Úvod » MS 2016 Morava

6. hrací den - Guam otočil zápas a vyhrál skupinu B, Maledivy po porážce s Vanuatu končí.

publikováno 20.06.2016 (aktualizováno 24.06.2016)

Nečkaným vítězem skupiny B se stal Guam, když dokázal ve fantastickém závěru zdolat Andamany a vyhne se tak v semifinále domácímu týmu. Andamanci museli spoléhat na pomoc Vanuatu, která přišla, když kombinovaná sestava obhájců titulu ve svém posledním zápase zdolala snaživý tým Malediv, který tak rovněž zůstal před branami semifinále.

Guam - Andamany 4:3 (1:2)

7. Kottamalupattna 0:1
  16. Hullock (Srawasidorakwe) 0:2
41. Cecilio (Ronaldo) 1:2
  68. Onger 1:3
80. Garin 2:3
  81. Srawasidorakwe ŽK
84. Obalemi (Omuri) 3:3
87. Obalemi (Omuri) 4:3

Rozhodčí Drukpal (Bhútán)  /1/, 1326 diváků. Hráno 19. 6. ve Vikanticích.

Guam: Voda 5 - Abenate 5, Dorong 4 (68. Loyobuami), Gakarisu 5, Murray 5 - Obalemi 8, Odény 6, Garin 7 - Olyfutum 6 (75. Omuri), Cecilio 8 (88. Dickinson), Ronaldo 7

Andamany: Prdivadira 5 - Kottamalupattna 6, Utnaprasiknarane 5, Stawasidorakwe 6 (82. Manore), Trichupandraswamy 5 - Kochichundry 5 (87. Jaraberu), Biraneshtra 6, Uddamalakolabundy 6 - Onger 7, Hullock 7, Ratnanesh 6 (60. Netutakkaam 6)

Maledivy - Vanuatu  1:3 (0:2) /-1/

15. Olema (Vaharia) 0:1
  24. Antos 0:2
  57. G. Fuliha (Malisini) 0:3
58. Balele-em ŽK
74. Susheel 1:3

Rozhodčí Cap (Morava) /2/, 1790 diváků. Hráno 19. 6. ve Vikanticích.

Maledivy: Pawsundra 5 - Amir 5 (66. Vaiaahatahoo), Balele-em 6, Ghaizad 5, Al Lamal-lok 5 - Mahlee 7, Pele-mali 5, Al Fasol-lol-ahmed 5 - Madhoo-hadhoo 5 (80. Hole-inone), Pupook 5, Fisher 4 (46. Susheel 6)

Vanuatu: Leovani 6 - Olema 7 (87. Militi), Malisini 6, Capadoc 5, Martinez 6 - Pepele 5, Vaharia 6, Antos 6 (77. Kipalam) - G. Fuliha 6, Valufeha 5 (62. Kelekele), Valifeka 5

Už před zápasem minimálně stovka fanoušků Vanuatu odcestovala přes Vídeň do Benátek, aby si spravila po nevydařeném vystoupení svého mužstva náladu. Uvolněná místa byla nabídnuta zdarma školákům a ženám, takže na stadiónu opět zavládla pěkná atmosféra. Větší podporu v hledišti měli příznivci Malediv, kteří věřili, že jejich tým vyhraje a postoupí. Mužstvo Vanuatu nastoupilo v hodně kombinované sestavě s náhradníky a nikdo tak nevěděl, jak k zápasu přistoupí. Vanuaťané ale všechny spekulace o vypuštění zápasu rázně utnuli hned v první půli, kdy byli jasně lepším týmem a zaslouženě si vytvořili dvougólový náskok. Nejprve se při svém premiérovém startu na MS trefil mladý obránce Olema a v polovině poločasu přidal po chybě Pawsundry druhý gól zkušený Antos. Maledivci nehráli dobře, kazili přihrávky a náhradního brankáře Leovaniho kromě několika nepřesných centrů prakticky neohrozili. O to se postaral až v závěru poločas Pepele, jehož  malá domů měla více razance, než bylo třeba a míč se otřel o břevno branky překvapeného Leovaniho.
Ve druhé půli se hra vyrovnala. Maledivci přidali na aktivitě, po příchodu Susheela místo Fishera zlepšili kombinaci, ale chyběla finální přihrávka. Naproti tomu Vanuaťané podnikali rychlé výpady do otevřené obrany a v 57. minutě po krásné akci a přiťuknutí Malisiniho skóroval Goerges Fuliha. O vyřazení Malediv tak bylo prakticky rozhodnuto, i když Maledivci stále bojovali, vytvořili si i šance, ale prosadit se dlouho nedokázali. Až v 74. minutě vyrazil do útoku Susheel, se štěstím prošel až do vápna a umístěnou střelou překonal Leovaniho. Více už hráči Vanuatu soupeři nedovolili, a tak se po závěrečném hvizdu rozhodčího Capa oba týmy rozloučili s fanoušky i celým MS.
V dresu Malediv byl nejvíce vidět Mahlee, který až v posledním zápase dostal šanci od první minuty, jeho výkon ale zůstal osamocen. Více se na MS čekalo od mladého Fishera, který měl být hlavním tahounem mužstva, mladý talent se ale na MS s formou nepotkal. Nejlepším hráčem v dresu Vanuatu byl debutant Olema, který nastoupil na pravé straně obrany, ale kromě defenzivní hry se ukazoval aktivně i při podpoře útoku. Střelecky se prosadil Georges Fuliha a byl to pohříchu jediný gól, který vstřelil útočník ve vanuatském dresu. Ostatní se vůbec neprosadili, zejména forma Wince Robsona byla oproti minulému MS nesrovnatelně horší.
Večer po zápase uspořádal zbytek fanoušků Vanuatu spolu s Maledivci i místními na louce velkou rozlučku, kde Holba tekla proudem a živo bylo až do rána.

1. Guam 3 2 1 0 11:7 7
2. Andamany 3 1 1 1 6:5 4
3. Vanuatu 3 1 0 2 6:9 3
4. Maledivy 3 0 2 1 3:5 2