Úvod » Fotbal » ostatní ligy

Závěr sezóny v Sikkimu

publikováno 12.08.2017

Po skončení ligy pokračovala sezóna závěrečnými zápasy domácího Poháru, do jehož semifinále se probojovali také oba účastníci baráže - jak poslední tým nejvyšší soutěže FC Gangtok, tak vítěz 2. ligy Pemayangtse Red Monks. Oba týmy si vůbec nevedly špatně, FC Gangtok dokonce vyřadil Geyzing, když vyhrál oba zápasy. Pemayangtse narazilo na čerstvého mistra Sherpu a oba duely byly vyrovnané. Pemayangtse pokaždé prohrálo poločas a dotahovalo ztrátu, v odvetném utkání po prohraném poločase 0:4 po změně stran snížilo na 3:4 a nebylo daleko od senzačního postupu.. Sherpa ale vítězství a postup do finále nakonec vybojovala.

Také finále Poháru bylo velmi vyrovnané. FC Gangtok byl v první půli lepším týmem a na konci poločasu mohl jít do vedení, když po faulu Swalinga na Tsheringa Lepchu odpískal rozhodčí Khambe penaltu. Do Ho Wen ji ale kopl mizerně a Ganchheng v brance udržel čisté konto. Ve druhé půli postupně přebírali aktivitu hráči Sherpy a výsledkem byl gól, jehož autorem byl Swaling, který si tak v posledním zápase v dresu Sherpy užil nejen penaltový prohřešek, ale i vítězný gól, kterým rozhodl o zisku double. FC už s výsledkem přes velkou snahu v závěru nic neudělal, a tak kromě hráčů a fanoušků Sherpy se radují i v Namchi. Ligový nováček  obsadil třetí místo v tabulce a zahraje si poprvé v historii Pohár FIFAC.

Velká pozornost byla věnována také barážovému dvoujutkání, kde se očekával vyrovnaný souboj. Oba týmy prokázaly dobrou formu v pohárových zápasech, ale už první utkání ukázalo, že přece jenom FC Gangtok má více zkušeností. FC zahajoval baráž na domácím hřišti a soupeře zaskočil hned v úvodu, kdy po čtvrthodině vedl 3:0. Tshering sice brzy snížil, ale ještě do poločasu domácí přidali další dva góly. Po změně stran na obou stranách padlo po gólu, Pemayangtse hru vyrovnalo, ale do domácí odvety si příliš dobrý výsledek nepřivezlo. V odvetě podle očekávání Pemayangtse útočilo, ale FC hrál dobře takticky a moc soupeři nedovolil. V závěru poločasu vykřesal naději Lingtsum, ale když krátce po změně stran vyrovnal Ratnakulay, bylo rozhodnuto. V závěru ještě domácí využili polevující koncentrace hráčů FC, ale na historický postup do nejvyšší soutěže to nestačilo. Liga tak pro příští sezónu zůstává ve stejném složení.

Geyzing Glaciers - FC Gangtok  2:3 (1:2) /+1/

6. Siwari (Chombey) 0:1, 12. Srawasidorakwe 1:1, 20. Kalimapattane 1:2, 50. Chungpok (Rumbat) 2:2, 70. Cheporai (Chombey) 2:3

FC Gangtok  - Geyzing Glaciers  2:0 (1:0)

4. Do Ho Wen 1:0, 60. Chombey (Tsh. Lepcha) 2:0

Pemayangtse Red Monks - Sherpa Club Gangtok  2:2 (0:2)

7. Zemek (Shresti) 0:1, 20. Shresti (Nangapar) 0:2, 72. Ranjipurjee (Yagdel) 1:2, 80. Lingtsum 2:2

Sherpa Club Gangtok - Pemayangtse Red Monks  4:3 (4:0) /+1/

7. Limbo (Swaling) 1:0, 9. Lapchuk (Swaling) 2:0, 13. Lapchuk 3:0, 24. Danand 4:0, 56. Polden (Lingtsum) 4:1, 73. Polden 4:2, 78. Karma Lepcha 4:3.

Finále

FC Gangtok - Sherpa Club Gangtok 0:1 (0:0) /-1/

44. Do Ho Wen nedal penaltu, 71. Swaling (Pratnesh) 0:1.

Baráž

FC Gangtok - Pemayangtse Red Monks 6:2 (5:1)

8. Tsapkal (Lompak) 1:0, 12. Tsh. Lepcha 2:0, 16. Do Ho Wen (Tsh. Lepcha) 3:0, 21. Tshering 3:1, 33. Do Ho Wen (Saikuri) 4:1, 42. Tsh. Lepcha 5:1, 56. Saikuri (Tsh. Lepcha) 6:1, 63. Panday 6:2

Pemayangtse Red Monks - FC Gangtok  3:1 (1:0)

39. Lingtsum 1:0, 54. Ratnakulay (Saikuri) 1:1, 77. Yagdel (Simon Chettri) 2:1, 84. Simon Chettri (Nyamgali) 3:1.