Úvod » Mistrovství světa 2015 - Haiti

MS - 14. den - semifinále

publikováno 23.12.2015 (aktualizováno 18.04.2017)

Oba semifinálové zápasy nabídly divákům ofenzivní podívanou. Zatímco souboj Zanzibaru s Tahiti přinesl vyrovnaný boj se šťastnějším koncem pro Tahiti, v utkání mezi Nepálem a Seychelami bylo rozhodnuto po první polovině. Ačkoliv Nepál už několikrát dokázal na šampionátu otočit nepříznivý stav, tentokrát se mu to nepodařilo a bude se muset spokojit jen s bojem o bronz.

Nepál - Seychely 88:123 (22:42, 47:69, 62:97)/6-6/

Seychely měly raketový nástup a po pěti minutách vedly už 23:12. Nepálu nepomohl ani oddechový čas, hráči nestačili důrazně bránit a soupeř náskok neustále zejména zásluhou vynikající střelby zvyšoval. První čtvrtinu vyhrál o dvacet bodů a to zdaleka nebyl konec. Ve druhé čtvrtině totiž začal řádit původně náhradník Hagi, který si jen za první poločas připsal 27 bodů. Nepál tentokrát na zvrat neměl. Po změně stran už střelecké manévry Seychelanů nepokračovaly, hráči se více zaměřili na obranu a udržovali bezpečné vedení. Nepálcům tentokrát nezahrály zkušené opory, Birandavathi zaznamenal pouhé dva body a Lantha po první půli brzy odstoupil ze hry. Seychelané dokonce náskok ještě zvyšovali, když se rozestřílel Muháfí a také Bin Zassral. V 31. minutě padla stovka a o prvním finalistovi bylo rozhodnuto. Závěr už se dohrál prakticky bez bránění, takže i Nepál dosáhl na téměř 90 bodů. ale proti rozjetému soupeři to dnes nemohlo stačit.

Body: Prdeshi 21, Bishral a Nepali po 15 - Hagi 35, Varmazi 19, Bin Zassral 16. Nejlepší hráči: Pradeshi 4 - Hagi 5,5. Celkem 28,5 (12:16,5). 5769 diváků.

Tahiti - Zanzibar 109:105 (27:26, 57:47, 85:75) /6-6/

Mírným favoritem zápasu byl Zanzibar, který vyhrál i zápas ve skupině. Po opatrnějším začátku se dostali do trháku Tahiťané, kteří zejména díky Phillipu Gauguinovi získali brzy desetibodový náskok. V závěru první čtvrtiny však Zanzibar stáhl na rozdíl jediného bodu a ve 12. minutě se poprvé dostal do těsného vedení. Ale to vydrželo jen necelou minutu. Guignard a Holubec se postarali o to, že v polovině zápasu vedll tým Tahiti opět o deset bodů. Ve druhé půli se náskok Tahiti měnil jako na houpačce. Nejprve narostl na 17 bodů, pak se ztenčil na pouhé dva body, ale celkově si Tahiťané udržovali kontrolu nad utkáním. V podobném trendu zápas pokračoval i v závěrečné desetiminutovce. Čtyři minuty před koncem se podařilo Zanzibaru snížil na 98:96, po dvou minutách to ale bylo 109:99 a zdálo se být rozhodnuto. Výborně hrající Wagouma sice vzápětí trojkou a košem s faulem snížil na rozdíl čtyř bodů, ale v poslední minutě Tahiťané taktickou hrou vedení udrželi a vybojovali si účast ve finále. Zanzibaru zbyl jen zápas o bronz.

Body: Moha 19, Holubec a Atarohaahana 16 - Hammani 26, Wagouma 23, Musampa 13. Nejlepší hráči: Moha 3,5 - Hammani 5. Celkem 29,5 (14:15,5). 5627 diváků.