Sikkimská liga zahájila 37. sezónu

publikováno 29.09.2015

Nový ročník Sikkimské ligy má za sebou první dvě kola. Obhájce titulu FC Gangtok hned v prvním kole utrpěl porážku, když v derby se Sherpou nezvládl první poločas. V utkání se na obou stranách představili hráči, kteří v minulé sezóně nastupovali v dresu svého soupeře. A dařilo se jim. Balsir v dresu Sherpy přispěl k vítězství brankou a patřil k nejlepším hráčům, na druhé straně jediný gól FC vsítil bývalý hráč Sherpy Chombey. Návrat do domácí ligy po angažmá v Barmě se vydařil útočníkovi Sherpy Danandovi, který se rovněž uvedl brankou.

V úvodním kole se nedařilo ani druhému pohárovému zástupci Dikchu, které nedokázalo na hřišti Geyzingu skórovat a odešlo poraženo 0:2. Nejhorší start za poslední roky mají za sebou Icemans. Mužstvo, které se loni zachraňovalo až v baráži, nečekaně vypadlo v prvním kole Poháru, když nestačilo na poslední tým druhé ligy Pemayangtse. A ani úvodní dvě kola se Icemans nevydařily. V prvním kole na domácím hřišti utrpěli debakl 0:5 od Himalaye a ve druhém kole přišla porážka 1:5 na rekonstruovaném hřišti v Dikchu. Nová trenérská dvojice Mallingh - Geyleng tak má o čem přemýšlet.

Himalaya se o první místo po dvou kolech dělí se Sherpou. Jejich vzájemný souboj totiž skončil nerozhodně 2:2, když domácí oba své góly zaznamenali na konci poločasů. Ten první vsítil v 45. minutě do vlastní sítě Balsir, Sherpové ve druhé půli otočili skóre, ale domácím zachránil alespoň bod v poslední minutě Taipchung. Ten potvrzuje střeleckou formu z konce minulé sezóny a vede tabulku střelců se třemi góly.

Porážky z prvních kol napravilo Dikchu i FC Gangtok vysokými výhrami ve 2. kole. Dikchu nedalo šanci Icemans a FC Gangtok si poradil s Geyzingem až nečekaně snadno 5:0, i když průběh utkání byl vyrovnaný. Geyzing ale své šance na rozdíl od domácích nevyužil.

1. kolo:

Sherpa Club Gangtok - FC Gangtok  3:1 (3:0)

17. Balsir (Nangapar) 1:0, 20. B. Chorba (Answari) 2:0, 36. Danand (Kelekele) 3:0, 77. Chombey 3:1. Rozhodčí Khambe /0/, ŽK Namgyapa, Mukeshi - Getchering. 1266 diváků.

Geyzing Glaciers - Dikchu Athletics  2:0 (2:0)

15. Rumbat (Surman) 1:0, 36. Shutra 2:0. Rozhodčí Lingyam /0/. 906 diváků.

Gangtok Icemans - Himalaya Gangtok  0:5 (0:3)

7. Swaling (Landip), př. kop  0:1,19. Taipchung 0:2, 36. Lattam (Birandra) př. kop 0:3, 60. Sindjatnanthya (Landip) 0:4, 69. Taipchung 0:5. Rozhodčí Rasang /1/, ŽK Majubhar, Lhotspa, N. Sharma (ICE)

2. kolo:

Himalaya Gangtok - Sherpa Club Gangtok  2:2 (1:0)

45. Balsir - vlastní 1:0, 57. Mukeshi 1:1, 78. Nangapar 1:2, 90. Taipchung 2:2. Rozhodčí Rajangiri /0/. 1494 diváků.

Dikchu Athletics - Gangtok Icemans  5:1 (2:0) /+1/

21. Lhendup 1:0, 39. Lattey (př. kop) 2:0, 69. Lattey (Tripuri) 3:0, 71. Laptlahyatalang (Sumatra) 4:0, 74. Ringdup 5:0, 89. Tsapkal (Lhotspa) 5:1. Rozhodčí Chopyal /1/, ŽK Sumatra, Yak, Dzondup - Chettri, Ruptsang, Lamyen.

FC Gangtok - Geyzing Glaciers  5:0 (1:0) /+1/

27. Lepkolakhyat 1:0, 60. Lompak (Getchering) 2:0, 63. Getchering (Bhangutta) 3:0, 77. Ordup 4:0, 87. Bhangutta (Saikuri) 5:0. Rozhodčí Rasang /1/, ŽK Nyinchol, Gyorko (GEY).

2. liga

Druhá liga má za sebou jediné kolo, loňský vítěz Singtam zahájil porážkou na hřišti Lachenu. Dařilo se Namchi, které si doma poradilo s Pemayangtse a cenné vítězství si přivezl ambiciózní Mangan ze hřiště Black Hats. Mangan vyhlásil před sezónou útok na návrat do nejvyšší soutěže, po překvapivém odchodu Baburajeeho do bhútánského Raidaku získal do útoku nové hráče: zkušeného Bayangara a Lahapura, který se nevešel do kádru FC Gangtok.

Namchi Storm - Pemayangtse Red Monks 3:1 (1:1) /+1/

20. Shkrshma 0:1, 25. Nyigmathi 1:1, 46. Mashatree 2:1, 64. Sapkya 3:1.

FC Lachen - Singtam Wilds  2:0 (1:0)

13. Tsamplat 1:0, 85. Lakshmathi 2:0.

Black Hats - Real Mangan  1:2 (1:1)

4. Yesheng 0:1, 43. Tsimbal 1:1, 64. Lahapur 1:2.

Pohár 1. kolo

Do prvního kola Poháru zasáhla dvě prvoligová mužstva. Zatímco Geyzing si bez problémů poradil s Namchi, když vyhrál oba zápasy, Icemans se postarali o velké překvapení, když nedokázali přejít přes nejslabší druholigový tým Pemayangtse. Doma zachraňovali Icemans pouze remízu, ze hřiště soupeře pak odjížděli mnohonásobní šampióni s porážkou 1:3 a jejich pouť domácím pohárem tak skončila velmi brzy. V dalších zápasech si Lachen poradil s Black Hats a v souboji předních druholigových týmů se radoval Singtam po dvou výhrách nad Manganem.

FC Lachen - Black Hats  2:0 a 2:2, postupuje Lachen.

Geyzing Glaciers - Namchi Storm 2:0 /+1/ a 4:1, postupuje Geyzing

Gangtok Icemans - Pemayangtse Red Monks  2:2 /+1/ a 1:3, postupuje Pemayangtse

Real Mangan - Singtam Wilds  1:3 a 0:1, postupuje Singtam.