Úvod » Fotbal » ostatní ligy

Sikkimská liga po polovině

publikováno 20.11.2016

Letošní ročník je velmi vyrovnaný a bohatý na góly i překvapivé výsledky. Diváci chodí v hojném počtu a rozhodně se nenudí. Na čele tabulky přezimuje s tříbodovým náskokem Sherpa, která se může chlubit nejlepším útokem - v pěti zápasech nastřílela soupeřům 20 branek. Od druhého do posledního místa je tabulka velmi vyrovnaná a o tom, kdo se prosadí na pohárové posty i o účastníkovi baráže se bude rozhodovat až na jaře.

4. kolo

Největší pozornost poutal souboj  FC Gangtok a Namchi, sousedů tabulky na 2. a 3. místě. Domácí šli v prvním poločase do vedení, ale po změně stran už byli lepší hráči nováčka z Namchi, kteří se nebáli útočit a nakonec se početná skupina fanoušků, kteří na zápas po tříhodinové cestě dorazili, dočkala vyrovnání z kopačky bhútánského legionáře Timbochheho. Dělbu bodů soupeřů z čela tabulky využila Sherpa, která porazila Geyzing a osamostatnila se na čele tabulky. Vítězství se ale nerodilo lehce, Geyzing byl v první půli jasně lepší a dvěma góly vyjádřil poměr sil na hřišti. Po změně stran ale Sherpové přidali a po hodině hry se prosadili i střelecky, kdy snižoval Nangapar. Velký obrat pak přišel během dvou minut kolem 70. minuty, kdy nejlepší ligový střelec Pratnesh s Lapchukem otočili skóre. V závěru ještě domácí dvěma góly pojistili vítězství a dostali se na čelo. V posledním zápase se utkala mužstva ze dna tabulky. Dikchu hostilo Icemans a poprvé si připsalo tři body za jasné vítězství 4:0. Hráčům Icemans zápas vůbec nevyšel, navíc se vykartovali hned tři obránci, bez kterých se bude muset trenér Malling obejít v derby s FC. Mužstvo hodně poznamenaly odchody klíčových hráčů Linthiho a Cvrka, barmské posile Ma Kchweiovi se zatím nedaří mezery zacelit a ostatním hráčům chybí zkušenosti.

Výsledky:

Sherpa Club Gangtok - Geyzing Glaciers  5:2 (0:2)

Branky: 4. Riberi (Srawasidorakwe) (př. kop) 0:1, 19. Rumbat (Srawasidorakwe) 0:2, 64. Nangapar (Dhurbu) 1:2, 70. Pratnesh 2:2, 72. Lapchuk (Swaling) 3:2, 82. Swaling (Zemek) 4:2, 89. Limbo (Pratnesh) 5:2. Rozhodčí Khambe /0/, ŽK Swaling (SHE), 1047 diváků.

Dikchu Athletics - Gangtok Icemans  4:0 (3:0)

Branky: 13. Solopholok (Ringdup) 1:0, 17. T.R. Chepkoy (Timche) 2:0, 35. T.R. Chepkoy 3:0, 57. Tripuri 4:0. Rozhodčí Rajangiri /1/, ŽK T. R. Chepkoy, E. Shari - Prikhale, Pradhan, Lamyen, Chettri. 885 diváků.

FC Gangtok - Namchi Storm  1:1 (1:0)

Branky: 24. Cheporai (Tsh. Lepcha) 1:0, 83. Timbochhe 1:1. Rozhodčí Chopyal /0/, 1492 diváků.

5. kolo

V předehrávce posledního podzimního kola nedokázalo Namchi zaútočit na čelo tabulky, když nezvládlo první poločas s Geyzingem. Soupeř výborně bránil a z rychlých protiútoků dvakrát překonal Bhattriho v domácí brance. Když pak hned v úvodu 2. půle přidal po rychlé akci Rumbat třetí gól, zdálo se rozhodnuto. Domácí ale snížili perfektně provedeným přímým kopem v podání obránce Tsangela a o deset minut později přidal druhý gól za záda Devy Getchering. Pak ale Deva zamčel svou branku a zejména díky jeho výbornému výkonu, kdy v závěru zlikvidoval dvě tutovky domácích, Geyzing vítězství udržel. Nedařilo se ani FC Gangtok, který byl v nervózním duelu s oslabenými Icemans mírným favoritem. FC sice od 9. minutě po první brance Do Ho Wena v sezóně vedl, ale Icemans ještě do přestávky otočili skóre. Po změně stran měli více ze hry hráči FC, ale s poslátanou obranou Icemans, kde na levém okraji nastoupil křídelní útočník Sittarne, si dlouho nevěděli rady. Dobře chytal veterán Lamachhe, ale v 77. minutě nestačil na přesnou ránu Ohn Poka. Zdálo se, že oba soupeři se rozejdou smírně, ale v 82. minutě po nenápadné akci zaskočil Mukerdjeeho chytrou střelou nejlepší hráč utkání Ma Kchwei a Icemans dotáhli utkání k velmi cenné výhře.
V posledním utkání mohli Sherpové vítězstvím nad Dikchu odskočit soupeřům až na pětibodový náskok, ale zřejmě tato vidina hráčům svazovala nohy. Už v 8. minutě se trefil hostující Swinshahshahan a Dikchu mělo celý poločas pod kontrolou. Domácí sice dobře bránili, ale v útočné fázi to skřípalo. Stejný obraz naskytoval divákům i úvod druhého poločasu, po hodině hry domácí trenér Timur provedl dvě změny v sestavě, které Sherpě výrazně pomohly. Zejména střední záložník Answari rozhýbal hru, také Chorba, který nahradil nevýrazného Lapchuka přinesl do hry oživení. Hosté ale stále dobře bránili a k výbornému výkonu se rozchytal brankář Yatso. Tlak Sherpy v závěru sílil , ale Yatso držel stále čisté konto. Teprve pět minut před koncem nestačil na tečovanou střelu Answariho, více ale Sherpové nedokázali. A tak jejich náskok na čele narostl jen o jediný bod, Dikchu po remíze paradoxně kleslo opět až na dno tabulky.

