Sikkimská liga - na čele Namchi

publikováno 17.09.2017 (aktualizováno 19.09.2017)

39. ročník Sikkimské ligy má za sebou úvodní dvě kola, která přinesla vyrovnané boje. Pouze jediné utkání skončilo více než jednogólovým rozdílem a to ještě Dikchu rozhodlo o vítězství nad FC Gangtok dvěma góly až v závěrečné desetiminutovce. Jediným mužstvem bez ztráty bodu je Namchi, které v obou zápasech otáčelo ve druhém poločase skóre. V prvním kole na hřišti Sherpy dokonce ještě pět minut před koncem hráči z jihu Sikkimu prohrávali, aby slepenými góly mistra překvapivě obrali o všechny body. Také ve 2. kole v Geyzingu Namchi dohánělo ztrátu a díky střelecké produktivitě bhútánského reprezentanta Timbochheho dokázalo ve druhém poločase stav utkání otočit.
Nepovedený úvod sezóny má za sebou mistrovská Sherpa, která ztratila domácí zápas s Namchi a neúspěšně vstoupila do Poháru FIFAC domácí prohrou s Vikanticemi. Ve druhém kole na hřišti FC Gangtok to také nevypadalo na úspěch, když domácí po půlhodině vedli 2:0 a měli utkání pod kontrolou. Sherpové ale v závěru poločasu Lattamem snížili a po změně stran konečně začali hrát to, co se od nich očekávalo, a zápas otočili. FC Gangtok tak okupuje bez bodového zisku poslední místo a zdá se, že opět bude bojovat o neúčast v baráži. Podobně je na tom i Geyzing, který ovšem měl na úvod velmi těžký los. Nejprve svedl vyrovnanou bitvu s Icemans na domácím Kanchenjunga Stadiu, kdy podlehl o gól a v následujícím kole byl rovnocenným soupeřem ambicióznímu Namchi, opět však bez bodového zisku. A to ještě ve 3. kole čeká Glaciers těžký boj se Sherpou na hřišti soupeře.
Vedle Namchi zůstává bez prohry dvojice týmů - Icemans, kteří v prvním kole vyhráli v Gezingu, a překvapivě i Dikchu. To po domácí výhře nad FC Gangtok dokázali získat bod právě na půdě favorizovaných Icemans. Podle průběhu by se dalo říct, že Dikchu body spíš ztratilo, neboť bylo Icemans více než rovnocenným soupeřem. Athletics dlouho vedli po trefě T. R. Chepkoye a domácí mohli děkovat výborně chytajícímu Lamachhemu, že branek v jeho síti nebylo více. Dvacet minut před koncem zachránil Icemans od porážky zkušený Šára.

1. kolo

Sherpa Club Gangtok - Namchi Storm  2:3 (1:1)

15. Timbochhe (Lu Shin Shin) 0:1, 34. Nangapar 1:1, 66. Pratnesh 2:1, 86. Choklay (Prikhale) 2:2, 88. Namgyal Sharma 2:3. Rozhodčí Chopyal /3/, ŽK Limbo, Danand, Solopholok (SHE). Sherpa Stadium, 1045 diváků.

Geyzing Glaciers - Gangtok Icemans  1:2 (0:1)

44. Šára (Chungwal) 0:1, 61. Chettri (Tripuri) 0:2, 67. Nyinchol (Trankore) 1:2. Rozhodčí Khumbochhe /1/, ŽK Raswin, Prakottri (GEY). Kanchenjunga Stadium, 959 diváků.

Dikchu Athletics - FC Gangtok  4:2 (2:1)

12. Ruptsang 1:0, 25. Laptlahyatalang 2:0, 30. Siwari (Ringdup) 2:1, 63. Chombey 2:2, 80. Laptlahyatalang 3:2, 88. Champal  (Timche) 4:2. Rozhodčí Lingyam /3/, ŽK Yak, S. Mandardanjan - Lepkolakhyat, Cheporai, Kilili, Tsapkal, Ordup, Siwari, ČK Tsapkal. Teesta Stadium, 885 diváků.

2. kolo

FC Gangtok - Sherpa Club Gangtok  2:3 (2:1)

18. Chombey  (Ratnakulay) 1:0, 27. Bhangutta  (Tshering Lepcha) 2:0, 41. Lattam  (Shresti) 2:1, 59. Pratnesh 2:2, 77. Lattam 2:3. Rozhodčí Khambe /1/, ŽK Lattam,  Prandholing (SHE). Sinchey Ground,  1315 diváků.

Gangtok Icemans - Dikchu Athletics  1:1 (0:1) /+1/

20. T. R. Chepkoy  (Laptlahyatalang) 0:1, 72. Šára  (Mikesh Mallingh) 1:1. Rozhodčí Payokle /1/. Phuntsog Namgyal Stadium, 1395 diváků.

Namchi Storm - Geyzing Glaciers  4:3 (2:3)

4. Riberi  (Bharati ) 0:1, 9. Mukeshi  (Phuncchog) 1:1, 21. Nyagmo  (Timbochhe) 2:1, 29. Riberi 2:2, 32. Chungpok 2:3, 64. Timbochhe 3:3, 74. Timbochhe  (Choklay) 4:3. Rozhodčí Lingyam /0/, ŽK Nyinchol, Pupook  (GEY ). Guru Padmasambhava Stadium,  1480 diváků.

2. liga

Výborně začala Himalaya, která vyhrála oba své zápasy celkem přesvědčivě: 3:1 v Manganu a v šlágru 2. kola si doma snadno  snadno poradila s loňským vítězem 2. ligy Pemayangtse. Tomu se naopak vstup do soutěže nepovedl, kromě uvedené porážky ztratili Mniši body také domácí remízou s Black Hats. Tápe také Singtam, který po remíze v Lachenu doma nečekaně podlehl Manganu a spolu s Pemayangtse okupuje dno tabulky, což  rozhodně neodpovídá ambicím obou týmům. Ale jsme teprve na začátku a také 2. liga ještě určitě nabídne mnoho zajímavého.

1. kolo

Pemayangtse - Black Hats 1:1 (0:0)
50. Ganantok 0:1, 58. Nyamgali 1:1.

Lachen - Singtam  3:3 (2:1)
23. Kagyupa 1:0, 30. Suttree 1:1, 45. Tsundup 2:1, 70. Suttree 2:2, 82. Kagyupa 3:2, 83. Zircon 3:3.

Mangan - Himalaya  1:3 (0:2)
9. Bambiri 0:1, 38. Lompak 0:2, 62. Rasoi 1:2, 90. Yesheng 1:3

2. kolo

Himalaya - Pemayangtse  4:1 (2:0)
23. Yesheng 1:0, 45. D. J. Praskal 2:0, 60. Lall 3:0, 77. Pitel 3:1, 83. Birandra 4:1

Singtam - Mangan  2:4 (1:2) /+1/
12. Sikhtar 1:0, 15. Sujit Singh 1:1, 35. Sujit Singh 1:2, 60. Rapkotti 2:2, 80. Pupkal 2:3, 87. Chakragor 2:4.

Black Hats - Lachen  1:1 (1:0) /+1/
11. Ganantok 1:0, 90. Laypekhual 1:1

1. Himalaya Gangtok 2 2 0 0 7:2 6
2. Real Mangan 2 1 0 1 5:5 3
3. FC Lachen 2 0 2 0 4:4 2
4. Black Hats 2 0 2 0 2:2 2
5. Singtam Wilds 2 0 1 1 5:7 1
6. Pemayangtse Red Monks 2 0 1 1 2:5 1