4. FC Lachen 3 0 3 0 6:6 3
5. Real Mangan 3 1 0 2 7:8 3
6. Pemayangtse Red Monks 3 0 2 1 4:7 2

2 - D.J. Praskal, Yesheng HIM, Ganantok BLH, Zircon, Suttree SIN, Ringla, Kagyupa LAC, S. Singh MAN, Pitel PEM