Bhútánská liga - mistrem po šesti letech opět Raidak

publikováno 04.06.2017

V posledních pěti letech získali čtyřikrát titul Yetties, jejich nadvládu ukončil Raidak Chhukha. Jihobhútánský tým na cestě za svým čtvrtým titulem ani jednou neprohrál a svou neporazitelnost potvrdil i v souboji na hřišti druhého Para. Domácí hráči, kteří byli největším překvapením soutěže, šli brzy do vedení po brance guamského legionáře Omuriho, Raidak ale dokázal ve druhém poločase vyrovnat zásluhou Langlanga. V souboji o třetí místo byl nakonec úspěšný Hatisar, když zvítězil v Bjakaru zejména zásluhou výborné první půle 3:2. Hatisar tak nechal za sebou obhájce Yetties, kterým na 3. místo nestačila výhra na hřišti posledního Phuenccholingu. Hatisar pak uspořádal finále Bhútánského poháru, ve kterém se střetli Yetties opět s Phuenccholingem. I podruhé byli Yetties úspěšní a nakonec si ziskem poháru vybojovali právo startu v Poháru FIFAC, Hatisar v něm tentokrát bude chybět.

10. kolo:

Bjakar - Hatisar 2:3 (0:2)

1. Kali 0:1, 23. Linzian 0:2, 46. Turbo Lepcha 1:2, 63. Lhodrang 2:2, 72. Somlong 2:3

Branky 97 / 3,23 na zápas.

Na první místo stačilo pouhých pět branek. Jediným střelcem, který toho dosáhl, je ofenzivní středopolař mistrovského Raidaku a sikkimský reprezentant Baburajee. Také za ním jsou se čtyřmi góly zahraniční hráči - reprezentant Barmy v dresu Hatisaru Na Pij a Guamec ve službách Para Omuri. Nejlepším Bhútáncem je tak rovněž se čtyřmi brankami záložník Hatisaru Somlong.