Úvod » MS 2018 Andamany

2. kolo kvalifikace

publikováno 25.05.2017 (aktualizováno 05.06.2017)

Druhé kolo kvalifikace bylo rozehráno ve čtvrtek ve Vikanticích. A začalo pořádným šokem! Domácí favorit vedl nad týmem ze Špicberků po necelé půlhodině 4:0, ale ani to nestačilo na body. Seveřané se zázračně vzchopili a dokázali ztracený zápas vyhrát. V pátečních zápasech skupiny A se dařilo domácím. V karibském derby Guadeloupe přestřílel svého soupeře už v prvním poločase, ve druhém své vedení udržel a inkasoval až v závěru. V dramatickém zápase v Port Louis byli dlouho lepší hráči hostujícího Vanuatu. Mauritius však přežil všechny gólové šance a v závěru z ojedinělého protiútoku získal šťastné vítězství. V sobotu se hrály zápasy skupiny D. Aljaška ve své hale v Barrow dlouho vedla nad Sikkimem, ale hosté se v závěru zlepšili a vezou si cenný bod. Svazijci v zápase s Bhútánem vedli, ale soupeř ve druhé půli vyrovnal a zdálo se, že si odveze bod. Svazijci však v závěru strhli vedení na svou stranu.

Ve Východní zóně dominovaly domácí týmy. V oceánském derby dokázalo Nauru po dlouhé době zdolat Kiribati zejména zásluhou zlepšeného výkonu ve druhém poločase. Výborně vstoupily do kvalifikace Maledivy, které po jasné výhře v San Marinu také na domácí půdě excelovaly a vysoko porazily Lesotho. Ještě o jeden gól více, než na Moravě viděli diváci v guamském Talafofu, kde domácí v přestříleli snaživé Sanmarince 7:3.

Skupina A

Guadeloupe - Bermudy 3:1 (3:0)  /+1/

12. Huachipata (Bartholomey) 1:0
14. Lefebre 2:0
35. Jennais 3:0
  87. Grappy (Bradley) 3:1

Rozhodčí Bryne (SPI)  /0/, 944 diváků. Hráno 26. 5. v Basse Terre.

Guadeloupe: Mognian 6 - Brennax 5, Balniérre 6, Potomac 5, Huachipata 5 (61. Ballon 5) - Merenguez 4, Marchand 6, Occana 6 (87. Barelli) - Lefebre 6, Jennais 7 (70. Renny), Bartholomey 7

Bermudy: Jenkins 6 - Kelvin 5, Charleston 6 (83. Shakesperry), Hopkirk 4, Black 5 - Devonish 5, Watson 3(46. Kurtweil 5), Roonie 5 - Bradley 5, Grappy 5, Davidson 4 (73. Biggs)

Mauritius - Vanuatu 1:0 (0:0)

86. Crawley (Hurst) 1:0

Rozhodčí Manyasiza (SWZ)  /2/, 1013 diváků. Hráno 26. 5. v Port Louis.

Mauritius: Parkinson 8 - Cocos 7, Bouvain 6, Kewele 7 (84. Davids), Ukmawi 5 - Crawley 7, Nasri 6, Porto 5 - Olomey 5 (76. Hurst), Jawwan 4 (58. Maliha 5), Jaccob M´bubu 5

Vanuatu: Leovani 7 - Olema 7 (86. Minister), Malisini 6, Omalesi 5 (61. Kilili 6), Capadoc 6 - Kipalam 7, Lebo 5 (64. Kalafuna), Kelekele 7 - Lourdes 6, Fuliha 6, Martinez 5

86. Marek Aňátko ŽK

Rozhodčí Ebony (BER)  /2/,     887 diváků. Hráno 25. 5. ve Vikanticích.

Morava: Svitávka 4 - Rákosník 4, Prášilík 5 (46. Parník 2), Zemek 4, Masař 5- Krasík 5 (71. Hovadík), Marek Aňátko 5, Hynek Aňátko  6 - Masálek 4, Zuzánek 6, Miloš Kovařík 5 (56. Šára 3)

Špicberky: Skansen 5 - Baerlund 4, Berglin 5, Sveinsen 2 (27. Leonidsen 6), Byggdoy 5 - Skardal 6, Jacobsen 5 (77. Simondsen), Hjalmarsen 5 - Svålbeige 9, Ybde 5, Helerup 7

Nauru - Kiribati  3:1 (0:1)

5. G. Rowewa 0:1
55. Nuru  (Parasty) 1:1
74. Pamuwagir (Gwarunayawa) 2:1
84. Garibawu 3:1

Rozhodčí Wahiri  (GUM ) /1/, 1206 diváků. Hráno 25. 5. v Anabaru.

