Úvod » Fotbal » liga Moravy

Průřez podzimem 2015

publikováno 21.03.2016

Liga Moravy má za sebou již dvě jarní kola. Ale protože o podzimu náš server neinformoval, dovolte mi vrátit se o půl roku zpět a stručně poreferovat o tom, co se na ligových trávnících dělo od začátku ročníku 2015 - 2016.

1. kolo

Liga začala 15. srpna. Největší pozornost byla věnována startu obhájce titulu SK Pobučí ve Vikanticích. Zápas však přinesl oboustranně opatrný fotbal plný nervozity, obě mužstva se zaměřila hlavně na defenzivu a divák si na své nepřišel. O jediný gól zápasu se postaral v 74. minutě domácí forvard Miloš Kovařík.

Oba nováčci se představili na hřištích soupeřů a hned napoprvé zjistili, že to v lize nebudou mít lehké. Lépe si vedl Kamenolom Krásné, který v zajímavém zápase podlehl v Pekařově domácímu týmu 2:4. Dynamo Cotkytle schytalo pořádný výprask v Klepáčově. Domácí uštědřili soupeři sedmičku, aniž by inkasovali. Dobře si vedly i Rejhotice, které deklasovaly vicemistra z Temenice 4:0.

2. kolo

Po druhém kole už nezůstal nikdo bez bodové ztráty, na druhé straně tabulky pak všechna mužstva už bodovala. Dva zápasy skončily nerozhodně, ve zbývajících body zůstaly doma. Nejkvalitnější zápas viděli diváci v Temenici, která zdolala Klepáčov 4:2. V prvním poločase se dlouho nic nedělo, až v závěru se hosté dostali po ojedinělé akci do vedení. Druhá půle však přinesla drama. Temenice otočila stav zápasu na 2:1, ale Klepáčov dokázal vyrovnat. Závěr opět patřil domácím, Tamba a Kozel stanovili konečný výsledek 4:2. Do čela tabulky se dostaly Rejhotice, na druhé místo se vyhoupl Pekařov, oba se 4 body.

3. kolo

Ve třetím kole diváci neviděli příliš dobrého fotbalu ani mnoho branek. Dosud vedoucí Rejhotice doma jen remizovaly s Klepáčovem 2:2, přestože v poločase vedly 2:0. Situaci využil Pekařov, který zdolal v úporném boji Temenici  2:1 a dostal se do čela tabulky. Pobučí si poradilo s Krásným 3:1 po zlepšeném výkonu ve druhé půli. Nejslabší zápas Vikantice - Cotkytle skončil nezáživnou remízou 1:1. Dynamo dlouho vedlo, v 84. minutě srovnal na 1:1 Amálka.

4. kolo

Ve 4. kole oba vedoucí týmy vyhrály na půdě soupeře. Pekařov zdolal Klepáčov 3:1 a Rejhotice vyhrály v Krásném 2:1. Na třetí místo se dostaly Vikantice, které vyhrály v Temenici v pěkném zápase 5:3. Pro Temenici další porážka znamená pád na samotné dno tabulky. Před startem v Hatisaru to není dobrá situace. Své první vítězství si připsalo Dynamo Cotkytle, které vysoko porazilo úřadujícího mistra z Pobučí 5:1. O vysokém vítězství se rozhodlo až v posledních deseti  minutách, kdy dali domácí tři branky.

5. kolo

Páté kolo přineslo očekávaný souboj dvou vedoucích mužstev. Zápas skončil nečekaně vysokým vítězstvím Pekařova v Rejhoticích 5:0, také díky hattriku  Martina Kaňáka. Dobře si vedly i Vikantice. Po výborné hře zejména v prvním poločase zvítězily nad Klepáčovem 6:1 a v tabulce přeskočily dosud druhé Rejhotice. Pobučí v utkání dvou účastníků Poháru FIFAC zdolalo Temenici v průměrném zápase 3:2 a dopstalo se na čtvrté místo, Temenice zůstala i nadále poslední. Nejméně branek i fotbalu viděli diváci v souboji nováčků. Krásné se rozešlo s Dynamem Cotkytle smírně 1:1.

6. kolo

Los připravil i v 6. kole lahůdku v podobě souboje dvou vedoucích týmů. Pekařov se tentokrát střetl s Vikanticemi a diváci se nestačili divit. Dosud vedoucí a neporažený Pekařov utrpěl doma drtivou porážku s Vikanticemi 1:6 a vyměnil si s nimi vedoucí pozici v tabulce. Ještě větší senzací byl výkon hostujícího Masálka. Ten dosáhl hattriku už v prvním poločase, po přestávce přidal další dva góly a s pěti brankami v jediném zápase se zapsal do historie ligy. Doposud se to nikomu nepodařilo. V souboji na dálku o třetí místo nedošlo k žádné změně. Třetí Rejhotice remizovaly v Cotkytli a čtvrté Pobučí v Klepáčově. Utkání dvou posledních týmů tabulky skončilo hladkou výhrou Krásného v Temenici 4:0. Kamenolom se tak dostal ze sestupového pásma.

7. kolo

7. a 8. listopadu se hrály zápasy posledního podzimního kola A opět došlo ke změně na čele tabulky. Vikantice doma nestačily na Rejhotice, podlehly 2:3. Rejhotice vedly 1:3, závěrečný nápor přinesl jen snížení stavu na rozdíl jediné branky. Pekařov se vrátil do čela, když vydřel těsnou výhru 1:0 v Pobučí. Už v prvním poločase rozhodl Marek Kaňák. Kamenolom Krásné v místním derby porazil Duklu Klepáčov 3:1 a posunul se na 4. místo před Pobučí. Sparta Temenice konečně vyhrála. V Cotkytli získala tři body za výhru 2:0 a přezimuje na 7. pozici. Poslední příčka patří Klepáčovu, který bude mít na jaře zřejmě velké problémy se záchranou.

Vikantice - Rejhotice 2:3 (1:1)