Úvod » Fotbal » Liga Mauritiu

Pohár Mauritiu

publikováno 30.06.2015

Vítězem poháru Mauritiu se stal FC Tamarin, který ve finále rozdrtil druholigové pohárové překvapení FC Porthos 5:0. Pohár přinesl řadu překvapení. Už v prvním kole se se soutěží rozloučily oba prvoligové celky, které do tohoto kola vstoupily. Pozdější ligový mistr Flacq prohrál na půdě Porthosu a Chamarel ve Vacoas.

Do druhého kola vstoupily zvývající čtyři prvoligové týmy a došlo k ještě větší pohromě, než tomu bylo na Moravě. Jediný Tamarin se dostal do semifinále, zatímco Barlow, St. Piérre i North Lagoon skončily. Barlow prohrál na půdě exligového Albionu, St. Piéfre nezvládl penaltový rozstřel v zápase s Porthosem a stejně tak North Lagoon vypadl na penalty ve Vacoas.

V semifinále měl Tamarin za soupeře Albion Black Aces a celkovým skore 8:1 se stal prvním finalistou. Druhé semifinále s druholigovou účastí nejprve Porthos v dramatickém zápase zdolal Vacoas 4:3, přestože ještě v 70. minutě prohrával 1:3. V odvetě ve Vacoas domácí přes drtivou převahu nedokázali překonat úpornoui obranu Porthosu a po bezbrankovém zápase se Porthos nečekaně dostal až do finále.

Finále bylo jasnou záležitostí favorizovaného Tamarinu. Porthos, který skončil ve druhé lize poslední, neměl prakticky žádnou šanci. Po deseti minutách poprvé inkasoval a favorit se uklidnil. Brzy přišel druhý gól a pak Tamarin v poklidu držel vedení. Příchod Ntawarulikuly do druhého poločasu znamenal oživení útočné formace a Ntawarulikula během sedmi minut přidal dvě branky. A po necelé minutě od čtvrtého gólu  padl i gól pátý, čímž bylo skore završeno a Tamarin dovedl zápas v exhibičním tempu do závěru. Porthos se za celý zápas nedostal k ohrožení branky soupeře, už samotná účast ve finále byla maximem, které jsme od tohoto mužstva mohli očekávat.

Mauritius budou v poháru FIFAC reprezentovat týmy Barlow United (Vítěz Poháru FIFAC, druholigový tým), FC Union Flacq (mistr ligy) a FC Tamarin (vítěz poháru)

Tamarin - Black Aces 5:1 (1:1)  /+2/

6. Rebet 1:0, 44. Bonanga 1:1, 58. Kwanu 2:1, 71. Mousele 3:1, 76. Timore 4:1, 83. Mousele 5:1

Porthos - Vacoas 4:3 (1:2)

13. Benoix 1:0, 23. Mutsu 1:1, 32. Pradhan 1:2, 57. Kilindavayanamemba 1:3, 70. Rasashahan 2:3, 77. Duval 3:3, 82. Noah 4:3

Black Aces - Tamarin 0:3 (0:2)  /-1/

2. Zidi 0:1, 35. Mousele 0:2, 59. Naymal Khal 0:3

Vacoas - Porthos 0:0 (0:0)  /+1/

Finále

Tamarin - Porthos 5:0 (2:0)  /+2/

10. Rebet (Zizzou) 1:0, 19. Zidi 2:0, 55. Ntawarulikula 3:0, 62. Ntawarulikula (Zizzou) 4:0, 63. Cotte (Mousele) 5:0.

Rozhodčí Mahenandra  /0/, ŽK Laboucherie (POR), 436 diváků. Hráno 5. 6. v North Lagoon.