Sikkimská liga - 2. kolo

publikováno 10.10.2016

Ve druhém kole se hlavní pozornost upírala do Gangtoku k souboji dvou nejlepších mužstev minulé sezóny. Domácí Icemans ve vyrovnaném souboji vedli zásluhou Šáry, ale Geyzing po hodině hry vyrovnal po střele Rumbata. Stejný hráč pak těsně před koncem podruhé překonal Lamachheho a Icemans tak i po druhém kole zůstavají překvapivě bez bodu na posledním místě. Suverénně vstoupila do soutěže Sherpa, která i ve druhém kole nadělovala. Tentokrát si odvezlo pět branek Namchi, trenéru Naymal Khalovi tak návrat v nové roli na hřiště Sherpy, kde prožil nejlepší léta své hráčské kariéry, nevyšel. Domácí měli raketový začátek, kdy během devíti minut třikrát skórovali, ve druhé půli sice Namchi hru vyrovnalo, ale přesto ještě dvakrát inkasovalo. Produktivita Sherpy je neskutečná, do střelecké tabulky se už zapsalo osm hráčů. Důležité utkání se hrálo v Dikchu. Domácí byli v utkání s FC Gangtok mírným favoritem, ale všechno bylo jinak. FC se po debaklu se Sherpou otřepal a v první půli soupeře zaskočil aktivní hrou i mimořádnou střeleckou produktivitou. Ve druhém poločase sice Dikchu přidalo, ale na obrat snaha nestačila, FC získal tři body a Dikchu si na první výhru bude muset ještě počkat.

Gangtok Icemans - Geyzing Glaciers  1:2 (1:0)

Branky: 40. Šára 1:0, 60. Rumbat 1:1, 88. Rumbat (Chakragurung) 1:2. Rozhodčí Chopyal /1/, ŽK Shutra (GEY), 1579 diváků.

Sherpa Club Gangtok - Namchi Storm  5:1 (3:1) /+1/

Branky: 2. Pratnesh (Chorba) 1:0, 4. Zemek (Dhurbu) 2:0, 9. Pratnesh 3:0, 20. Timbochhe (Nyagmo) 3:1, 67. Zemek 4:1, 77. Lattam 5:1. Rozhodčí Rasang /0/, ŽK Sindjatnanthya (NAM), 1108 diváků.

Dikchu Athletics - FC Gangtok  3:4 (1:4) /+1/

Branky: 12. S. Mandardanjan 1:0, 17. Chombey (Do Ho Wen) 1:1, 24. Ohn Pok 1:2, 37. Tshering Lepcha (Chombey) 1:3, 41. Cheporai (př. kop) 1:4, 58. Lattey (Ruptsang) 2:4, 79. Tripuri (Swinshahshahan) 3:4. Rozhodčí Rajangiri /1/, ŽK Swinshahshahan (DIK), 876 diváků.

3 - Pratnesh (SHE)

2 - Zemek, Soplay (SHE), Tripuri (DIK), Rumbat (GEY), Nyagmo (NAM)

Příští kolo:

Geyzing - FC Gangtok
Namchi - Dikchu
Icemans - Sherpa /-1/

2. liga

Himalaya po sestupu dost podstatně obměnila kádr, to však neznamená, že by mužstvo nechtělo po roce zpět mezi elitu. A vstup měla Himalaya velmi dobrý, když zvítězila na hřišti nebezpečného Manganu 2:0 a stejným výsledkem si poradila doma i s Black Hats. Bez ztráty bodu jsou také Mniši z Pemayangtse, kteří po výhře v Rumteku nad Black Hats zdolali na domácím hřišti Lachen. Dobře začal i Singtam, když vyhrál v Lachenu, ve druhém kole pak zachraňoval remízu v divokém utkání s Manganem až těsně před koncem. Mangan tak zatím nevyhrál, ale měl velmi těžký los. Stále by mužstvo ze severu mělo patřit k širším kandidátům na postup do baráže.

1. kolo:

Mangan - Himalaya  0:2 (0:1)

13. K. Lepcha 0:1, 46. E. Sheba 0:2

Black Hats - Pemayangtse  2:3 (1:1)

11. Nyamgali 0:1, 20. D.J. Praskal 1:1, 70. Ranjipurjee 1:2, 80. Tepal 2:2, 90. Lalanandra 2:3.

Lachen - Singtam  1:3 (0:1)

32. Suttree 0:1, 51. Govindi 0:2, 52. Govindi 0:3, 75. K.S. Rai 1:3.

2. kolo

Singtam - Mangan  4:4 (3:2)

3. S. Singh 0:1, 10. Lamling 1:1, 26. Sapkya 2:1, 28. S. Singh 2:2, 42. Sikhtar 3:2, 46. Chendai 3:3, 76. Nandhpar 3:4, 88. Rapkotti 4:4.

Pemayangtse - Lachen  2:1 (2:1) /+1/

2. Polden 1:0, 5. Gunkh 1:1, 24. Nagyapa 2:1.

Himalaya - Black Hats  2:0 (1:0) /+1/

25. K. Lepcha 1:0, 77. Ringla 2:0.

1. Himalaya Gangtok 2 2 0 0 4:0 6
2. Pemayangtse Red Monks 2 2 0 0 5:3 6
3. Singtam Wilds 2 1 1 0 7:5 4
4. Real Mangan 2 0 1 1 4:6 1