Úvod » Fotbal » ostatní ligy

Sikkimská liga 8. kolo

publikováno 27.04.2017

Dvě kola před koncem není o ničem rozhodnuto. Vedoucí Sherpa na čele ztratila další body na hřišti posledního Namchi a notně si komplikuje cestu k titulu. Na jaře suverénní Icemans totiž  potřetí vyhráli, když dokázali porazit Geyzing na jeho hřišti a bodově se už dotáhli na Sherpu. Tuhý boj bude také o vyhnutí se nepopulární baráži, do čehož jsou namočeny hned čtyři týmy. Geyzing podruhé za sebou dostal pětigólový příděl a z kandidáta na pohárové umístění se rázem stal kandidát na baráž.
Diváci viděli atraktivní zápasy s množstvím branek, nejzajímavější utkání sehrál FC Gangtok s Dikchu. Zápas vysoké úrovně vrcholil v závěru, kdy se oba týmy přetahovaly o vedení, nakonec domácím zachránil remízu obránce Lepkolakhyat, který se vrátil do sestavy po karetním trestu a hned byl vyhlášen mužem zápasu i celého kola. Možná by tato pocta ale slušela i střídajícímu Balsirovi,hájícímu dres Dikchu, který naskočil do hry v 73. minutě za stavu 2:1 pro FC a během osmi minut otočil skóre! Bývalý hráč FC a úspěšný reprezentant zatím na jaře naskočil jako střídající hráč do třech zápasů a stihl v nich nastřílet už pět branek. Remíza ani jednomu týmu nepomohla, oba mají na poslední Namchi pouze bodový náskok.
Vedoucí Sherpové začali v Namchi skvěle, když po jedenácti minutách vedli 2:0, ale soupeř ještě do poločasu vyrovnal a po změně stran byl lepším týmem. Shkrshma hned v úvodu poslal Namchi dokonce do vedení, které domácí taktickou hrou drželi až do závěru. Nakonec svěřenci Naymal Khala vítězství neslavili, protože Lattam šest minut před koncem krásnou střelou do šibenice zajistil oběma týmům dělbu bodů.

Hodně může o šancích jednotlivých týmů napovědět 9. kolo, kdy vedoucí Sherpa hostí Icemans a vítěz bude hodně blízko k titulu. V lepší formě jsou Icemans, pro Sherpu však hraje mnohem lepší skóre, je téměř jisté, že při bodové rovnosti by mistrem byla právě Sherpa. Icemans se však budou muset obejít bez brankářské jedničky Lamachheho, který chytá ve výborné formě, zbytečnou žlutou kartou však mužstvo dost oslabil, v brance tak v klíčovém utkání dostane poprvé v sezóně příležitost Endoy.
Také na opačném pólu tabulky se bude hrát o hodně, FC Gangtok přivítá Geyzing a poslední Namchi zajíždí do Dikchu, které poslední dvě kola neprohrálo a navíc bude hrát na domácím umělém trávníku, což by mohlo být určitou výhodou.

Geyzing Glaciers - Gangtok Icemans  2:5 (2:2)

10. Phuncchog (Lamyen) 0:1, 14. Lhotspa 0:2, 20. Shutra (Prakottri) 1:2, 33. Shutra (S. Landip) 2:2, 61. Šára (Phuncchog) 2:3, 78. Šára (Lamyen) 2:4, 84. Majubhar 2:5. Rozhodčí Rasang /3/, ŽK: Nyinchol - Lamachhe, Lamyen, Raswin, 846 diváků.

Namchi Storm - Sherpa Club Gangtok  3:3 (2:2) /-1/

3. Pratnesh (Zemek) 0:1, 12. Lapchuk 0:2, 32. Nyagmo (Chungwal) 1:2, 44. Newsing (Chungwal) 2:2, 50. Shkrshma 3:2, 84. Lattam 3:3. Rozhodčí Lingyam /0/, ŽK Pratnesh, Bhumel (SHE), 1556 diváků.

FC Gangtok - Dikchu Athletics  3:3 (0:1)

5. Lattey (Timche) 0:1, 63. Lepkolakhyat (Ratnakulay) 1:1, 66. Do Ho Wen (Tsh. Lepcha) 2:1, 76. Balsir (Timche) 2:2, 81. Balsir 2:3, 84. Lepkolakhyat (Saikuri) 3:3.

1. Sherpa Club Gangtok 8 4 3 1 29:15 15
2. Gangtok Icemans 8 5 0 3 17:16 15
3. Geyzing Glaciers 8 3 1 4 15:28 10
4. Dikchu Athletics 8 2 3 3 20:18 9
5. FC Gangtok 8 2 3 3 21:22 9
6. Namchi Storm 8 2 2 4 16:19 8