Výsledky:

Namchi Storm - Geyzing Glaciers  2:3 (0:2) /+1/

Branky: 17. Trankore (Riberi) 0:1, 31. Nyinchol 0:2, 48. Rumbat (Chungpok) 0:3, 56. Tsangel (př. kop) 1:3, 66. Getchering 2:3. Rozhodčí Lingyam /0/, ŽK Tsangel, Nyagmo - Srawasidorakwe. 1526 diváků.

Gangtok Icemans - FC Gangtok  3:2 (2:1)

Branky: 9. Do Ho Wen (Tsh. Lepcha) 0:1, 17. Majubhar 1:1, 35. Šára (Ranival) 2:1, 77. Ohn Pok 2:2, 82. Ma Kchwei 3:2. Rozhodčí Khambe /0/, ŽK Lamachhe, Majubhar - Cheporai, Ratnakulay, Mukerdjee, Do Ho Wen, Bhangutta. 1706 diváků.

Sherpa Club Gangtok - Dikchu Athletics  1:1 (0:1) /+1/

Branky: 8. Swinshahshahan 0:1, 85. Answari 1:1. Rozhodčí Rasang /1/, 1075 diváků.

4. kolo

Vítězná série Himalaye nečekaně skončila na domácím hřišti po porážce se Singtamem. Zaváhání exligového týmu využilo Pemayangtse, které doma zdolalo Mangan a vyhouplo se o bod do čela. První bod získal poslední Lachen, když remizoval v Rumteku s Black Hats.

5. kolo

Poslední kolo bylo hodně pikantní, neboť se v něm utkali sousedé v tabulce. Rekordní návštěva přijela na hřiště do Pellingu, kde mají sídlo mniši z Pemayangtse, aby shlédla vítězný souboj svého týmu s Himalayou. Ta prohrála podruhé v řadě a na Pemayangtse tak po polovině ztrácí už 4 body. Pemayangtse zatím ztratilo jediný bod a je největším překvapením soutěže. V souboji o 3. místo Singtam nečekaně  vysoko prohrál na domácím hřišti s Black Hats, kteří už se přiblížili na jediný bod. Souboj Lachenu a Manganu býval kdysi ozdobou nejvyšší soutěže, dnes oba týmy bojovaly pouze o "krále severu" a o opuštění posledního místa druholigové tabulky. Tentokrát byl úspěšnější Mangan, ale ten měl před začátkem soutěže mnohem vyšší ambice.

Výsledky:

Lachen - Mangan 1:2 (1:0)
12. O.Chepkoy 1:0, 64. Lahapur 1:1, 78. Kamel 1:2

Singtam - Black Hats 2:5 (1:2)
17. Sapkya 1:0, 31. Nyagmel 1:1, 34. Dhorbuling 1:2, 72. Govindi 2:2, 75. D.J.Praskal 2:3, 84. Ganantok 2:4, 89. Ngawang 2:5

Pemayangtse - Himalaya 3:1 (2:1)
3. Polden 1:0, 5. Ringla 1:1, 35. Nyamgali 2:1, 86. Nyamgali 3:1.

Pohár

Sikkimský pohár má za sebou čtvrtfinálové boje, ve kterých vypadl další ligový tým - Namchi po porážce v Pemayangtse 0:1 v domácí odvetě nedokázalo neinkasovat a vyhrálo pouze 2:1, což na postup nestačilo a jarní semifinále si zahraje překvapivý podzimní lídr 2. ligy Pemayangtse. V ostatních dvojzápasech už prvoligové týmy nezaváhaly. FC Gangtok dvakrát porazil Lachen, stejně tak si  poradil Geyzing s Himalayou. Hodně se na postup nadřela Sherpa, která sice vyhrála v Manganu 2:1, ale v odvetě se trápila, nakonec za utrápenou remízu 2:2 postupuje.

FC Gangtok - FC Lachen  3:1 (0:1) /+2/
Real Mangan - Sherpa Club Gangtok 1:2 (0:1) /-1/
Pemayangtse Red Monks - Namchi Storm 1:0 (1:0)
Himalaya Gangtok - Geyzing Glaciers  1:3 (0:2)

FC Lachen - FC Gangtok 1:2 (0:2) /-1/, postupuje FC Gangtok
Sherpa Club Gangtok - Real Mangan 2:2 (1:2) /+2/, postupuje Sherpa Club Gangtok
Namchi Storm - Pemayangtse Red Monks 2:1 (2:1) /+1/, postupuje Pemayangtse Red Monks
Geyzing Glaciers - Himalaya Gangtok 3:1 (1:1) /+1/, postupuje Geyzing Glaciers