Liga Barmy - mistrem Akyab

publikováno 06.06.2017

Liga úřadujících mistrů světa byla dramatická až do konce. Před posledním kolem měly ještě dva týmy šanci na titul. Vedoucí Akyab potřeboval k jistotě prvenství vybojovat  aspoň bod na hřišti ve Shwebu a utkání začal dobře, když skóre  otevřel po čtvrthodině hry Lap Top. Domácí ale brzy odpověděli po střele Do Le Wa, při které si slabší chvilku vybral brankář Akyabu Kyan Huen. V poslední minutě 1. poločasu pak dokonale obrat nejlepší ligový střelec Su Wan, který se na jaře trefil teprve poprvé. Když pak v úvodu zvýšil Su Mo už na 3:1, vypadalo to s mistrovskými ambicemi Akyabu všelijak. Čtvrt hodiny před koncem sice snížil Al Fasol-lol-ahmed, ale více už Akyab nezvládl. Pak už se čekalo jen na zprávu z Tararingapatamu, kde nakonec domácí FC porazil Yenangyaung a Akyab mohl po devíti letech opět slavit.

Yenangyaungu by za této konstelace bylo stačilo jakékoliv vítězství, ale zápas na jihu Barmy se mu nepovedl. Už v první půli bylo na kopačkách hráčů Myan Myins až příliš nervozity, a když domácí krátce po změně stran šli po střele Ahn Sehna do vedení, byla to ze strany Yenangyaungu už jen křeč. Nedařilo se vůbec nic, naopak soupeř ještě zásluhou Muin Khou Tha zvýšil a vedení udržel.Yenangyaung tak nakonec klesl až na 3. místo.

Velkým zklamáním bylo účinkování obhájce titulu Falamu. Ten od šestého kola nevyhrál, výkony zdaleka nepřipomínal suverénní tým posledních sezón. Vrcholem pak byla domácí porážka v 10. kole s poslední Laputtou po slabém výkonu, po níž se Tygři propadli až na dno tabulky. A protože v domácím poháru vypadli v semifinále s Akyabem, v příštím ročníku Poháru FIFAC je neuvidíme. Docela překvapivě si ale prestižní soutěž zahraje po delší době FC Tararingapatam, který ve finále Burma Cupu zdolat čerstvého mistra Akyab ke zklamání fanoušků Yenangyaungu, jejichž týmu nakonec 3. místo na účast v Poháru FIFAC nestačí.

10. kolo

FC Tararingapatam - Yenangyaung Myan Myins 2:0 (0:0)

48. Ahn Sehn 1:0, 62. Muin Khou Tha 2:0

Shwebo Pyas - Akyab Sailors 3:2 (2:1)

14. Lap Top 0:1, 18. Do Le Wa 1:1, 45. Su Wan 2:1, 54. Su Mo 3:1, 75. Al Fasol-lol-ahmed 3:2

Falam Tigres - Ywei Laputta  1:3 (1:1)

9. Kyauk Lhat 1:0, 42. Si Hnya 1:1, 54. Kwok Sin 1:2, 60. Si Hnya 1:3

1. Akyab Sailors 10 5 2 3 18:15 17
2. Shwebo Pyas 10 4 4 2 17:13 16
3. Yenangyaung Myan Myins 10 4 2 4 12:10 14
4. FC Tararingapatam 10 3 4 3 14:13 13
5. Ywei Laputta 10 3 2 5 16:19 11
6. Falam Tigres 10 3 2 5 13:20 11