Úvod » MS 2018 Andamany

1. kolo kvalifikace

publikováno 16.04.2017 (aktualizováno 27.04.2017)

Úvodní kvalifikační kolo naznačilo, že boje o účast na MS budou hodně tuhé. Favorité se většinou prosadili, ale snadné to neměli. Rozhodně se nečekala vysoká domácí porážka Vanuatu od Guadeloupu, ukazuje se,že krize vanuatského fotbalu má hlubší kořeny. Dobře rozehrané utkání nezvládl ani další zástupce Oceánie Kiribati, který v zápase proti Moravě ještě v 87. minutě vedl. Moravané ale předvedli famózní obrat a díky dvěma trefám v samotném závěru si odvážejí cenné tři body. Dobře do kvalifikace vstoupily oba himalajské týmy ve skupině D. Výběry Sikkimu i Bhútánu své soupeře shodně zdolaly 3:1, ale výkonem nijak neoslnily. Velmi dobrý výkon předvedl Mauritius na Bermudách. Už v poločase vedl o čtyři branky a své vedení udržel až do konce. Dobře začaly i Maledivy, které v Serravalle zvítězily jasně nad domácím výběrem. Roli favorita potvrdil i Guam, který si veze všechny body z Lesotha. Na Špicberkách v citelném mrazu měl tým z Nauru blízko k nečekanému vítězství. Ještě 8 minut před koncem vedl, ale drtivý závěr domácích jim přinesl tři body.

90. Pivo ŽK

Rozhodčí Gibson (NAU) /0/. Hráno 13. 4. v Port Vila, 787 diváků.

Vanuatu: Leovani - Olema 4, Malisini 4, Kilili 5, Capadoc 4 - Kipalam 5, Pepele 3 (71. Kalafuna), Kelekele 4 (84. Pivo) - Lourdes 4, G. Fuliha 3 (62. Minister), Martinez 6

Guadeloupe: Mognian 6 - Brennax 6, Balniérre 6, Potomac 7, Huachipata 7 - Merenguez 8, Marchand 6, Occana 5 (86. Gerverec) - Lefebre 8 (79. Chiron), Jennais 5 (67. Renny), Bartolomey 7

Domácí omlazený tým první zápas po neúspěšném vystoupení na MS nezvládl. Se soupeřem držel krok jen v prvním poločase, kdy to byl spíše boj o střed hřiště, než pohledný fotbal. Mírně navrch měli hosté, kteří působili sehranějším dojmem, ale do nějakých nebezpečných akcí se nedostávali. Teprve v závěru poločasu několikrát zahrozili, až po pěkné akci Bartholomeye přesnou hlavičkou otevřel skóre Lefebre. Druhý poločas už měl jednoznačný průběh. Domácí hráči se nedokázali vymanit z nervozity, kupili řadu chyb a soupeř díky mnohem odvážnější a pestřejší hře, kdy se do ofenzívy zapojovali také obránci, dokázal pasivní hru Vanuatu potrestat. Nejprve se po přesném centru výborně hrajícího Merengueze prosadil Potomac a o pár minut později domácí opět neuhlídali Lefebra, který po přiťuknutí Bartholomeye přidal třetí gól. Vanuatu ohrozilo přímou střelu branku Guadeloupu pouze jednou, a to střelou Martineze po ojedinělé akci po levé straně, ale zkušený Mognian si poradil a s přehledem udržel čisté konto. V závěru ještě přidal pojistku střídající Chiron, když v nepřehledné situaci před Leovanim tečoval kolenem střelu Rennyho. O ofsajd se nejednalo, i když domácí vehementně protestovali. Nejvíce střídající Pivo, který si tak v prvním reprezentačním startu vysloužil první žlutou kartu.

87. Davidson (Black) 1:5

Rozhodčí Uwaha (ALA)  /2/, 934 diváků. Hráno 13. 4. v Hamiltonu.

Bermudy: Jenkins 4 - Kelvin 4, Charleston 3 (46. Black 5), Hopkirk 4, Pittkin 4 - Kurtweil 5 (69. Shakesperry), Watson 3, Davidson 5 - Atkinson 4, Roonie 3 (46. Devonish 4), Grappy 4

Mauritius: Parkinson 5 - Cocos 5, Bouvain 6, Kewele 5 (81. Davids), Ukmawi 5 - Crawley 5, Nasri 6 (72. Joseph M´bubu), Porto 6 - Olomey 6, Jawwan 8 (83. Maliha), Jaccob M´bubu 7

90. Skočdorži (Šára) 3:4

Rozhodčí Uttrum (ANM) /1/. Hráno 13. 4. v Bonriki, 1568 diváků.

