Úvod » Mistrovství světa 2015 - Haiti

MS - 7. den

publikováno 14.12.2015 (aktualizováno 15.12.2015)

4. kolo ve skupině A dalo definitivu postupu hned třem týmům.  Dopoledne až po velkém boji udolal Nepál poslední San Marino, když v průběhu čtvrté čtvrtiny prohrával až dvanáctibodovým rozdílem.Překvapením skupiny je Lesotho, které si odpoledne poradilo s Fidži zvláště díky výbornému střeleckému výkonu v prvním poločase, a zajistilo si s předstihem postup. Večerní zápas mezi Guadeloupem a Nauru byl až nečekaně snadnou záležitostí pro obhájce titulu. Nauřané nedokázali zopakovat solidní výkony a po velmi špatné druhé půli odešlo poraženo  27 bodovým rozdílem. Guadeloupe si tak zajistil postup, Nauru v posledním utkání proti Fidži bude hrát o poslední šanci, aby však postoupilo, musí svého soupeře udolat minimálně o 32 bodů.

Nepál - San Marino  83:79 (23:20, 43:42, 54:55) /+1/6-5/

Utkání začalo oboustranně hodně nervózně a tři minuty nebyl nikdo schopen poslat míč do koše. Teprve po šesti minutách za stavu 5:4 se dvakrát za sebou z dálky trefil nováček v sestavě Nepálu Devandhar i V. Fanfaroni na druhé straně a skóre začalo přibývat. San Marinci tentokrát stačili bránit a hráli mnohem důrazněji, než v předchozích utkáních, takže skóre bylo vyrovnané až do konce poločasu. Devandhar se rozstřílel až k 18 bodům, ale po změně stran zaznamenal pouze jediný bod, navíc si brzy připsal čtvrtou osobní chybu a střídal. Sanmarinci dokázali využít několika chyb Nepálu v rozehrávce a na začátku 4. čtvrtiny šli po úspěšných pokusech Scitty do trháku. Střelecky se přidal i Garone a v 34. minutě svítil na ukazateli skóre 72:60 pro evropský tým. Nepálce k velkému obratu nastartoval zkušený kapitán Birandavathi, který dvakrát doskočil v obraně a sám dvakrát úspěšně zasmečoval. Pak přidal trojku i Bishral a během dalších třech minut Nepálci po šestnáctibodové šňůře skóre otočili. Zdálo se, že je rozhodnuto, ale Vincenzo Fanfaroni jesště minutu před koncem utkání dokázal zdramatizovat. Závěr ale Nepálci zvládli a veledůležité vítězství jim nakonec neuniklo. San Marino bude bojovat o umístění na 9. až 12. místě.

Body: Devandhar 19, Birandavathi 16, Rajamani 12 - V. Fanfaroni 18, Trocatini 13, Scraponi 12. Nejlepší hráči: Devandhar 4,5 - V. Fanfaroni 3,5. Celkem 28 (14:14). 1849 diváků.

Lesotho - Fidži  115:101 (31:21, 64:45, 91:63) /6-6/

Lesotho sice po pěti minutách prohrávalo 9:16, ale pak začalo svůj střelecký koncert a po první čtvrtině vedlo desetibodovým rozdílem. Oboustranně se hodně útočilo a obrany pracovaly poněkud laxně, nicméně Lesotho se prezentovalo větší střeleckou úspěšností, takže do kabin odcházelo za vysokého vedení, na kterém se podepsali všichni hráči ze soupisky. Jediný Tombotombo zaznamenal více než deset bodů. Fidžané působili poněkud unaveně a ve třetí čtvrtině se jejich ztráta ještě prohloubila. Závěrečná část se hrála prakticky bez obran, Fidži v závěru začaly vycházet trojkové pokusy a nakonec je prohra ještě lichotivá, protože před závěrečným soubojem s Nauru zůstalo Fidži mnohem lepší skóre, než má pacifický rival.

Body: Tombotombo 18, Marabe 16, Lebetsa 14 - Tikokoti 20, Naikatalasi 16, Singh a Boyler po 15. Nejlepší hráči: Tombotombo 5 - Tikokoti 4,5. Celkem 27,5 (13:14,5). 3371 diváků.

Nauru - Guadeloupe  55:82 ( 14:17, 35:45, 51:61) /5-5/

Nauřané už úvod prospali a než se rozkoukali, prohrávali 1:11, pak však hráčům Guadeloupu přestala vycházet střelba a Nauřané se vrátili do hry. Ale od druhé čtvrtiny opět ovládl hru celek z Karibiku. Podstatně zlepšil střelbu, v čemž vynikal zvláště Vardoux a do konce druhé čtvrtiny si vypracoval desetibodový náskok. Druhou půlku utkání zahájili Nauřané v útlumu, první koš ze hry zaznamenali až po pěti minutách, a tak Guadeloupe postupně náskok navyšoval. V závěru 3. čtvrtiny se ještě pokusilo Nauru utkání zvrátit, když se opět dotáhlo na desetibodový rozdíl po trojkách Lennona, ale to bylo vše. Závěrečná část už přinesla pouze nauruský zmar. Hráči stříleli z nepřipravených pozic a trefit do koše bylo nad jejich síly. Zaznamenali jediný koš ze hry po doskoku Hobarta, střelba z pole měla nulovou úspěšnost, a tak Guadeloupe v poklidu dokráčel k postupovému vítězství. Výkon Nauru byl tristní, šance na postup je mizivá.

Body: Deniwani 10, Lennon 9 - Vardoux 15, Marec 13, Laffitte 12. Nejlepší hráči: Roben 2,5, Vardoux 3,5. Celkem 21,5 (9:12,5). 6012 diváků.