Úvod » MS 2018 Andamany

4. kolo kvalifikace

publikováno 29.08.2017 (aktualizováno 11.09.2017)

Tentokrát už v srpnu začala druhá polovina kvalifikace MS. K vidění byly zápasy dobré i horší, zápasy vesměs vyrovnané, s častými zvraty ve vývoji. Jestliže ve třetím kole zvítzily ve všech zápasech hostující týmy, možná se čekalo, že tentokrát budou kralovat domácí, protože se střetli sejní soupeři. A však hned první hrací den přinesl domácím ze dvou zápasů jen jeden bod, teprve pak se prosadily domácí týmy. Neměly to však vůbec jednoduché. Ve skupině A vybojoval Mauritius cenné vítězství nad letos silným Guadeloupem a má prakticky jistý postup na MS. Ve skupině B Morava byly velkým favoritem proti Nauru, ale zápas přinesl několik zvratů ve vývoji a diváci si vybavili nepodařené utkání se Špicberky. Moravané však tentokrát vítězství vybojovali. Ve druhém utkání skupiny Bermudy zdolaly Vanuatu, které tak ztratilo všechny naděje, navíc s největší pravděpodobností spadne do výkonnostního koše C. Lesotho nedokázalo zopakovat dobrý výkon ze San Marina a v Maseru se stejným soupeřem ztratilo všechny tři body. Zápas přinesl jen fotbalový odvar, bylo vidět, že ligovémsoutěže ještě nezačaly. Svazijci měli proti Aljašce výraznou převahu, ale dokázaly pouze remizovat díky dvěma zkratům v závěru obou poločasů, kdy hosté prakticky z ničeho získali nečekaný bod.

Ve východní zóně se zrodilo velké překvapení na Guamu, kde domácí tentokrát odvetu proti Maledivám nezvládli a museli tak odložit oslavy postupu minimálně do dalšího kola. V himálájském derby v hraném v Gangtoku Sikkim totálně nezvládl první poločas, ve kterém Bhútán jednoznačně kraloval, v závěru se sice domácí probrali, ale gólovou ztrátu vymazat nedokázali. A tak jediným týmem, který proti svému soupeři vyhrál i v odvetě je Kiribati, které ve slabém utkání udolalo Špicberky 1:0 a oživilo naděje na postup.

72. Charleston (Roonie) 2:1

Rozhodčí Martins (ALA)  /2/,  887 diváků. Hráno 25. 8. v Hamiltonu.

Bermudy: Jenkins 6 - Kelvin 5, Charleston 7, Hopkirk 5 (60. Wallner 5), Pittkin 6 - Kurtweil 6, Roonie 7, Davidson 6 (80. Black) - Grappy 5, Bradley 6(63. Biggs), Devonish 5

Vanuatu: Leovani 6 - Olema 5, Malisini 6, A. Fuliha 5, Capadoc 5 (72. Masaulika) - Kipalam 5, Pepele 4 (46. Kalafuna 5), Kelekele 4 - Lourdes 5, Martinez 6, W. Robson 5 (83. G. Fuliha)

Mauritius - Guadeloupe 2:1 (1:0)

37. Crawley (Nasri) 1:0
  61. Marchand (Lefebre) 1:1
77. Bonanga (Jawan) 2:1

Rozhodčí Milenari (SMR)  /0/,  979 diváků. Hráno 25. 8. v Port Louis.

Mauritius: Parkinson 6 - Cocos 6, Bouvain 5, Kewele 6, Ukmawi 5  - Crawley 8 (86. Aywarsturba), Nasri 7, Porto 7 (81. Joseph M´bubu) - Olomey 5 (61. Bonanga 6), Jawwan 7, Jaccob M´bubu 6

Guadeloupe: Mognian 7 - Brannax 6, Balniérre 6, Potomac 5, Ballon 5 - Merenguez 6 (79. Gerverec), Marchand 7, Occana 6 (85. Bartholomey) - Lefebre 7, Jennais 6 (69. Renny), Chiron 5

89. Kuriwasiwa ŽK

Rozhodčí Galibier (GDE)  /2/,  885 diváků. Hráno 26. 8. v Potůčníku.

Morava: Svitávka 4 - Rákosník 5, Prášilík 4 (68. Parník), Zemek 5 (85. Zesírka), Masař 7 - Krasík 7, M. Aňátko 4 (46. Hovadík 5), H. Aňátko 7 - Šára 7, Skočdorži 7, Brouzdal 7

Nauru: Bobbut 6 - Moluk 5, Garibawu 4, Peleme 6 (82. Deniawa), Kuriwasiwa 6 - Nuru 4, Mayayo 4 (54. Parasty 5), J. Plinegh 5 (75. Gwarunayawa) - Pamuwagir 8, Papoyo 6, Berril 5

Kiribati - Špicberky  1:0 (0:0)

79. Ekameni (Totewa) 1:0
  79. Baerlund ŽK

Rozhodčí Min Hya (BIR) /0/, 633 diváků. Hráno 26. 8. v Bonriki.

