Úvod » Fotbal » kvalifikace MS

4. kolo kvalifikace

publikováno 19.09.2015 (aktualizováno 22.09.2015)

Druhá polovina kvalifikace byla zahájena ve čtvrtek 17. září. Ve skupině B zvítězilo Lesotho nad Guadeloupem až díky zlepšenému výkonu ve druhém poločase. Andamany ve výborném zápase zdolaly Svazisko a  osamostatnily se na 1. místě tabulky. Nejočekávanější byl asi zápas skupiny A mezi dvěma vedoucími mužstvy Mauritiem a Sikkimem. Sikkimu se podařilo oplatit svému soupeři porážku z domácího zápasu. Zvítězil stejným výsledkem a po navlas stejném průběhu 3:2. Do boje o postup se vrátily Maledivy po přesvědčivé výhře nad Bemudami. Ve skupině C poprvé poznalo hořkost porážky San Marino, které podlehlo Špiberkám. Ty zase získaly své první vítězství a situace ve skupině se trochu zamotala. Guam totiž nejtěsnějším výsledkem udolal Aljašku a bodově se dotáhl na překvapení kvalifikace San Marino. Aljaška, která v minulých kvalifikacích držela rekord v sérii zápasů bez ztráty bodu dosud nezvítězila a pokračuje naopak v sérii zápasů bez bodového zisku. Ve skupině D se utkal první s druhým - Barma hostila Bhútán a opět po nezvládnutém druhém poločasu odešla bez vítězství. Bhútán tak zůstal jediným mužstvem bez ztráty bodu a účast na MS má na dosah. Do hry o postup se zapojilo i Kiribati, které zdolalo Nauru zejména díky povedené první půli. Po změně stran byli Nauřané překvapivě lepší, ale prvního vítězství nedosáhli.

68. Bhangutta 2:3

Rozhodčí Cap (MOR)  /0/, 1260 diváků.  Hráno 18. 9. v Tamarinu.

Mauritius: Arnou 4 - Cocos 5, Tamba 5, Malais 6, Kwanu 5 (68. Davids) - Hurst 5, Nasri 6, Solomon 6 (86. Sandri) - Hitchcock 7, Calashnick 5, Mbobo 5 (60. McNeal 5)

Sikkim: Yatso 5 - Bhangutta 8, Swaling 7, Sumatra 6, Lhendup 6 - Lompak 4 (46. Linthi 6), Chcang 6, Prakottri 5 - Naymal Khal 6 (87. Taipchung), T. Lepcha 7, Nangapar 6 (82. Lattam)

Maledivy - Bermudy  3:0 (2:0) /+1/

16. Fisher (Ghaizad) 1:0
40. Amir 2:0
  46. Grappy ŽK
76. Ghaizad 3:0

Rozhodčí Jayavanandrinathi (ANM), 1506 diváků. Hráno 17. 9. v Male.

Maledivy: Pawsundra 6 - Amir 7, Vaiaahatahoo 6, Ghaizad 7, Al Lamal-lok 7 - Paluhadhoo 5 (71. Susheel), Al Fasol-lol-ahmed 6, Mahlee 6 - Madhoo-hadhoo 6, Fisher 8 (88. Pupook), Farook 6 (82. Al Kush-ne)

Bermudy: Jenkins 6 - Kelvin 5, Derrick 5, Charleston 5, Hopkirk 6 - Kurtweil 6, Devonish 4 (46. Leslie 6), Davidson 5 (80. Watson) - Grappy 4, Biggs 4 (66. Simpson), Roonie 5

Ve vlhkém a dusném podvečeru, který provázely dešťové přeháňky, splnili domácí hráči roli favorita a zaslouženě si připsali tři body. Zejména v úvodu utkání soupeře přehrávali, dobře kombinovali a na vlhkém trávníku se mnohem lépe pohybovali. Z úvodního náporu se zrodila vedoucí branka, o kterou se zasloužil mladý talent Fisher, který si dvakrát vyměnil míč s Ghaizadem a pěknou kombinaci zakončil přesnou střelou k tyči bezmocného Jenkinse. I v dalším průběhu měli Maledivci dost šancí na zvýšení vedení, ale šance Madhoo-hadhoo i Farooka brankou neskončily. Největší příležitost měl ale opět Fisher, když z deseti metrů trefil tyč. Uklidňující gól přidal ještě v prvním poločase Amir, když dorazil do sítě nedůrazný odkop Devonishe. Ve druhém poločase se hra vyrovnala, Bermuďané se zlepšili v kombinaci, ale žádnou výraznou šanci si nevytvořili. Domácí hráči hráli velmi dobře organizovaně v obraně a soupeře k ničemu nepustili. V závěru už oběma mužstvům ubývaly síly, a tak úroveň hry poklesla, přesto si ještě Maledivci vylepšili skóre po přesné střele velmi dobře hrajícího obránce Ghaizada. Díky lepšímu skóre se Maledivy posunuly už na druhé místo před Mauritius a stále živí naději na postup.

