Úvod » Mistrovství světa 2015 - Haiti

MS - 4. den

publikováno 13.12.2015

Druhé kolo ve skupině B přineslo nejprve zápas dvou papírově nejslabších mužstev. Madagaskar projevil přece jen o něco více zkušeností a v průměrném zápas zvítězil. Ve druhém zápase se představili domácí. A připravili divákům nepříjemné překvapení. Po odevzdaném výkonu hladce podlehli Seychelám. Ve večerním zápase Zanzibar zdolal Tahiti po dobré hře  a zdá se, že po prohře v prvním zápase se dostal opět do dobré pohody. Po dvou zápasech je v čele bez porážky tým Seychel, Andorra zůstává bez vítězství.

Madagaskar - Andorra  83:69 (24:11, 40:37, 64:49)  /5-5/

Odpolední zápas začal lépe Madagaskar, který od začátku vedl a náskok postupně zvyšoval. Za Andorru se v této části zápasu trefili jen dva hráči - J. Rodrigo a Oscar Ruíz. Ve druhé části se však Andorra výrazně zlepšila a dotáhla se na minimální rozdíl. Madagaskar v této části hodně pokazil častými ztrátami. Druhý poločas začal hodně opatrně, na první koš se čekalo více než dvě minuty. Pak se opět dostal Madagaskar do výraznějšího vedení. Andorra sice ještě díky přesné mušce Vivalda stáhla ztrátu, ale závěr si už Madagaskarci pohlídali a dovedli zápas do vítězného konce.

Body: Ronwuanatsana 20, Tamataorinanave a Tomuabasi 14 - J. Rodrigo 15, Oscar Ruíz 12, Pepe Guano 10. Nejlepší hráči: Ronwuanatsana 4,5 - Oscar Ruíz 3. celkem 25,5 (13,5:12), 2890 diváků.

Haiti - Seychely  68:86 (12:23, 35:49, 57:68)  /5-5/

Haiťanům před zaplněnou halou nevyšel začítek zápasu, po pěti minutách prohrával o hrozivých 20 bodů 3:23. Pak se sice podařilo soupeře těsnou osobní obranou na chvíli zastavit, ale bodů na kontě domácího týmu přibývalo pomalu. Ve druhé čtvrtině se hra vyrovnala, až v samotném závěru poločasu Seychely odskočily na rozdíl 14 bodů. Zcela zklamal v této části nejlepší střelec z prvního zápasu Haputo, naprázdno vyšli i další hráči. Druhá půle se vyvíjela pro Haiti o něco lépe, než první, ale Seychely si stále držely bezpečný odstup. Poslední čtvrtina zpočátku vypadala pro Haiti nadějně,díky dobré mušce Vagana se podařilo snížit ztrátu na 6 bodů. Ale Muháfí a zejména Allani se postarali o rozhodující  trhák a nakonec Seychely porazily domácí tým rozdílem 18 bodů. Velkou měrou k tomu kromě Allaniho přispěli i Yussuffi a Muháfí v prvním poločase a Bin Zassral ve druhém. U Haiti nikdo nevynikl nad šedý průměr, nejvíce odvedl Marchand, ostatní toho moc nepředvedli. Po dobré hře v prvním zápase tentokrát Haiťané zklamali a zaslouženě prohráli.

Body: Marchand 14, Certain 11, Vagan a Guyot 10 - Allani 19, Muháfí 17, Yussuffi 15. Nejlepší hráči: Marchand 3,5 - Allani 4,5. Celkem 26,5 (12,5:14), 6326 diváků.

Tahiti - Zanzibar  77:90 (25:24, 33:44, 58:71)  /5-5/

Večerní zápas přinesl nejvytrvalejším divákům nejlepší podívanou dne. Od začátku se hrálo v tempu, na obou stranách se dařily rychlé protiútoky a vycházela i střelba. Po deseti  minutách byl stav 25:24 a bylo zaděláno na zajímavou podívanou. Kolem 15. minuty se skore začalo pomalu obracet ve prospěch Zanzibaru, který zejména zásluhou týmového pojetí hry vedl o 11 bodů. Začátek druhé půle však patřil Tahiťanům. Rozstřílel se J. Gauguin a Lavillon a po pěti minutách se Tahiťané dostali do těsného vedení 50:48. Pak ale na palubovku přišel Hammani a Babacar a skore se opět otočilo. Po třrech čtvrtinách vedl Zanzibar o 13 bodů a tento rozdíl vydržel do konce zápasu. Zanzibar se po úvodní prohře s domácím týmem opět dostal do hry a potvrdil, že usiluje o obhajobu druhého místa z předchozího šampionátu.

Body: Lavillon 21, J. Gauguin a Moha 11 - Babacar 20, Hammani 17, Shalemi 16. Nejlepší hráči: Lavillon 6 - Babacar 4,5. Celkem 28,5 (14,5:14). 2326 diváků.