Nauru: Bobbut 7 - Moluk 6, Garibawu 6, Peleme 7, Kuriwasiwa 6 - Nuru 8, Mayayo 4 (46. Papoyo 6), J. Plinegh 5 - Pamuwagir 7, Berril 5 (68. Gwarunayawa), Parasty 5 (86. Abyiam)

Kiribati: M. Totawanaa 6 - G. Rowewa 7, Kabutaro 5, Trapatani 5 Morawa 6 - Mafuriare 6 (76. Ekameni), Motomoto 5, Rakotofarupukiti 6 - Krkbrk 4 (76. Borabababuara), Totewa 5 (84. Natinimate), Riberi 6

Nauru podalo jeden z nejlepších výkonů za poslední roky, i když začalo hodně špatně. Hned v 5. minutě totiž pronikl do pokutového území Rowewa a střelou do horního rohu branky nedal Bobbutovi šanci. Domácí se dlouho nemohli z tlaku soupeře vymanit, ale pomohl jim několika dobrými zákroky Bobbut. Hra se vyrovnala teprve po 25 minutách, kdy se poprvé předvedl v brance Kiribati debutant Mercury Totawanaa, syn bývalého reprezentačního gólmana. Do kabin ale odcházeli hráči Kiribati s jednogólovým vedením. Ve druhé půli už dominovali k radosti domácích fanoušků Nauřané, kteří přidali na důrazu a přesnosti. Ve středu zálohy se k velkému výkonu rozehrál Nuru, který výborně organizoval hru a sám také po deseti minutách vstřelil důležitý vyrovnávající gól, když využil chytrou přihrávku Parastyho. Domácí se neustále tlačili před soupeřovu branku a čtvrt hodiny před koncem šli zaslouženě do vedení. Současná největší hvězda výběru Nauru a střelec z andamanské Garacharamy Pamuwagir se chytře uvolnil a s přehledem usměrnil do sítě střílenou přihrávku Gwarunawayi. Kiribaťané na zvrat neměli, v závěru ani neohrozili Bobbuta, naopak sami ještě jednou inkasovali, když Garibawu přeloboval Totawanaau. Vítězství Nauru v derby bylo zcela zasloužené, soupeř opět potvrdil, že jeho výkonnost má klesající tendenci a po dvou kolech zůstává bez bez bodu.

84. Riti  (Vadha) 5:0

Rozhodčí Patel (BHU) /0/, 846 diváků. Hráno 25. 5. v Male.

Maledivy : Pawsundra 6 - Hasan -shal 6,Vadha 7, Ghaizad 6,Al Lamal-lok 6 (69. Balele-em)- Paluhadhoo 7 (87. Meshilhash) Madhoo-hadhoo 7 (59. Riti 6), Farook 5, Fisher 7

Lesotho : Thomas 5 - Tupakosi 5, Olamahli 4, Babulca 5, Moletsane 3 - Tungura 4, Siladze 6, Malumalu 4 (46. Kakungele 5) - Buthanyambasi 4, Ntobo 3 (77. Meshuge ), Mayunapool 4 (69. N'kwakwa )

Maledivci navázali na výborný výkon ze San Marina z prvního kola a soupeře jednoznačně přehráli. Výsledek se začal rodit v 9. minutě, kdy se počtvrté v kvalifikaci trefil Paluhadhoo. Ve 30. minutě už domácí vedli o tři góly a o jejich vítězství nebylo pochyb, zvlášť, když Lesotho nepředvádělo vůbec nic, co by mohlo znamenat nějaký zvrat ve skóre. I ve druhém poločase domácí diktovali tempo hry a i když zvolnili, soupeře prakticky k ničemu nepustili. Další branky Madhoo-hadhoo a střídajícího Ritiho stanovily konečné skóre, které je vzhledem k průběhu hry a množství zahozených šancí pro Lesotho ještě milosrdné. Maledivy mají za sebou výborný začátek kvalifikace.

90. Cecilio 7:3

Rozhodčí Atatonga (KIR) /1/, 756 diváků. Hráno 27. 5. v Talafofu.

Guam: Voda 5 - Abenate 5, Dorong 6, Harris 5, Gakarisu 5 - Obalemi 6, A. Buyam 7 (70. Mohawaha), Loyobuani 7 - Cecilio 6, Omuri 7 (63. Aberdew), Ronaldo 8 (85. R. Buyam)

San Marino: Bondo 4 - Rosetti 4, Bompari 3, Bernardini 3 (69. Ma), Osli 5 - Pradi 6, Giletti 5, Solferini 5 - Salieri 6 ( 57. de Roma 6), Paviarotti 6, Rossini 7 (81. Paderta)

Sanmarinci dokázali držet krok s favorizovanými domácími pouze poločas, kdy se aktivní hrou dostali dokonce na chvíli do vedení. Obrany obou mužstev hrály dost bezstarostně a oba brankáři měli dost práce. Oba ale nijak nepřesvědčili, Bondo v brance San Marina měl podíl alespoň na třech brankách a ani domácí jednička Voda nijak nezářila jistotou. Guamci soupeře přehráli až ve druhém poločase, kdy se projevila jejich lepší fyzická připravenost. Dokázali také využít chyb soupeře a poměrně snadno se dostali brzy do čtyřbrankového vedení. Sanmarinci hrozili z rychlých protiútoků a de Roma ještě dokázal snížit, v poslední minutě však nachytal Bonda na hruškách Cecilio, když brankář San Marina procedil lehkou střelu mezi kotníky posedmé do sítě.

79. Linthi 1:1

Rozhodčí Koula (MOR)  /0/,                 620 diváků. Hráno 27. 5. v Barrow (hala).

Aljaška: Potter 6 - Brandel 5, Catchman 6, Harley 6, Davidson II.5 - Littlebison 6 (84. Wahina), Mahawatak 5, Yellowdog 5 - Perry 6 (88. Powelly), Bigbird 6, Chapman 4 (77. Warwick)

Sikkim: Mukerdjee 6 - Lattam 5, Nyingtam 6, Raswin 6, Shresti 5 - Prakottri 4 (67. Nyagmo), Lhotspa 5, Dhurbu 6- Taipchung  5 (88. Rumbat), Linthi 5, Tripuri 5 (79. Hathi)

Svazijsko - Bhútán 2:1 (1:0)