Kiribati: Boti 4 - Rowewa 6, Kabutaro 5, Trapatani 5, Morawa 5 (89. Bateriki) - Mafuriare 7, Motomoto 6, Rakotofarupukiti 6 - Krkbrk 7 (87. Borabababuara), Riberi 9, Natinimate 6 (74. Totewa)

Morava: Svitávka 5 - Rákosník 6, Prášilík 7, Zemek 5, Zesírka 6 - Krasík 5, M. Aňátko 6, H. Aňátko 5 (46. Zuzánek 7) - Masálek 7, F. Maršovský 4 (62. Šára), Brouzdal 6 (79. Skočdorži)

V domácím prostředí krásného stadiónu v Bonriki sehráli Kiribaťané s favoritem skupiny dobrý zápas se smolným koncem. Hned úvod přinesl šance na obou stranách, ale jak Krkbrk na jedné straně, tak Masálek v dresu Moravy mířili v dobrých pozicích mimo tři tyče. Postupně získávali domácí hráči díky dobrému pohybu a rychlým přihrávkám více ze hry a po půlhodině šli zaslouženě do vedení. Riberi geniálně poslal míč za obranu, kam si zaběhl Mafuriare, který střelou z úhlu prostřelil Svitávku. Domácí příznivci, kterých se sešlo více než patnáct stovek, brzy jásali podruhé. Hynek Aňátko tak dlouho otálel s rozehrávkou, až mu míč sebral Natinimate a Krkbrk po jeho přihrávce už nemohl netrefit odkrytou branku. Morava se do té doby nemohla prosadit. Až v závěru poločasu, kdy domácí polevili v aktivní hře, zahrozil Masálek, když si dobře zpracoval těžký míč a pohotově zakončoval. Boti však stačil vyrazit na roh. Z něj pak Krasík přesnou hlavičkou vykřesal pro hosty naději. Do druhé půle nahradil Hynka Aňátka Zuzánek a Morava začala mnohem aktivněji. Už po sedmi minutách si našel prostor dobře hrající Masálek a skákavou střelou k tyči vyrovnal. Zdálo se, že Moravané přebírají otěže utkání, ale ani ne po sedmi minutách předvedl parádní akci nejlepší hráč na hřišti Riberi, když slalomem z vlastní poloviny obešel vše, co mu stálo v cestě a míč poslal mezi nohy Svitávky potřetí do sítě. Hra v této chvíli gradovala a diváci viděli nadstandardní fotbal. V závěru se domácí zaměřili na bránění hubeného vedení, a to se jim nevyplatilo. Morava přitlačila a vyrovnání viselo ve vzduchu. Teprve tři minuty před koncem napřáhl zpoza šestnáctky Prášilík a Botimu jeho ne příliš prudká střela proklouzla mezi prsty. To ale nebylo vše, už v nastaveném čase po centru střídajícího Šáry se k míči prodral Skočdorži a v pádu vstřelil svůj nejdůležitější gól v kariéře. Morava tak vydřela cenné body, Kiribati zahrálo velmi dobře, ale doplatilo na přílišnou pasivitu v závěru.

Špicberky - Nauru 3:1 (0:0) /+1/

64. Mayayo 0:1
64. Jacobsen ŽK
82. Ybde 1:1
87. Moen (Hjalmarsen) 2:1
90. Moluk vlastní 3:1

Rozhodčí Milenari (SMR)  /1/, 315 diváků. Hráno 14. 4. v Longyearbyenu.

Špicberky: Skansen 6 - Baerlund 5, Berglin 6, Sveinsen 6 (82. Moen), Byggdoy 5 - Skardal 4 (46. Tomasen 6), Jacobsen 6, Hjalmarsen 5- Svålbeige 5, Ybde 6, Helerup  5 (71. Budakov)

Nauru: Bobbut 7- Moluk 6, Garibawu 6, Peleme 5, Kuriwasiwa 6 - Nuru 6, Mayayo 7(81. Deniawa), Berril 5 - Pamuwagir 5 (87. Abyiam), Parasty 6(78. J. Plinegh), Papoyo 5

64. Ronaldo ŽK

Rozhodčí: Moulin (GDE)  /0/,  989 diváků. Hráno 14.4.v Sehlabathebe.

Lesotho: Thomas 6 - Tupakosi 5, Olamahli 6, Kushunga 5, Moletsane 5 - Tungura 5, Siladze 4(46. Tsebonyame 5), Kakungele 6 - Buthanyambasi 5 (86. Ntobo), Meshuge 3 (46. Shumac 4), Malumalu 5

Guam: Voda 6 - Abenate 5(67. Murray), Dorong 6, Harris 6, Gakarisu 7(83. R. Buyam) - Obalemi 6, Odény 5, Loyobuami 7 - Cecilio 6, Omuri 6 (83. A. Buyam), Ronaldo 5

84. Paluhadhoo (Riti) 1:4

Rozhodčí: Pávek (MOR)  /1/, 548 diváků. Hráno 13. 4. v Serravalle.