77. Meshuge (Buthanyambasi) 3:1

Rozhodčí Kong (MRI)  /0/, 825 diváků. Hráno 17. 9. v Maseru.

Lesotho: Turukwe 6 - Tupakosi 6, Shan 4 (46. Togungayali 6), Kushunga 5 (81. Uttanga), Debacle 5 - Tungura 6, Siladze 5, Kakungele 5 - Buthanyambasi 7, Tsebonyame 3 (46. Meshuge 5), Lowu 6

Guadeloupe: Mognian 7 (88. Gervais) - Brennax 5, Balniérre 5, Potomac 6, Ballon 4 (67. Huachipata) - Merenguez 5, Marchand 5 (77. Croissy), Occana 6 - Lefebre 4, Jennais 6, Gerverec 5

87. Moshushu ŽK

Rozhodčí Lingyam (SIK) /2/, 746 diváků. Hráno 17. 9. v Port Blair.

Andamany: Prdivadira 6 - Mukeshwan 7, Utnaprasiknarane 5, Srawasidorakwe 7, Hwogh 6 - Uddamalakolabundy 8 (83. Swinshahshahan), Pratriwanayanachayamali 6, Tirupachchundraswaram 5 (63. Biraneshtra) - Onger 6, Jaraberu 5 (79. Uppatlaney), Sindjatnanthya 7

Svazijsko: Tunguragu 6 - Balimwi 6, Mhlagu 6 (86. Moshushu), Bebele 5, Abele 7 - Dewedo 7, Tse-tse 5, Mgwam 5 - Tomas 5, Koku 5 (58. Gemboy 5), Datwaneh 8 (84. Zulu)

V Port Blairu fotbalu počasí příliš nepřálo, když celý zápas provázel hustý déšť s občasnými bouřkami. Přesto na stadión přišla velmi slušná návštěva. Navzdory nepříznivým podmínkám se hrál hodně atraktivní a bojovný fotbal zpočátku i ve vysokém tempu. Hodně tomu pomohla rychlá vedoucí branka Svazijska, kterou už v 8. minutě vstřelil Mhlagu. Jeho střela z pětadvaceti metrů sklouzla na mokrém terénu a zaskočila Prdivadiru v brance. Domácí se ale brzy oklepali a přitlačili soupeře. V 16. minutě měl blízko k vyrovnání Onger, ale jeho střelu už do prázdné branky zázračným zkluzem zblokoval Mhlagu. Z následného rohu už byl Onger úspěšný - centr Uddamalakolabundyho napálil z voleje rovnou do hlavy spoluhráče Hwogha, od níž míč zapadl do branky. Hwogh po ošetření mohl pokračovat ve hře a po deseti minutách se akce téměř navlas opakovala. Tentokrát ale střelu Ongera mladý obránce Hwogh kolenem tečoval mimo branku. Andamanci pokračovali v aktivní hře a byli mnohem častěji před brankou Tunguragu,ale pět minut před koncem po ojedinělé akci zahrávali Svazijci roh, domácí nepohlídali  Abeleho, který snadno podruhé překonal Prdivadiru. Také po změně stran začali domácí aktivně, gól do šatny je nijak nepoznamenal a v 50. minutě trefil Pratriwanayanachayamali nečekaným obloučkem břevno. O pět minut později upadl Jaraberu na hranici pokutového území a sikkimský rozhodčí Lingyam nařídil přímý kop k velké nevoli hráčů hostí. Míč si postavil Uddamalakolabundy a trefil parádně do růžku. Hráči Svazijska se s verdiktem nemohli smířit a na hřišti začaly plát emoce. Rozhodčí Lingyam ale tvrdou hru oboustranně pouštěl a několikrát se muselo utkání přerušovat kvůli ošetřování. Ostrý zákrok Tse-tseho na Tirupachchundraswarama ze 63. minuty volal přinejmenším po žluté kartě, ale Lingyamova píšťalka zůstala němá. Časté přerušování hry úroveň utkání poznamenalo a dlouho se zdálo, že zápas skončí remízou. V 86. minutě ale prošel přes tři hráče Sindjatnanthya a dotlačil míč nadvakrát do sítě. To už byl terén na samé hranici regulérnosti, hráči se místy brodili po kotníky bahnem, přesto ještě Lingyam nastavoval šest minut za velké nevole domácích fanoušků. V nastavení už ale hráčům obou týmů nezbývaly síly, a tak domácí nakonec mohli slavit vydřené vítězství.

