Originál kolekce na Zoot.cz

Úvod » Mistrovství světa 2015 - Haiti

MS - 5. den

publikováno 13.12.2015

Ve třetím kole skupiny A už šlo do tuhého a hrálo se mnohem více takticky s důrazem na obranu, takže stobodové střelecké manévry se tentokrát nekonaly. Výjimkou byl souboj dvou mužstev bez vítězství, ve kterém Nauru nadělilo San Marinu 107 bodů a vrátilo se do boje o postup do čtvrtfinále. Navíc oba vedoucí týmy si připsaly první porážku, takže se tabulka vyrovnala. Lesotho dlouho vzdorovalo Guadeloupu, aby nakonec v závěru zápas ztratilo, ve večerním utkání pak Fidži nečekaně snadno porazilo Nepál, kterému se vůbec nedařilo. Rozdíl 33 bodů byl ale vzhledem k průběhu zasloužený, Nepálci tak v tabulce díky skóre klesli až na 4. místo.

San Marino - Nauru  85:107 (24:32, 40:57, 56:89) /-1/5-6/

Od začátku vedli hráči Nauru. Byli rychlejší v kombinacích, dobře stříleli a také daleko lépe bránili, než soupeř, který se trápil v koncovce a dělal až příliš mnoho chyb. Jediný Lorenzo Fanfaroni držel střelecký prapor, když zaznamenal v první půli 12 bodů. Na druhé straně se parádně předvedl nový hráč v sestavě Kilowatt, který  premiéru na MS ozdobil 17 body v prvním poločase. Pouze 179 cm vysoký dvacetiletý rozehrávač udivoval drzostí průniků pod koš a zaznamenal také tři trojky. Po změně stran Nauru svůj náskok nadále navyšovalo až na 33 bodů v 28. minutě, pak už trenér Gmzm míchal sestavou a příležitost dostala celá lavička. Střelecky se zaskvěl Lennon, který z pozice křídla nastřílel 26 bodů a stal se mužem utkání. Hráči San Marina dostali od poněkud laxně hrající nuruské obrany více prostoru, ve 4. čtvrtině se jim začala dařit i střelba a z vysoké ztráty přece jen ubrali, nicméně na první vítězství to stačit nemohlo.

Body: L. Fanfaroni 21, V. Fanfaroni 17, Garone 14 - Lennon 26, Kilowatt 23, Obqo a Hobart po 13. Nejlepší hráči: L. Fanfaroni 5,5 - Lennon 7. Celkem 29 (13:16). 2199 diváků.

Guadeloupe - Lesotho  85:77 (20:17, 40:44, 67:65) /5-5/

Hráči Guadeloupu nijak na MS zatím nezáří. Proti mladému výběru Lesotha sehráli urputnou bitvu se šťastným koncem. V první čtvrtině se oběma týmům moc nedařilo střelecky, druhá část byla mnohem zajímavější. Lesoťané v ní dokázali otočit nepříznivý vývoj a do kabin šli s minimálním nááskokem. Příležitost opět dostal mladý Nshotchi a patřil k nejlepším hráčům. Po změně stran Guadeloupe přitvrdil v obraně  a brzy šel do těsného vedení, Lesotho ale vždy dokázalo odpovědět, takže utkání dospělo až do vyrovnané koncovky. v ní se projevila větší zkušenost Guadeloupu a karibský tým si tak připsal důležité druhé vítězství. Opět byl ústřední postavou svého týmu zkušený Chancois, který si udržuje střelecký průměr nad 19 bodů.

Body: Chancois 19, Senguin 18, Grobin 12 - Nshotchi 20, Lembokoloe 16, Tombotombo 9. Nejlepší hráči: Chancois 5,5 - Lembokoloe 5,5. Celkem 25,5 (12,5:13). 5470 diváků.

Fidži - Nepál  95:62 (25:21, 50:28, 72:44) /5-5/

Nepál utkání vůbec nezvládl. Vydržel s výborně hrajícím soupeřem držet krok pouze první čtvrtinu, pak se jeho hra zhroutila, o čemž nejlépe svědčí pouhých sedm bodů ve 2. čtvrtině. Hráči Fidži výborně doskakovali, střelecky se chytil Sovasova, kterému sekundoval Kakalavosa a do poločasu bylo prakticky rozhodnuto. Také ve druhé půli Fidžané hráli bez respektu, zatímco soupeř se trápil. Jediným pozitivem byl výkon zkušeného pivota Birandavathiho, který ve druhé půli nastřílel více než polovinu bodů svého týmu, ale sám na vše stačit nemohl. Fidži se i zásluhou střeleckého dua Singh - Boyler neustále vzdalovalo, až se skóre zastavilo na 33 bodovém rozdílu, což asi čekal málokdo.

Body: Singh 23, Sovasova 20, Boyler 16 - Birandavathi 24, Bishral 12, Pradeshi 6. Nejlepší hráči: Singh 5,5 - Birandavathi 5. Celkem 26 (15:11). 4233 diváků.