Icemans i přes porážku slaví další titul

publikováno 26.05.2016

Poslední ligové kolo přineslo překvapivé výsledky. O titul bojující Dikchu i Icemans své zápasy prohrály, a tak titul padl do klína Icemans, kteří měli bod náskok. Nedařilo se ani obhájci prvenství FC Gangtok, který prohrál na hřišti poslední Himalaye a klesl až na páté místo. Stále však mají hráči FC šanci zopakovat účast v Poháru FIFAC, pokud ovšem vyhrají domácí pohár.

Mužstvem jara je Geyzing, který v posledních kolech chytil skvělou formu a soupeře deklasoval vysokými příděly. V posledním kole nezastavili Glaciers ani vedoucí Icemans, kteří na domácím hřišti začali katastrofálně a po 18 minutách prohrávali 0:3, když se dvakrát trefil Srawasidorakwe a jednou Rumbat. Pak sice domácí zabrali, soupeře přitlačili a výsledkem byly dvě branky v síti Devy. Jenže krátce po změně stran přidal další trefu Rumbat, který tak v tabulce střelců předstihl domácího Phuncchoga. Ten se tentokrát prosadit nedokázal a o korunu krále střelců přišel. Zbytek utkání Geyzing v pohodě kontroloval, domácí, kteří věděli, že v současně hraném utkání Dikchu vysoko prohrává na hřišti Sherpy, se spokojili také s výsledkem a po závěrečném hvizdu mohli slavit. Radovali se také hráči Geyzingu, kteří po pátém místu po polovině soutěže vyskočili až na 2. příčku a vybojovali si dost nečekaný postup do Poháru FIFAC. Jejich hlavními oporami byli v posledních kolech zejména střelec Rumbat, který si výrazně řekl o letenku na Moravu, a také andamanský obránce Srawasidorakwe, který v posledních třech kolech nastřílel čtyři góly a dvakrát za sebou se stal hráčem kola.

Dikchu závěr sezóny nezvládlo. Únava z dalekého cestování se projevila zejména v závěru ligy, kdy v posledních dvou zápasech Athletics vybojovali pouhý bod.  A to na vysněný titul nestačilo. Nestačilo to však ani na 2. místo a záruku pohárové účasti. A protože Dikchu nezvládlo ani finále Poháru FIFAC, jedinou šancí zůstává zisk domácího poháru. Dikchu v semifinále vysoko vyhrálo na hřišti Himalaye, takže postup po finále by v odvetě měl být formalitou. V posledním ligovém kole Dikchu nestačilo na Sherpu. Hráči od začátku tahali za kratší konec a Sherpa i bez vykartovaného Zemka dokázala s přehledem udržet čisté konto. A když ve druhé části první půle skóroval Answari a krátce po něm i Mukeshi, bylo o výsledku prakticky rozhodnuto. Sherpové přidali po přestávce další tři branky a v tabulce si polepšili na 4. místo.

Derby mezi Himalayou a FC Gangtok přinesl zajímavý fotbal. Himalaya už se připravuje na baráž a v utkání podala nejlepší jarní výkon. O výsledku rozhodl závěr první půle a začátek druhé. Na konci poločasu se za stavu 1:1 prosadil Taipchung a krátce po změně stran také Rakwa, který po delší době dostal šanci v základní sestavě. FC sice po hodině hry snížil zásluhou Do Ho Wena, ale na zvrat už neměl, a tak si Himalaya připsala druhé vítězství a hlavně si zvedla před nevyzpytatelnou baráží sebevědomí.

Sherpa Club Gangtok - Dikchu Athletics  5:0 (2:0)

24. Answari (př. kop) 1:0, 31. Mukeshi 2:0, 50. Kelekele (Dhurbu) 3:0, 56. Chorba (Kelekele) 4:0, 86. Namgyapa (Dhurbu) 5:0. Rozhodčí Khambe /0/, ŽK Lattey, Laptlahyatalang, Tripuri, Lhendup, Yatso, Yak (všichni Dikchu), 1311 diváků.

Himalaya Gangtok - FC Gangtok  3:2 (2:1)

3. Cheporai (Sindjatnanthya) 1:0, 31. Thapuraj 1:1, 44. Taipchung 2:1, 47. Rakwa (Pradhan) 3:1, 63. Do Ho Wen (Siwari) 3:2. Rozhodčí Lingyam /1/, ŽK Ohn Pok (FCG), 768 diváků.

Gangtok Icemans  -  Geyzing Glaciers  2:4 (2:3)

6. Srawasidorakwe (př. kop) 0:1, 11. Srawasidorakwe (Ringla) 0:2, 18. Rumbat (př. kop) 0:3, 26. Linthi (Šára) 1:3, 37. Šára (Chettri) 2:3, 54. Rumbat (Shutra) 2:4. Rozhodčí Chopyal /2/, 1668 diváků.

7 - Taipchung (HIM)

6 - Šára (ICE), Lattey (DIK), Danand (SHE)

4 - Shutra, Srawasidorakwe (GEY)

Pohár - semifinále, 1. zápasy:

Oba favorité své zápasy na hřišti soupeře vyhráli. Dikchu si celkem jednoznačně poradilo na hřišti Himalaye, hattrickem se blýskl obránce Lattey. Domácí nastoupili v kombinované sestavě, jejich hlavním cílem je úspěch v baráži, a tak některé opory dostaly volno. Úspěšně si počínal i FC Gangtok v Lachenu. Domácí druholigový tým vzdoroval jen poločas, pak se projevila vyšší herní kvalita hráčů z Gangtoku, kteří si poradili i s nepříznivým chladným počasím, větrem a deštěm.

Himalaya Gangtok - Dikchu Athletics  2:5 (1:4)

7. Landip 1:0, 14. Lattey (E. Shari) 1:1, 16. Lattey (Norgay) 1:2, 22. Chawalyappa (př. kop) 1:3, 43. Norgay 1:4, 59. Lattam 2:4, 78. Lattey (Ma Kchwei) 2:5. Rozhodčí Rajangiri /2/, ŽK Swaling, Poulen, Oroy, Cheporai - Lattey, 698 diváků.

FC Lachen - FC Gangtok  0:4 (0:1)

25. Do Ho Wen 0:1, 65. Ordup 0:2, 77. Lepkolakhyat (Chombey) 0:3, 87. Bhangutta (Ohn Pok) 0:4. Rozhodčí Lingyam /0/, ŽK Lakshmathi (LAC).