Sikkimská liga - 10. kolo. Sherpa slaví titul

publikováno 23.05.2017 (aktualizováno 24.05.2017)

V posledním kole dokázala Sherpa po třech remízách v řadě v pravý čas zabojovat a po přesvědčivém vítězství v Geyzingu opět po několikaleté odmlce získala mistrovský titul. Rozhodující utkání začali Sherpové dobře, když zkušený Swaling v 13. minutě táhlou střelou překonal Devu a vnesl do řad týmu potřebný klid. Sherpové utkání měli pod kontrolou a v posledních dvaceti minutách přidali další tři branky. S výrazně lepším skóre ani nemuseli sledovat, jak si vedou Icemans s Dikchu, které bojovalo o setrvání v soutěži.

V nervózním zápase šli poprvé do vedení hráči Dikchu,když se prosadil nejlepší střelec jara Balsir. Icemans, kteří opět postrádali tři hráče základní sestavy pro karetní tresty, nehráli dobře, ztráceli spoustu míčů a chybovali v poslátané obraně, kde byla citelně znát zejména absence Majubhara. Přesto ještě v první půli dokázali utkání otočit. Po změně stran ale hosté zabrali a po hodině hry po pěkném signálu z přímého kopu vyrovnal Suresh Mandardanjan. Od té doby bylo Dikchu jasně lepší a na půdě favorita kráčelo cílevědomě za záchranou. V 79. minutě se hosté dočkali zaslouženého vítězného gólu z kopačky nejlepšího hráče utkání Tripuriho. Icemans výkonem zklamali, ale po výsledku v Geyzingu by jim ani vítězství o 17 branek k titulu nestačilo.

Poslední utkání se hrálo na vyprodaném stadiónu v Namchi, kde v záchranářském duelu hostili domácí Storm poslední FC Gangtok. Domácím stačil k záchraně bod, hosté potřebovali zvítězit. A na začátku utkání FC potvrzovali, že se jim do baráže nechce. Byli aktivnější, hráli s nasazením a vytvářeli si šance. Namchi ale podržel brankář Bhattri, který vychytal Tsheringa Lepchu ve vyložené příležitosti a vytáhl i jedovku Ohn Poka. Domácí zahrozili až po půlhodině a hned z toho byl gól. Sindjatnanthya krásně vysunul Shkrshmu, jenž poprvé dostal příležitost na hrotu útoku, a vytáhlý hráč chladnokrevně otevřel skóre. Hráči FC znervózněli a ještě jednou do konce poločasu inkasovali, když chybu v obraně potrestal Sindjatnanthya. Druhý poločas se dvěma změnami v sestavě začal FC opět náporem, který tentokrát korunoval kontaktním gólem Cheporai. Než se však hosté nadechli k dalšímu náporu, přišla opět zbytečná chyba obrany a zcela nepokrytý Newsing uklidnil domácí fanoušky. FC už na zvrat neměli síly, naopak v závěru ještě jednou inkasovali a budou muset o ligové bytí bojovat v baráži se suverénním vítězem 2. ligy Pemayangtse. Namchi, které ještě tři kola před koncem bylo poslední, zvládlo závěr ligy skvěle a nakonec obsadilo 3. místo.  První sezóna Naymala Khala na postu trenéra tak skončila nadmíru úspěšně, pokud totiž Sherpa vyhraje i domácí pohár, jeho mužstvo se představí v Poháru FIFAC.

Geyzing Glaciers - Sherpa Club Gangtok  0:4 (0:1)

13. Swaling 0:1, 70. Answari 0:2, 74. Zemek  (Answari) 0:3, 82. Swaling 0:4. Rozhodčí Lingyam /0/, ŽK Prakottri - Nangapar, 910 diváků, vyprodáno.

Gangtok Icemans - Dikchu Athletics  2:3 (2:1) /+1/

6. Balsir (Tripuri) 0:1, 14. Lhotspa 1:1, 39. Sittarne (Pradhan) 2:1, 61. S. Mandardanjan  (Lhendup) 2:2, 79. Tripuri 2:3. Rozhodčí Khambe /0/, ŽK M. Landip, Norgay, Pradhan - Ruptsang, 1567 diváků.

Namchi Storm - FC Gangtok 4:1 (2:0)

31. Shkrshma (Sindjatnanthya) 1:0, 43. Sindjatnanthya (Shkrshma) 2:0, 58. Cheporai (Tshering Lepcha) 2:1, 68. Newsing (Chungwal) 3:1, 84. Nordup  (Shkrshma) 4:1. Rozhodčí Rasang /3/, ŽK Mukerdjee, Cheporai, Tsapkal, Ohn Pok, Tshering Lepcha, 1668 diváků,  vyprodáno.

Střelci

Ke koruně krále střelců stačilo pouze sedm branek, což je nejnižší počet v historii. O titul nejlepšího střelce se podělili tři hráči, kteří měli na kontě sedm gólů po devátém kole, a tak se čekal tuhý boj. Ale v posledném kole nikdo z vedoucí trojice branku nevstřelil, naopak se na jeden gól přiblížil Cheporai z FC Gangtok a Balsir z Dikchu. Bývalý reprezentant Balsir po vleklých zdravotních potížích přestoupil do Dikchu a většinou jen nastupoval na část zápasu. Přesto zvládl jen na jaře nastřílet šest branek a výrazně pomohl svému klubu k záchraně.

7 - Pratnesh, Lapchuk (oba SHE), Šára (ICE)

6 - Rumbat (GEY), Cheporai (FCG), Balsir (DIK)

2. liga

9. kolo

V předposledním kole potvrdilo vedoucí Pemayangtse vítězstvím nad Singtamem vítězství ve 2. lize a účast v baráži. Mniši měli utkání pod kontrolou, po vedoucí brance Karmy Lepchi v první půli přidal krátce před koncem vítěznou pojistku zkušený Lalanandra. Domácím mužstvům se vůbec v tomto kole velmi dařilo. Ani jedno neinkasovalo a soupeři odjížděli s prázdnou. Nejvíce si rozlučku s domácím hřištěm vychutnali příznivci Himalayi, jejichž mužstvo deklasovalo poslední Lachen. Nicméně v tabulce to stačilo pouze na posun na 2. místo. V posledních zápasech se nedaří Manganu, který tentokrát prohrál v Rumteku s domácími Black Hats a propadl se už na předposlední místo.

Black Hats - Mangan 3:0 (2:0)

22. D. J. Praskal 1:0, 40. Dhorbuling 2:0, 49. Ngawang 3:0

Himalaya - Lachen  5:0 (2:0) /+1/

2. Yesheng 1:0, 6. Chcang 2:0, 76. Kamil Lepcha 3:0, 81. Kamil Lepcha 4:0, 85. Yesheng 5:0

Pemayangtse - Singtam  2:0 (1:0)

28. Karma Lepcha 1:0, 86. Lalanandra 2:0

1. Pemayangtse Red Monks 9 7 1 1 23:12 22
2. Himalaya Gangtok 9 5 0 4 18:13 15
3. Singtam Wilds 9 3 4 2 18:19 13
4. Black Hats 9 3 2 4 18:18 11
5. Real Mangan 9 3 2 4 14:18 11
6. FC Lachen 9 1 1 7 12:23 4

6 - Nyamgali (PEM), Deepak Josef Praskal (BLH)