Andaman Super League - Eleven Shooters zpět na vrcholu

publikováno 12.08.2017

10. kolo Andaman Super League rozhodlo o mistru. Po roční pauze slaví titul Eleven Shooters, kteří si v závěrečném kole snadno poradili s Nachuge. Jediný pronásledovatel Garacharama FC pouze remizoval na Rutlandu, ale na 2. místo to stačilo. Úřadující mistr Port Blair Uppers překvapivě domal podlehl Sentinelu a obsadil třetí místo, které nezaručovalo postup do Poháru FIFAC. Nicméně Uppers později vyhráli finálové utkání Poháru FIFAC s dalším andamanským zástupcem Nachuge a pohár si tak zahrají také v příští sezóně.

Pohár

Zajímavé věci se děly také v Andamanském poháru. V semifinále vypadli Shooters, když po domácím vítězství 2:1 nad Nachuge v odvetě náskok ztratili a po vítězství 2:0 postoupilo Nachuge. Ve druhém semifinále po vyrovnaném boji přešla Garacharama přes Rutland, když jí postup zajistil až v poslední minutě Pamuwagir.
Ve finále hraném v Port Blairu se více věřilo Garacharamě, protože Nachuge mělo za sebou náročné zápasy v Pofáru FIFAC. Prognózy se ale nenaplnily. Ve vyrovnaném zápase šlo Nachuge do vedení zásluhou Uppatlaneye, ale Garacharama na začátku druhé půle obrátila stav. Nachuge ale dokázalo vyrovnat, když se prosadil opět Uppatlaney a utkání došlo až do prodloužení. V něm měli překvapivě více sil hráči Nachuge. Nejprve zkompletoval hattrick Uppatlaney a ve druhé části ještě přidali branky Dorong a Devalakuram, a tak domácí pohár putuje na ostrov Little Andaman. Pro Garacharamu to byla hořká tečka za sezónou, neboť i přes druhé místo v lize si Pohár FIFAC nezahraje. Tam se kvalifikoval mistr ligy Eleven Shooters, vítěz Andamanského poháru Nachuge Typhoons a vítěz Poháru FIFAC Port Blair Uppers.

Semifinále:

Rutland - Garacharama  0:1 (0:1)

39. Antsomanalamy

Garacharama - Rutland  2:2 (1:1)

17. Uddapravinandra 0:1, 44. Pappampaddam 1:1, 66. Jangili 1:2, 90. Pamuwagir 2:2

Shooters - Nachuge  2:1 (1:1) /+1/

30. Soswatri 1:0, 44. Divindaloo 1:1, 59. Rajarapundri 2:1

Nachuge - Shooters  2:0 (1:0)

31. Devalakuram 1:0, 54. Jango 2:0

Finále

Garacharama FC  - Nachuge Typhoons  2:5 (1:1, 2:2) /+1/

28. Uppatlaney 0:1, 35. Pamuwagir 1:1, 50. Nyingtam 2:1, 64. Uppatlaney 2:2, 94. Uppatlaney 2:3, 109. Dorong 2:4, 118. Devalakuram 2:5.