Úvod » Fotbal » ostatní ligy

Sikkimská liga - 6. kolo

publikováno 29.03.2017

Velmi dobře vstoupil do jarních bojů vedoucí tým po první polovině Sherpa. Nejlépe střílející tým v soutěži potvrdil své kvality na hřišti posledního Dikchu, když už po první půli bylo prakticky rozhodnuto. Střelecky se zaskvěl bhútánský reprezentant Lapchuk, který zaznamenal hattrick a posunul se tak do čela tabulky střelců. Ve druhé půli Sherpové zvolnili tempo a dovolili domácím vyrovnat hru. Výsledkem byly dvě branky, které vstřelil střídající Balsir, ale více už Dikchu nezvládlo a zůstává tak nadále na posledním místě.
Výborný vstup do jara má za sebou Geyzing, který po úspěšném vystoupení v Poháru FIFAC zvítězil také v prvním jarním kole nad nováčkem Namchi. Domácí měli raketový start a po deseti minutách vedli 2:0, pak ale mužstvo trenéra Naymala Khala vyrovnalo hru a do konce poločasu si vytvořilo několik šancí na vstřelení branky. To se jim nakonec povedlo až po hodině hry, kdy se trefil pěknou střelou obránce Chungwal, Geyzing ale komplikace nepřipustil a v závěru ještě přidal pojistku zkušený Pema Lodro, když  z přímého kopu parádně zakroutil míč pod břevno Bhattriho branky. Namchi tak rázem kleslo až na předposlední místo, naopak Geyzing už je druhý.
V prestižním derby ani napodruhé nedokázal FC Gangtok porazit Icemans. Tentokrát doplatil na bezzubou koncovku, a i když měl více ze hry, výborného Lamachheho nikdo překonat nedokázal. Icemans udeřili až v závěru zápasu. Nejdříve skóroval po rychlé kombinační akci Chettri po chytré přihrávce Ma Kchweie, minutu před koncem pak přidal pojistku po rychlém brejku střídající Sittarne.

Geyzing Glaciers - Namchi Storm  3:1 (2:0)

3. Lingey (Rumbat) 1:0, 9. Prakottri 2:0, 62. Chungwal 2:1, 84. Pema Lodro (př.kop) 3:1. Rozhodčí Khambe /1/, 796 diváků.

FC Gangtok - Gangtok Icemans  0:2 (0:0)

81. Chotto (Ma Kchwei) 0:1, 89. Sittarne 0:2. Rozhodčí Chopyal /1/, ŽK Saikuri (FCG), 1780 diváků - vyprodáno.

Dikchu Athletics - Sherpa Club Gangtok 2:4 (0:4) /-1/

14. Lapchuk (Pratnesh) 0:1, 24. Danand 0:2, 28. Lapchuk 0:3, 44. Lapchuk (Zemek) 0:4, 64. Balsir 1:4, 69. Balsir (Laptlahyatalang) 2:4. Rozhodčí Rajangiri /2/, ŽK Lhendup, Yak, Swinshahshahan, Tripuri, S. Mandardanjan, Chawalyappa (všichni DIK). 895 diváků.

1. Sherpa Club Gangtok 6 4 1 1 24:10 13
2. Geyzing Glaciers 6 3 1 2 12:18 10
3. Gangtok Icemans 6 3 0 3 9:13 9
4. FC Gangtok 6 2 1 3 16:17 7
5. Namchi Storm 6 2 1 3 12:13 7
6. Dikchu Athletics 6 1 2 3 12:14 5