Úvod » Mistrovství světa 2015 - Haiti

MS - 2. den

publikováno 08.12.2015

7. prosince byla rozehrána skupina B, v níž startuje i pořádající Haiti. Haiťanům se zápas vydařil, hladce si poradili se Zanzibarem. V dalších zápasech byli úspěšní favorité, kteří si připsali vesměs výrazná vítězství. Tahiti zdolalo Andorru rozdílem 27 bodů a Seychely Madagaskar sice jen o 13, ale v průběhu zápasu vedly už o 27 bodů.

Andorra - Tahiti 82:109 (17:27, 41:55, 50:79) /-1/5-6/

V prvním odpoledním utkání byli Tahiťané favority proti týmu z Evropy a svou roli plnili už od začátku. Po dvou minutách vedli 6:0 a své vedení nadále navyšovali. Andorra se rozehrávala jem pomalu, obrana nestačilla zejména na průniky Mohy, zakončované přesnou střelbou. Když pak přidal několik úspěšných pokusů ze tříbodové hranice Lavillon, v 17. minutě vedl favorit výrazným rozdílem 27:55. Poločas dohrála druhá pětka a Andořanům se podařilo zkorigovat na přijatelný stav.

Také ve druhé půli Tahiti navyšovalo svůj náskok až na rozdíl 33 bodů. Moha opět řádil pod soupeřovým košem a byl k nezastavení. Když po čtvrtém faulu odešel na střídačku, zastoupil jej Guignard. V závěrečné čtvrtině už se skoro nebránilo a skore narůstalo na obou stranách. Moha se ještě na závěr vrátil a v 18. minutě druhé půle dosáhl stého bodu. V posledních dvou minutách zabodovala i Andorra, Oscar Ruíz a Lllallas ještě skore nepatrně vylepšili. Vysoké porážce ale nezabránili.

Body: Oscar Ruíz 16, Paco Martin 14, J. Rodrigo, Alzabal a Pepe Guano 10 - Moha 24, Guignard 15, Atarohaahana 14. Nejlepší hráči: Oscar Ruíz 3,5 -  Moha 7. Celkem 27 (13,5:13,5). 3818 diváků, vesměs školní mládež.

Zanzibar - Haiti 84:102 (17:18, 43:55, 57:75) /5-5/

Na podvečerní zápas se hala zaplnila téměř do posledního místa a diváci se těšili, že domácí tým Haiti zdolá svého nebezpečného soupeře ze Zanzibaru. Zpočátku skore přibývalo jen zvolna, ale Haiťané si vytvořili mírný náskok (14:3). Do první dvouminutové přestávky však Zanzibar stáhl rozdíl na jediný bod. Druhá čtvrtina ale přinesla daleko lepší baket, zejména zásluhou Haiťanů. Výraznou postavou byl zejména Treveille, jehož obrana Zanzibaru nedokázala zastavit. 17 body za první poločas přispěl Treveille k vedení 55:43 po prvních 20 minutách.

Druhou půli začal domácí tým jakoby v útlumu, na první body čekali diváci více než čtyři minuty. To už Zanzibar snížil na rozdíl 6 bodů a bylo zaděláno na drama. Jenže přišel Haputo a hned se uvedl trojkou snad z deseti metrů, ke které vzápětí přidal další. Haputo a Treveille pak řídili ofenzivní smršť domácích, kterou nedokázali Zanzibarci nijak zastavit. Zkoušeli zónu i osobní obranu, ale nic nezabíralo. Rozdíl narostl až na hrozivých 30 bodů. Teprve, když Haputo zařídil stovku, oba střelci odešli na střídačku a Zanzibaru se podařilo aspoň troch nepříznivý rozdíl snížit. Tým Haiti podal v zápase skvělý výkon a potvrdil, že bude patřit k favoritům mistrovství.

Body: Babacar 13, Mahdari 12, Mpanzawanza 11 - Treveille 27, Haputo 26, Montenéve 14. Nejlepší hráči: Babacar 3,5 - Treveille 7. Celkem 29 (13:16). 6488 diváků.

Seychely - Madagaskar 102:89 (31:29, 56:46, 86:64) /+1/6-5/

Na večerní zápas se prodalo jen málo vstupenek, proto pořadatelé umožnili vstup i těm, kteří navštívili předchozí zápas. Hala se tak zaplnila aspoň z poloviny. Zápas dvou zástupců zóny Indického oceánu měl zpočátku nečekaný průběh. Madagaskar většinu první čtvrtiny vedl, nejvíce hned na začátku 3:14.  Seychely se dostaly do vedení až v 10. minutě a čtvrtinu bohatou na body vyhrály. Také ve druhé čtvrtině Madagaskar dlouho držel vyrovnaný stav, až v závěru poločasu se Seychyly dostaly na dvoucifené vedení.

Druhý poločas už měl očekávyný průběh, Seychely se postupně dostaly až do 27bodového vedení a o zápase bylo rozhodnuto. V závěru si zahráli i hráči z lavičky a Madagaskar dokázal ztrátu snížit na konečný 13bodový rozdíl. Seychely se opíraly o přesně střílejícío Varmaziho, v první půli i Allaniho a Al Bína. Po zněně stran se chytil Namashi. Smůlu měl Bin Zassral. Přišel na hřiště až ve druhé půli a během pěti minut nasbíral pět faulů, aniž by skoroval. Zápas tak pro něj rychle skončil. Madagaskar se opíral o dvojici Rabinanandrabe, Rabelamanandrabe, ostatní měli jen pár dobrých momentů

Body: Varmazi 24, Allani 17, Abdoulasmani 15 - Rabinanandrabe 18, Rabelamanandrabe 16, Tomuabasi 12. Nejlepší hráči: Varmazi 5,5 - Rabinanandrabe 3,5. Celkem 28 (15:13). 3216 diváků.