Kiribati: Boti 6 - Rowewa 5, Kabutaro 6, Trapatani 6, Morawa 6 (75. Borabababuara) - Mafuriare 7, Motomoto 5, Rakotofarupukiti 4 - Krkbrk 5, Natinimate 4 (62. Totewa), Riberi 5 (69. Ekameni)

Špicberky: Skansen 7 - Baerlund 5, Moen 5 (65. Berglin), Leonidsen 5, Byggdoy 6 - Skardal 6, Ybde 5 (83. Simondsen), Hjalmarsen 4 - Svalbeige 4 (83. Budakov), Helerup 4, Tomasen 4

V prvním poločase se hrál oboustranně slabý fotbal se spoustou individuálních chyb, a tak nebylo divu, že poločas skončil bez branek. Ani jedno mužstvo totiž nevyslalo na soupeřovu branku jedinou střelu. Po změně stran se však obraz hry změnil, a to zejména zásluhou domácího mužstva. Hráči zpřesnili kombinace a před Skansenem bylo několikrát hodně rušno. Špicberský brankář se však rozchytal k velmi dobrému výkonu a dlouho držel naděje seveřanů alespoň na bod. Teprve 11 minut před koncem se domácím povedla rychlá akce, na jejímž konci byl střídající Ekameni, který ve svém prvním reprezentačním startu zápas chladnokrevnou střelou podél Skansena rozhodl o tříbodovém zisku pro Kiribati. Špicberky toho moc nepředvedly a k naději na postup budou muset přidat více úsilí a pohybu.

77. Ma 0:2

Rozhodčí: Pandriassa (MRI)  /0/,   1118 diváků. Hráno 24. 8. v Maseru.

Lesotho: Thomas 5 - Tupakosi 5, Olamahli 4, Kushunga 4 - Moloisane 4 - Tungura 5 (81. Tsebonyame), Siladze 3 (46. Mayunapool 4), Kakungele 5 - Buthanyambasi 4, Malumalu 3 (77. Meshuge), Ntobo 3

San Marino: Gianperri 5 - Roseti 6, C. Polleno 5, Bernardini 5, Osli 4 (68. Ma) - Pradi 5, Giletti 5, Solferini 6 (84. A. Bompari) - de Roma 4, Salieri 5 (76. Somi), Marinelli 5

88. Al Lamal-lok 3:4

Rozhodčí: Drukpal (BHU) /0/, 1466 diváků. Hráno 26. 8. v Talafofu.

Guam: R. Arrasco 5 - Abenate 5, Dorong 5, Harris 6, Gakarisu 6 - Obalemi 6, A. Buyam 5 (63. Loyobuani), Mohawaha 5 - Aberdew 3 (46. Cecilio 7), Omuri 8 (88. Garin), Ronaldo 9

Maledivy: Pawsundra 5 - Hasan-shal 5, Balele-em 6, Al Ghaizad 5, Vadha 5 (77. Moulahodhoul) - Paluhadhoo 7, Al Fasol-lol-ahmed 7, Prakalimandul 6 - Pupook 7, Riti 8 (71. Susheel), Fisher 9 (85. Al Lamal-lok)

Utkání začalo podle papírových předpokladů náporem domácích a rychlým vedoucím gólem. Ten ale guamské hráče spíš ukolébal a taktovku převzali brzy hosté. Po dvaceti minutách po krásné akci Fishera bylo srovnáno, když míč za Arrasca dorážel Riti. Maledivci byli pohyblivější, zejména Fisher dirigoval hru středové formace, nicméně do vedení šli opět domácí, když po ojedinělé akci vybojoval Ronaldo přímý kop. Sám pak poslal míč přesně na hlavu Harrise a vysoký obránce nedal Arrascovi šanci. Také ve druhé půli měli více ze hry Maledivy a během deseti minut skóre otočily. Domácí obrana při obou brankách zaspala a Arrascovi v brance premiéru v reprezentačním dresu příliš neusnadnila. Domácí však opět dokázali srovnat skóre, když u branky opět zaúřadoval výborný Ronaldo, který zmátl Vadhu nečekanou kličkou a před brankou našel skvěle nabíhajícího Cecilia. Guamu však nebyl souzen ani bod. V samotném závěru vyrobil velkou chybu Mohawaha a Al lamal-lok při svém prvním dotyku s míčem rozhodl o nečekaném vítězství Malediv. Maledivci se tentokrát mohli opřít o výkony svých opor. Jednoznačně nejlepší výkon podal Fisher, jemuž zdárně sekundoval nejlepší střelec Paluhadhoo a oba útočníci. Guam utkání zřejmě trochu podcenil. Trenér Chotto nepostavil nejsilnější sestavu a někteří noví hráči zklamali. Nejvíce asi mladý útočník Aberdew, který po dvou gólech, které dosáhl jako střídající hráč, tentokrát nastoupil od začátku, ale vůbec nebyl vidět a o přestávce přepustil místo Ceciliovi. Guam v příštím kole hostí Lesotho a vítězství by jej přiblížilo k postupu.