San Marino: Bondo 6 - Roseti 5, Bompari 5, Bernardini 6, Osli 4(68. Ma) - Pradi 5, Giletti 5, Solferini 4 (46. Rossini 4) - de Roma 4, Marinelli 5, Salieri  6 (78. Pucchini)

Maledivy: Pawsundra 6 - Hasan shal 5, Balele-em 7 (88. Vadha), Ghaizad 6, Al Lamal-lok 6 - Paluhadhoo 9, Al Fasol-lol-ahmed 5 (59. Prakalimandul 6), Susheel 6 - Madhoo-hadhoo 7, Fisher 5, Pupook 7 (82. Riti)

76. Tripuri (Lattam) 3:1

Rozhodčí Vahool (MDI) /0/. Hráno 15. 4. v Gangtoku, 1568 diváků.

Sikkim: Mukerdjee 7 - Lattam 7, Nyingtam 6, Raswin 6, Shresti 7 - Prakottri 6, Lhotspa 5 (79. Nyagmo), Linthi 6 - Taipchung 7, Hathi 5 (69. Tripuri), Dhurbu 5 (84. Baburajee)

Svazijsko: Tunguragu 5 - Balimwi 5, Buluwi 4, Bebele 6, Abele 6 - Titlah 7, Tse-tse 6 (86. Okwolo), Churandy 5 (78. Zulu) - Tomas 7, Mosikone 5 (65. Mbweha), Modloweni 5

V Gangtoku patřil úvod utkání Svazijcům, kteří v prvních pěti minutách domácí nepustili na vlastní polovinu. Ale obrana Sikkimu v čele s Mukerdjeem nápor ustála. Po čtvrthodině hry svazijská obrana neuhlídala Taipchunga, který se prosmýkl až před Tunguragu a lehkou tečí usměrnil Lhotspův střílený centr do svazijské  branky. Domácí vedoucí gól uklidnil a začali mít převahu v držení míče i v počtu šancí. Nejvíce zlobil obranu hostů Taipchung, který si rozmyslel konec reprezentační kariéry a výbornou formu z andamanského Eleven Shooters potvrdil i v sikkimském dresu. Po půlhodině hry se do míče opřel obránce Shresti a trefil přesně k tyči  - Tunguragu neměl nárok. Svazijci hrozili z rychlých brejků a domácí obrana musela dávat pozor zejména na rychlého Tomase. Ten několikrát skončil v ofsajdové pasti, ale v 37. minutě se nejlépe zorientoval v pokutovém území a po zmatku před Mukerdjeem pohotově dorazil míč do sítě. Druhý poločas přinesl zajímavý fotbal, na obou stranách byly vidět pěkné akce. Obrana Sikkimu ale hrála s přehledem a příliš toho soupeři nedovolila. Jedinou vážnější šanci zlikvidoval Tomasovi včasným skluzem Lattam. Ten také připravil třetí gól, když unikl po křídle a přesně nahrál Tripurimu, který prudkou ranou pod břevno uzavřel skóre. Závěr si Sikkimové pohlidali a vykročili úspěšně do nového kvalifikačního cyklu.

81. Drondup (Gyatchen) 3:1

Rozhodčí U Wai Su (BIR) /0/. Hráno 15. 4. v Paru, 965 diváků.

Bhútán: Ringwe 8 - Rao 6, Badrinath 2 (42. Wadzong 6), Gyatchen 5, Lhomccho 3 (46. Wangyak 7) - Samchuk 5, Drondup 5, Timche 6 - Nemo 6, Linzian 4 (78. Zidang), Lapchuk 5

Aljaška: Potter 4 - Brandel 6, Catchman 5, Harley 5, Davidson II. 6 - Littlebison 6 (66. Warwick), Mahawatak 5 (84. Tikirak), Yellowdog 5 - Perry 6, Chapman 6, Bigbeard 5 (79. Redfox)

První poločas domácí hráli katastrofálně a jen díky výbornému Ringwemu v brance a notné porci štěstí jej prohráli pouze 0:1. Od úvodu se hrál nudný fotbal s množstvím chyb na obou stranách, postupně ale překvapivě získala více ze hry Aljaška. Z mnoha šancí se urodil vedoucí gól z hlavy Chapmana. Aljaška poté zcela zápas ovládla a vytvořila si velké šance, ale co zahodil Perry nebo Littlebison, to se málokdy vidí. Kromě výborných zákroků Ringweho ještě zachránila domácí dvakrát branková konstrukce. Ještě do poločasu stáhli bhútánští trenéři zoufalého Badrinatha a do druhé půle přešli na hru s třemi obránci, když se na hřišti objevil také Wangyak. A úvod druhé půle byl hned o něčem jiném, domácí začali hodně zostra a po šesti minutách skóre otočili. Pomohl jim také velký kiks Pottera, který si lehkou střelu Nema mířící vedle, srazil do sítě. Po hodině hry se však hra domácích opět vrátila do průměru, z něhož vyčnívalo pouze několik snaživých jedinců. Aljaška však nedokázala další šance využít, v závěru ještě inkasovala po střele Drondupa a Bhútán tak doklopýtal k povinnému vítězství.