78. Berglin (Helerup) 1:4

Rozhodčí Martins (ALA)  /1/, 676 diváků. Hráno 19. 9. v Serravalle.

San Marino: Castelloni 4 - Occati 5, Roseti 4 (78. Sapi), Bernardini 6, Talare 4 - Baricelli 5(59. Marinelli 5), Giletti 4, Solferini 6 - Paradella 4, Mandraleza 3 (46. Salieri 4), Rossini 4

Špicberky: Skansen 6 - Berglund 6, Berglin 8, Byggdoy 7 (83. Baerlund), Kuohukko 5 - Skardal 5 (73. Davyděnko), Jacobsen 6, Hjalmarsen 6 - Svålbeige 5, Tomasen 6 (82. Somerstad), Helerup 7

Guam - Aljaška  1:0 (1:0)

41. Obalemi (Odény)  1:0
  41. Rilby ŽK

Rozhodčí Drukpal (BHU) /0/, 740 diváků. Hráno 18. 9. v Aganě.

Guam: Voda 7 - Abenate 7, Dorong 5, Harris 7, Murray 6 (89. Gakarisu) - Obalemi 6, Odény 8, Loyobuani 4 (69. Buyam) - Olyfutum 6 (81. Samuel), Cecilio 5, Ronaldo 5

Aljaška: Potter 6 - Rilby 7, Catchman 5, Wahimanac 6, Selkirk 6 - Chapman 6, Mahawatak 4, Yellowdog 5 - Whitebear 4 (80. Littlebison), Perry 4 (58. Redman 6), Warwick 5 (58. Bigbird 6)

V zajímavém utkání nechyběly na obou stranách šance, ale zrodil se pouze jediný gól, k radosti domácích fanoušků míč skončil v síti Aljašky. O jedinou branku se postaral Obalemi, kterému míč naservíroval nejlepší hráč utkání Odény. Domácí do té doby utkání vévodili, ovládli střed hřiště, ale střelecky se jim nedařilo. Z devíti střel v prvním poločase zasahoval Potter v brance pouze jednou, druhou střelu mezi tyče už nechytil. Po změně stran se hra více vyrovnala, Aljaška hrozila po rychlých protiútocích, ale šanci střídajícího Redmana zlikvidoval Voda, který se o pár minut později opět vyznamenal, když včas vyběhl a vychytal dalšího střídajícího hráče Bigbirda. Oba noví hráči útočnou hru Aljašky oživili, ale domácí obranu výborně dirigoval Harris a v brance stál pozorný Voda. Aljaška v závěru sahala po vyrovnání, ale střídající Littlebison hlavou v dobré pozici trefil jen náruč Vody. Guam nakonec těsné vítězství uhájil a opět se přiblížil k postupu na MS

70. Wangyak (Ranjeet) 2:3

Rozhodčí: Kanoor (MDI) /1/, 1889 diváků. Hráno 18. 9. ve Falamu.

Barma: Kyan Huen 7 - Po Khnya 6, Ohn Pok 5, Thou Swin 6, Le Ninh 5 (81. Han) - Ma Do Kchan 6, Po Tok 4 (62.Wu Hnja Ja), Swi Nya 5 - Na Pij 6, Do Ho Wen 5 (81. Ho Won), Ma Kchwei 7

Bhútán: Ringwe 7 - Rao 6, Shamling 6, Ranjeet 6, Dhorbu 5 - Lapchong 6 (86. Orgyen), Samsung 6, Timche 6 - Linzian 8 (74. Drukpa), Umchog 7, Wangyak 9 (82. Myangre)