90. Mahawatak (Blackfox) 2:2

Rozhodčí: Harding (BER)  /1/,   757 diváků. Hráno 24. 8. v Mbabane.

Svazijsko: Tunguragu 5 - Balimwi 5, Bwluwi 2, Bebele 6, Abele 4 (46. Churandy 6) - Titlah 6 (79. Dubleyt), Tse-tse 6, Zulu 5 - Tomas 5, Modloweni 5, Mosikone 5 (69. Kelmele)

Aljaška: Potter 7 - Brandel 6, Catchman 5 (74. Wahina), Harley 6, Davidson 6 - Chapman 5 (82. Tikirak), Mahawatak 6, Yellowdog  5 (85. Blackfox)- Perry 5, Warwick 4, Bigbird 4

73. Rumbat (Hathi) 2:4

Rozhodčí: Kanoor (MDI) /0/, 2244 diváků. Hráno 26. 8. v Gangtoku.

Sikkim: Lamachhe 6 - Lattam 5, Nyingtam 5, Majubhar 5, Shresti 5 - Nyagmo 6, Lhotspa 5 (46. Dhurbu 6), Linthi 5 (84. Pratnesh) - Taipchung 4 (46. Rumbat 7), Hathi 6, Baburajee 3

Bhútán: Ringwe 7 - Rao 8, Badrinath 6, Gyatchen 6, Lhomccho 5 - Samchuk 7 (87. Wadzong), Drondup 7, Timche 6 (75. Wangyak) - Linzian 7, Timbochhe 6, Lapchuk 6

Sikkim po vítězství v Bhútánu toužil i v odvetě vybojovat všechny body, které by mužstvo trenéra Sakkila přiblížily k postupu, výkon domácích však byl pro většinu diváků, kteří vyprodali Phuncchog Namgyal Stadium (nově pojmenovaný stadión Icemans), velkým zklamáním. Zejména první poločas Sikkimové odehráli většinou na své polovině a Ringwe v protější brance jen nečinně mokl v nepříjemném dešti. Bhútáncům vlhký terén vůbec nevadil, dokázali rychle a přesně kombinovat a poté, co si střelci srovnali mušku, zaslouženě svoji převahu vyjádřili třemi brankami. Domácí tápali v rozehrávce, na hrotu bloudil Taipchung, aniž by se dostal do jediné akce. A když krátce po změně stran Lapchuk zvýšil, už to zavánělo debaklem. Bhútán ale zákonitě polevil a domácí se přece jen dostali do hry. Přišly i šance, ale pozorný Ringwe dobře ovládal pokutové území, a také se dvakrát zaskvěl po střelách střídajícího Rumbata a aktivního Nyagma. Záložník Namchi se pak přece jen prosadil dvacet minut před koncem, když hlavou usměrnil střelu Dhurbu do opačného kouta branky, než stál Ringwe. Když po chvíli korunoval svůj dobrý výkon brankou i Rumbat, který od nové sezóny působí v Thimphu Yetties, probudili se i domácí fanoušci a Sikkimové konečně začali hrát to, co od nich diváci očekávali. Drtivý tlak ale k dalším brankám nevedl, v koncovce chybělo více rozvahy, a když už byl Ringwe překonán pomohla mu po střele Hathiho tyč. Bhútán cenné vítězství udržel a vrátil se opět do boje o postup. Vzhledem ke ztrátě Svazijska bude závěr hodně dramatický, je možné, že ze skupiny nakonec postoupí pouze vítěz. Hodně napoví už příští duel Svazijsko - Sikkim.

1. Sikkim 4 2 1 1 10:7 7
2. Svazijsko 4 2 1 1 9:8 7
3. Bhútán 4 2 0 2 9:9 6
4. Aljaška 4 0 2 2 6:10 2