Andaman Super League - Uppers titul neobhájí

publikováno 13.05.2017 (aktualizováno 18.05.2017)

Prakticky celou sezónu svádí boj o čelo tabulky trojice týmů z hlavního města Port Blair. A po celou sezónu je to pronásledování vedoucích Eleven Shooters dvojicí Port Blair Uppers a Garacharama FC. V předposledním kole došlo právě na jejich vzájemný souboj, který ovládla domácí Garacharama. Ta se dostala do vedení na konci první půle, kdy se prosadil  reprezentant Nauru Pamuwagir. Po změně stran přidal druhý gól domácích Tiraknapachchuri a Uppers už jen v poslední minutě korigovali po trefě Swi Nya.

Vedoucí tým Eleven Shooters začal druhou část ligy důležitým vítězstvím na hřišti Garacharamy a následně vysoko porazil Rutland, čímž tři kola před koncem odskočil na šest bodů. V šlágru 8.kola pak přišla komplikace v podobě porážky na hřišti Uppers. Domácí šli do vedení hned po půl minutě hry, kdy nekoncentrovanou obranu Shooters zaskočil Hullock. A protože i přes velkou snahu obou týmů další gól už nepadl, náskok Shooters se smrskl na tři body. V devátém kole Shooters zajížděli na Sentinel. Jets se letos nedaří, okupují poslední místo, ale v domácích podmínkách jsou vždy nevyzpytatelní. Tentokrát utkání provázely tropické přeháňky a hrací plocha měla k regulérnosti hodně daleko. Shooters ale dokázali zásluhou střídajícího Kaliho osm minut před koncem dotlačit míč za to, co zbylo z brankové čáry a získali tak důležité tři body. V posledním kole přivítají doma Nachuge, kterému se navzdory výborným výsledkům v Poháru FIFAC v domácí lize nedaří. Shooters stačí bod, ale i případná porážka může na celkové prvenství stačit, oproti Garacharamě totiž mají o šest branek lepší skóre.

Výsledky

6. kolo

Uppers  - Rutland 2:3 (1:2)

9. Ojebe 0:1, 33. Swi Nya 1:1, 34. Fisher 1:2, 71. Yanjanjarupatne 2:2, 82. Uddapravinandra 2:3

Garacharama - Shooters 1:2 (0:0)

54. Jejego 0:1, 61. Mukeshwan 0:2, 74. Pamuwagir 1:2

Nachuge - Sentinel 3:2 (1:0)

26. K. Manore 1:0, 47. Nhgrm 1:1, 64. Kottamalupattna 2:1, 66. Kaah 2;2, 74. Chauhapattandhya 3:2

7. kolo

Nachuge - Uppers 1:3 (1:1)

1. Yanjanjarupatne 0:1, 9. Divindaloo 1:1, 53. Ratnanesh 1:2, 85. Netutakkaam 1:3

Sentinel - Garacharama 2:4 (0:3)

12. Brihavidra 0:1, 39. Nyingtam 0:2, 40. Pamuwagir 0:3, 51. Jaraberu 1:3, 76. Param 2:3, 82. Papanjanmandarin 2:4

Shooters - Rutland 5:2 (2:1) /+1/

16. Jangili 0:1, 36. Trikurwadrathi 1:1, 43. Hathi 2:1, 52. Zhaba 2:2, 68. Hathi 3:2, 71. Mukeshwan 4:2, 83. Jejego 5:2

8. kolo

Uppers - Shooters 1:0 (1:0)

1. Hullock 1:0

Rutland - Sentinel 0:3 (0:2)

21. Jaraberu 0:1, 23. Lele 0:2, 60. Yuyum 0:3

Garacharama - Nachuge 5:2 (3:1) /+1/

7. Tiraknapachchuri 1:0, 12. Kottamalupattna 1:1, 24. Nakayalam 2:1, 43. Nakayalam 3:1, 63. Uppatlaney 3:2, 70. Pamuwagir 4:2, 78, Brihavidra 5:2