Bitva o vedení ve skupině měla tempo i vysokou úroveň, o kterou se postarala obě mužstva. Hosté už v úvodu naznačili, že nehodlají pouze bránit a už po osmi minutách šli po přesné střele Samsunga do vedení. Domácí ale ještě v prvním poločase skóre otočili. Nejlepší střelec kvalifikace Na Pij sice nejprve spálil stoprocentní šanci, když jeho střelu do poloodkryté branky stačil Ringwe zázračně vyrazit na roh. Na centr Ma Kchweie si naskočil Ohn Pok, Ringwe ještě stačil vyrazit, ale na dorážku Ma Do Kchana už nedosáhl. Po deseti minutách se prosadil i Na Pij, pro kterého měl zápas pikantní příchuť, neboť od nové sezóny působí v bhútánské lize. Bhútánci se ale nepoložili, v závěru poločasu měl velkou šanci Linzian, ale i domácí Kyan Huen v brance vytáhl skvělý zákrok a mladého bhútánského útočníka vychytal. Linzian se prosadil až po změně stran, kdy jej krásně vysunul Wangyak. Tentokrát Linzian volil technickou střelu a bylo vyrovnáno. Bhútánci bojovali dál o další vítězství, skvěle hrál ve středu hřiště zejména mladý Wangyak, který byl prakticky u všech akcí. Nakonec to byl on, kdo rozhodl. V 70. minutě si naskočil na Ranjeetův dlouhý centr a ač o hlavu menší, než bránící Ohn Pok, dokázal se hlavou prosadit a rozjásat hrstku fanoušků Bhútánu. Domácí v závěru bojovali alespoň o vyrovnání, ale Bhútán podržel Ringwe, když nejprve čistě sebral míč z nohy pronikajícího Na Pije a pak si poradil i sbombou Wu Hnja Ja. Bhútánci těsné vedení udrželi a jako jediný tým kvalifikace jsou bez ztráty bodu. Postup na MS je velice blízko, dvanáct bodů by mělo stačit i na postup z 2. místa, pokud Bhútán už nebude bodovat.

83. Nuru (Drytt) 4:2

Rozhodčí Wahiri (GUM) /0/, 1596 diváků. Hráno 18. 9. v Bonriki.

Kiribati: Otongo 5 - Seroi 7, Kabutaro 6, Trapatani 7, Morawa 6 - Mafuriare 5, Matemakiti 6 (80. Motomoto), Rakotofarupukiti 6 - Krkbrk 6, Rakwa 6 (73. Borabababuara), Natinimate 6 (67. Riberi)

Nauru: Bobbut 6 - Moluk 4, Peleme 6, Meline 4 (46. Dagogo 6), Garibawu 4 - Pizzaro 5, Mayayo 6 (71. Nuru), Drytt 6 - Parasty 3 (46. R. Ogyeriniji 5), Pamuwagir 7, Berril 6

Oceánské derby rozhodli favorizovaní domácí v první půli, ve které byli výrazně lepším týmem. Už po dvou minutách šli do vedení po trefě Seroie, který dorazil do sítě hlavičku Morawy. Nauřané pak vyrukovali se sérií tvrdých zákroků a hned po čtyřech minutách měli na kontě čtyři žluté karty z ruky pozorného rozhodčího Wahiriho, který rázně dal najevo, že vypjaté derby chce mít pod kontrolou. Hra se pak uklidnila, ale Nauřané hráli dost chaoticky, když vybojovali míč, brzy o něj přišli, a tak hráči Kribati v klidu kontrolovali hru. Vytvořili si také další šance, ale aktivní Krkbrk i zbrklý Rakwa dvakrát v dobrých příležitostech selhali. Prosadil se až obránce Kabutaro, který si zaběhl po pěkném vysunutí Krkbrka za obranu a Bobbut byl proti jeho obloučku bezmocný. Po půlhodině hry se prosadil I Krkbrk a bylo prakticky rozhodnuto. Po změně stran se obraz hry změnil. Noví hráči, kteří přišli na hřiště v dresu Nauru, hru rozhýbali a hosté se najednou dostali do hry a mnohem častěji měli míč na svých kopačkách. To už ale domácí vedli po brance Natinimateho 4:0 a přenechali iniciativu soupeři. Po hodině hry se prosadil nejlepší hráč Nauru Pamuwagir, když technickou střelou zaskočil Otonga. Po chvíli mohl skórovat znovu, ale tentokrát na prudký centrovaný míč Drytta jen těsně nedosáhl. Domácí čekali na chybu soupeře a hrozili jen z rychlých protiútoků. Po jednom z nich se hnala na Bobuttovu branku dvojice Riberi - Borabababuara, ale mladý útočník Borabababuara nezpracoval přihrávku Krkbrka před zcela odkrytou brankou a šanci totálně zazdil. Sedm minut před koncem pak sympatický výkon Nauru ve druhém poločase korunoval druhým gólem Nuru, když si perfektně naběhl na chytrou Dryttovu přihrávku a prudkou střelou pod břevno nedal Otongovi šanci. Víc už domácí soupeři nedovolili a připsali si druhé vítězství. Nauru počtvrté za sebou inkasovalo čtyři góly a počtvrté odešlo poraženo a na postup na MS  bude muset zapomenout.

1. Bhútán 4 4 0 0 12:6 12
2. Barma 4 2 0 2 12:7 6
3. Kiribati 4 2 0 2 9:10 6
4. Nauru 4 0 0 4 6:16 0